atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AZİZ KOCAOĞLU ALİAĞA'DA

 

DSC_0845-300x201Aliağa'da esnaf vatandaşlarla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Aliağa Kasalı Kamyoncular ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ile Gemi Söküm Yan Sanayicileri Lokali’ni ziyaretinin ardından Başkan Kocaoğlu, Minibüsçüler Kahvehanesini, Başkent Kahvehanesini ve Ege Kahvehanesini ziyaret ederek esnaf ile vatandaşların sıkıntı ve taleplerini dinledi.

ALİAĞA’YA KATLI OTOPARK İLE OTOGAR VE EDS YAPILACAK MI ?

Aliağa’da esnaf vatandaşlarla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Aliağa Kasalı Kamyoncular ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ile Gemi Söküm Yan Sanayicileri Lokali’ni ziyaretinin ardından Başkan Kocaoğlu, Minibüsçüler Kahvehanesini, Başkent Kahvehanesini ve Ege Kahvehanesini ziyaret ederek esnaf ile vatandaşların sıkıntı ve taleplerini dinledi.

Esnafla ve vatandaşlarla bir araya gelerek onların sıkıntılarını ve sorularını dinleyen Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşım sistemine minibüslerin de dahil edilmesi için geliştirdiği yeni sistem hakkında bilgi veren Kocaoğlu” Yıllardan beri vatandaş bizi sıkıştırıyor otobüs koy diye .Otobüs koymak kolay ama 3000 civarında aile var. Babadan, dededen kalma toplu taşıma işi yapıyor. Biz dedik ki bu meslek kaybolmasın. Bu insanlar ekmeğini yemesine devam etsinler. Ama bizde bunları düzene sokalım, paralarını yine kazansınlar.8 seneden beri bu konuda uğraşıyorum. En son çıkan kararname ile yasaya ilave edildi. Yapacağımız anlaşmalara göre Kooperatifler ve birliklerde bedava yolcuları ödeyebiliyoruz. Belediye olarak parayı biz toplayacağız güzergahları biz belirleyeceğiz. Her ilçede bulunan toplu taşıtları biz topluyoruz hareket saatlerini biz belirliyoruz. Aliağa- Garaj çalışacak olan Aliağa- Garaj ,köyden ilçeye gelen aynı şekilde çalışacak. Herkesin statüsü farklı olacak .Paralar tek havuzda toplanacak. Bir aracın kaç kişi engelli, kaç öğrenci, kaç tane 65 yaş üstü gibi kimlerin bindiğini biz tespit edeceğiz. Duruma göre ufak yerlerde 14-15 kişilik minibüsler çalışacak. Bazı yerlerde iki aracı bir araç yapacağız. Aynı şekilde şehir içini de dengeleyeceğiz. Böyle bir sistem kuracağız. Daha düzenli bir toplu taşıma sistemi olacak kimse işini kaybetmeyecek” dedi.

35925878_1831607047133467_317981885194043392_nİzmir de ve Aliağa İlçesinde yaşanan trafik kazaların önlemek Amacıyla EDS sistemi kurulacak mı sorusunu cevaplayan Aziz Kocaoğlu “Akıllı Trafik Sistemi” Türkiye’de ilk kez İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirildi. Hangi aracın kaç km gittiğini takip ediyoruz. Zaten karayoluna çıkan ticari araçlara araç takip sistemi takılıyor. Sinyalizasyonlar otomatik çalışıyor. Bunu seçimden dolayı ertelediler. Bizim bu sistemden emniyete trafiğe bildireceğiz. Hız kontrolü ,kırmızı ışıkta geçmeyi, yanlış dönme gibi o sistemi de kurduk. Eğer bildir derlerse bildireceğiz, bildir demezlerse devam edeceğiz. Aliağa’yı kapsayıp kapsamadığının konusunda bir şey söyleyemem. Kapsamıyorsa bile ilave yatırım yapar kapsatırız. Bazı yollar da karayollarına aittir” dedi.

www.aliagamedya.com

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.