atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Aliağa Fabrikalar Bölgesine Yeni 112 Acil Yardım İstasyonu Açıldı.

DSC_0309-300x201

 

 

 

 

 

 

 

İzmir’in Aliağa ilçesinde, Aliağa-Yeni Foça kara yolu üzerindeki Fabrikalar Bölgesine 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu açıldı.

Yenifoça yolu fabrikalar bölgesinde vatandaşlara ve Aliağa -Yeni Foça karayolu üzerinde olaylara en kısa sürede ulaşmak amacıyla İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı tarafından 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu törenle hizmete girdi.

“fabrikalar bölgesi olduğu için 112 Acil yardım İstasyonuna ihtiyaç için kuruldu.

Törende açılış konuşmasını yapan İzmir il Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur Aliağa’yı, İzmir’in kuzeyinde, büyümekte ve nüfusu artmakta olan, bölge ilçe olması gereken bir ilçe olarak gördüklerini, yeni açılacak olan hastaneyi de bölge hastanesi olarak planladıklarını söyledi.

İzmir’de yaklaşık 100 Acil Yardım İstasyonu ve yaklaşık 1.300 aile hekimiyle sağlık hizmeti verdiklerini ifade eden Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur “Bakanlığımızın planlamasında 50 bin nüfusa bir istasyon planlıyor. Aliağa İlçesinin nüfusu, Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) verilerine göre aşağı yukarı 98 binlerde. Buna göre Aliağa’da 2 istasyon bulunması gerekirken Merkez de 2, Yeni Şakran da 1 istasyon mevcutken Şakran cezaevinin hastanesine entegre sadece hükümleri taşıyacak bir istasyon oluşturduk. Burası Fabrika bölgesi bir işçinin sıkıntısı olabilir. Aliağa fabrikalar bölgesi olduğu için ihtiyaç üzerine bu istasyonun da kurulmasına karar verildi.Bakanlık planlamalarına uymak zorunda olduğumuz için bir takım düzenlemelerle birlikte, istasyon kaydırılarak, elzem saatlerde personel çalıştırılarak bu istasyonun açılışına karar verildi.” dedi

İzmir Foça karayolunda oluşabilecek trafik kazalarına da bu istasyondan anında müdahale edilebileceğinin yanı sıra Yenifoça bir ihtiyaç olduğunda yakınlığı nedeniyle oradaki olaylarda müdahale edeceğini vurgulayan İl Sağlık Müdür Uzm. Dr. Salnur İstasyonun hayata geçirilmesinde, yapımında maddi manevi katkıda bulunan başta Aliağa Belediyesi olmak üzere şahıs, kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

“insan kaynaklarının yoğun olarak kullanıldığı bölge..”

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir Milletvekili Hamza Dağ da konuşmasında Fabrika bölgesinde yaptığı ziyaretlerinde gelen talep doğrultusunda; devlet, millet ve belediye kucaklaşmasıyla oluşturulan bir istasyon olduğunu söyleyen Dağ “Demir Çelik bölgesi, insan kaynaklarının yoğun olarak kullanıldığı bölge. İnsanoğlu var olduğu sürece iyi hususlar olacağı gibi zorluklar ,kötülükler olacak. Zor günlerde olacak. Dolayısıyla böyle bir olumsuz vaka söz konusunda bir insanımızın yardımına bile anında müdahale edilebilmek ve şifa olabilmek adına gerekli bir istasyondur. Belki bu yakınlık sayesinde birtane hayat kurtarma durumu olsa bile böyle hizmette değer “dedi.

Açılış töreni kurdele kesiminin ardından düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

Açılış törenine Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Aliağa Kaymakamı Erhan Günay, İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Rıfkı Kulaksız, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, İlçe Sağlık Müdürü Özkan Orkun , Aliağa Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Ali Fuat Yalvaç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan,AK parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın ve vatandaşlar katıldı.

DSC_0289-300x201

 DSC_0283-300x201

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.