atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

İSGARD İLK EĞİTİMİNİ VERECEK

WhatsApp_Image_2019-03-07_at_11.35.27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Araştırma Derneği (İSGARD), Mutlu Baykal başkanlığında Aliağa’da iş güvenliği alanında ilk icraatini gerçekleştirecek. Alberk QA Technik ile İSGARD’ın ortak çalışmasıyla düzenlenen ISO 45001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi farkındalık eğitimi, Yönetim Sistemleri Uzmanı Belma Gül tarafından verilecek.

Aliağa’da iş güvenliği alanında farkındalık yaratmak ve bu alanda çeşitli çalışmalar gerçekleştirmek amaçlı kurulan İSGARD, bu alandaki ilk eğitimini verecek. Bu kapsamda ISO 45001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sisteminin amaçladığı temel hedeflere ulaşması ve meslektaşlarının mesleki gelişimi için 13 Mart Çarşamba günü saat 20.00’ de Belediye Meclis Salonu’nda bir farkındalık eğitimi verecek. Eğitime tüm iş güvenliği uzmanları, iş yeri hekimleri, diğer sağlık personelleri ve kuruluşların yönetim sistemleri birimi çalışanlarının eğitime katılması bekleniyor. Verilecek eğitim sonrası katılımcılara sertifika verileceği ve katılımcılardan bu eğitim için bir ücret alınmayacağı belirtildi.

45001 standartında temel değişiklikler; yönetim kademesinin süreçleri sahiplenmesi ve liderlik yapması yönünde değiştirilmiş, ISO 45001’de alt işverenlerin ve tedarikçiler de iş sağlığı ve güvenliği şartları detaylı olarak ele alındığını belirten İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Araştırma Derneği Başkanı Mutlu Baykal, “OHSAS 18001 tehlike odaklı yapılandırılmışken, ISO 45001 risklerin tespit edilmesi ve yönetilmesi temel alınmıştır. ISO 45001’de çalışan, risk, işyeri gibi tanımlarda köklü değişiklikler yapılırken; iş güvenliği süreç ve performansı, ölçüm, takip, gibi yeni tanımlar da eklendiği görülmektedir. İş güvenliğinde arzulanan proaktif yaklaşımı da getirecek yeni standartta kuruluşlar iş kazaları ve meslek hastalıkları oluşmadan potansiyel riskleri önceden değerlendirerek tehlikeleri ortadan kaldırma yöntemlerini uygulanması beklenmektedir.” ifadelerini kullanarak eğitimin önemini vurguladı.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.