atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ASEV TSM KOROSU’NDAN MUHTEŞEM KONSER

 

aliaga-tsm-konser_3ASEV TSM KOROSU BİR KEZ DAHA MEST ETTİ

Yıl sonu kültür sanat etkinlikleri kapsamında sahne alan Aliağa Belediyesi Sanat Evi (ASEV) Türk Sanat Müziği (TSM) Korosu, ‘Bahar Şarkıları’ ile musiki severlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

Aliağa Belediyesi Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konsere Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, eşi Özlem Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdür Ali Osman Karatekin ve çok sayıda sanatsever katıldı.

HAYRAN BIRAKTILAR
ASEV TSM Korosu yıl sonu kültür sanat etkinlikleri kapsamında sahne aldı. Şef Barış Doğan’ın yönetimindeki koro, en güzel bahar şarkılarını Aliağalı musiki severler için seslendirdi. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek konser ‘Ömrümüzün Baharı’ isimli parça ile başladı. İki bölümden oluşan konserde 24 seçkin eser kimi zaman koro kimi zamanda solo halinde seslendirildi. Dinleyicileri kendine hayran bırakan 80 kişilik dev koroda 14 kişilik enstrüman ekibi de yer aldı.
BAŞKAN SERKAN ACAR’DAN SÜRPRİZ DÜET
Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, koronun söylediği tüm şarkılara katılımcılarla birlikte eşlik etti. Dinleyicilere sürpriz yaparak konserin ikinci bölümünde sahneye çıkan Başkan Serkan Acar, bestesi Erdoğan Berker’e güftesi ise Bekir Mutlu’ya ait olan ‘Bir İlk Bahar Sabahı’ adlı parçayı Korist Zehra Yurttagül ile birlikte seslendirdi.

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “TÜM DİNLEYİCİLERİMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Yorumuyla büyük alkış alan Başkan Serkan Acar “Benimle düet yapma teveccühü gösteren Zehra Yurttagüle, her biri birbirinden değerli koro ailemize, Barış hocamıza ve bu güzel gecede bizleri yalnız bırakmayan tüm dinleyicilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Serkan Acar, konserin son bölümünde koro şefi Barış Doğan’a teşekkür çiçeği takdim etti. Yaklaşık iki buçuk saat süren konser İzmir Marşı’nın hep bir ağızdan söylenmesi ile son buldu.
KORO ŞEFİ BARIŞ DOĞAN: “MÜTHİŞ BİR REPERTUAR OLUŞTURDUK”
Hatıralara kazınacak güzel bir bahar konseri verdiklerini belirten Koro Şefi Barış Doğan, “Uzun süre yaptığımız çalışmalar ile müthiş bir repertuar oluşturduk. Aliağa halkı her zamanki gibi bizi yalnız bırakmadı. Tüm bahar şarkılarını halkımızla birlikte söyledik. Belediye Başkanımızda bize bir sürpriz yaptı. Güzel bir şarkıyla bize eşlik etti. Bizim için güzel bir anı oldu. Tüm Aliağa halkına ve özverili çalışmalarından dolayı koristlerime çok teşekkür ediyorum” dedi.
ALİAGA BLD BSN BLTN

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.