atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Milletvekili Adayı İdris Yavuzyılmaz: . Bu bölge mutlaka Ankara’da temsil edilmeli

idiris-300x2071999 yılından bu yana partinin yönetici kadrolarında yer aldığını ifade eden Yavuzyılmaz” Bakırçay siyasal olarak altı tane ilçeden oluşur. Bu bölgede yaşayan nüfus Çanakkale ile aynıdır. Çanakkale Ankara’da 4 milletvekili ile temsil edilirken Bakırçay bölgesinin böyle bir temsiliyet oranı ne yazık ki olmadı. Bu bölgede ikamet edip, Ankara’da bölgeyi temsil eden bir vekilimiz olmadı. Bundan sonra umarım Bakırçay, Aliağa’dan, Dikili’den, Bergama’dan ve diğer ilçelerinden her dönem mecliste temsil edilir. Bu bölge Ankara’dan yeteri kadar destek alamıyor. Benim adaylığımla da birlikte Cumhuriyet Parti’sinin Bakırçay’dan seçilebilir yerden her dönem milletvekili aday göstermesi geleneğini başlatabiliriz. Mutlaka bu bölge mutlaka temsil edilmeli, böyle bir anlayışın yaygınlaşmasını istiyorum”dedi

“Önemli olan temsiliyetimiz “

Bölgenin Ankara’dan yeteri kadar destek alamadığını söyleyen Milletvekili Adayı Dr. İdris Yavuzyılmaz, “Benim adaylığımla da birlikte Cumhuriyet Parti’sinin Bakırçay’dan seçilebilir yerden her dönem milletvekili aday göstermesi geleneğini başlatabiliriz. Bu bölge mutlaka Ankara’da temsil edilmeli, böyle bir anlayışın yaygınlaşmasını istiyorum. Bakırçay’ın temsili konusunda diğer siyasi partilerin de duyarlılık göstermesi gerekiyor. Tüm parti üyelerinden de bu bölgenin temsili için kamuoyu oluşturmalarını talep ediyorum. Önemli olan temsiliyetimiz. Eğer halkımız bu seçimlerde bana bu görevi verirse ben Bakırçay’ı Ankara’da en iyi şekilde temsil edeceğimi düşünüyorum.” diye söyledi.

“Bu bölgeye çağ atlatacak bir liman”

Çandarlı Limanı hakkındaki hakkındaki soruları cevaplayan Milletvekili Adayı Dr. İdris Yavuzyılmaz 1970 yılından beri çalışmaları yapılan bir devlet projesinin olduğunu, Kuzey Ege- Çandarlı Konteynır Limanı Bu bölgeye çağ atlatacak bir liman olduğunu dile getiren Yavuzyılmaz” Koalisyon hükümetleri zamanında başvurulan ÇED raporu 2004 yılında verilmiştir. 2005 Mart ayında Bakanlar Kurulu’ndan geçti. 2005’in Temmuz ayında atılması beklenen temel 6 yıllık bir gecikmeyle atıldı. Temel atma töreni ise limanın yapılacağı yere değil onun 10 km Kuzeyindeki Zeytindağ top sahasında gerçekleştirildi. Bu siyasi bir şovdu. 2011 sonbaharında liman inşaatına başlandı. Dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın ‘İlk gemi 2013 yılında buraya yanaşacak’ beyanının ardından liman mendireği inşa edildi. Ancak, SOCAR şirketi Petlim diye bir firma kurup liman yapmak için 2012 yılında temel attı. 2 etaplı liman projesi başlattı. Çandarlı Limanında frene basan hükümet Petlim’e teşvik kredisi verdi. Azerbaycan ile yapılan özel bir görüşme ile bu kararın alındığını tahmin ediyorum. Kuzey Ege Çandarlı Limanı’nda henüz bir gelişme yaşanmış değil. Dedi.

toplantının ardından CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı İdris Yavuzyılmaz ve partililer ile birlikte esnaf ziyaretlerinde bulundu.

www.aliagamedya.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.