atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Aliağa Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclisi Toplandı

aliaga-belediye-meclisi-toplaniyor-1-300x200

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ HAZİRAN AYI OLAĞAN MECLİSİ TOPLANDI

Aliağa Belediyesi haziran ayı olağan meclisi Belediye Başkanı Serkan Acar yönetiminde gerçekleştirildi. Meclis salonunda yapılan toplantının gündeminde başkanlıktan gelen önergeler ve komisyondan gelen raporlar olmak üzere 95 madde yer aldı.

Toplantıda bilirkişi seçimi, devir, takas ve kiralama işlemlerinin oylanmasının yanı sıra Aliağa Belediye Meclisi’nin 06.01.2017 tarih ve 23 sayılı kararı ile uygun görülen ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nce de onaylanan “Helvacı Mahallesi, 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonuna” yapılan itirazlar meclis üyelerinin görüşüne sunuldu.

08 Mayıs 2018 ve 10 Mayıs 2018 tarihli meclis tutanaklarının okunup oylanmasının ardından Başkanlıktan Gelen Önergelerin görüşülmesine geçildi. “Helvacı Mahallesi, 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonuna” yapılan itirazları kapsayan 1-84 arası maddeler ile 85-86 ve 87.maddeler oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edildi. 88 ve 90.maddeler ise oy birliği ile kabul edil.

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN KAMU ÇALIŞANLARINA 115 ADET BİSİKLET

Aliağa Emniyet Müdürlüğü’nün yazısına istinaden; Aliağa’da ikamet eden ve ikamet adresinden iş yerlerine bisikletle gidip gelmeyi taahhüt eden kamu çalışan personellerine “Hayatı Emniyetle Pedalla” projesi kapsamında 115 adet bisiklet ve 4 Adet kaskın temin edilmesini kapsayan 90. Madde oy birliği ile kabul edildi.

Mülkiyeti Aliağa Belediyesi’ne ait olup, tarım yapılmak amacıyla 3 yıl süreyle kiralanan ve kira süreleri dolmak üzere olan Karaköy Mahallesi 12 numaralı parsel, 43 numaralı parsel ve 48 numaralı parselin kiraya verilmesi ile kiralama ihalelerinin sürelerinin belirlenmesi hususunu içeren 89.madde oy birliği ile Plan, Bütçe Ve İmar Komisyonuna havale edildi.

KOMİSYONDAN GELEN RAPORLAR

Komisyonlardan gelen raporların tamamı komisyonlardan geldikleri şekli ile oy birliği ile kabul edildi.

10 Ağustos 2005 tarih ve 25902 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmeliğin” Madde 29 gereği; Yenişakran Mahallesi ile ilgili İçkili Yer Bölgesi çalışması yapılması hususunun oybirliği ile komisyon gündeminde bırakılmasına ilişkin İmar Komisyonu, Esnaf Komisyonu, Çevre ve Sağlık Komisyonu Raporları komisyonlardan geldiği şekli ile kabulüne oy birliği ile karar verildi.

Haziran ayı olağan meclisi toplantıya katılmayan üyelerin mazeretlerinin kabul edilmesi ve bir sonraki meclis toplantısının 3 Temmuz 2018 Salı günü yapılmasına karar verilmesi ile son buldu./EGE BASIN GRUBU

www.aliagamedya.com

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.