atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN ORMAN TEMİZLİĞİ

53652960_2562933430446464_511361555040829440_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Belediyesi, rutin olarak sürdürdüğü temizlik çalışmalarının yanı sıra kentin akciğeri konumunda olan ormanlık alanlarda da temizlik faaliyetlerini sürdürüyor.

Vatandaşlar tarafından ormanlık alana atılan çöpler, yangına neden olabilecek cam şişeler ve çeşitli atıklar Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan detaylı temizlik ile toplandı.

Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünce oluşturulan 15 ve 20 kişilik ekipler sabah saatlerinden itibaren Güzelhisar, Samurlu ve Şahin Tepesi mevkilerinde çalışma yaptı. Hummalı bir şekilde sürdürülen çalışmalar kapsamında orman yangınlarının önüne geçmek amacıyla özellikle gelişigüzel atılmış cam kırıkları ve şişeler titizlikle toplandı.

Ekiplerce toplanan çöpler, poşetlere doldurularak toplama alanına götürüldü. Temizlik çalışmaları esnasında ormana kaçak olarak dökülen molozlar araçlar ile toplandı. Titizlikle yürütülen çalışmalar sonunda çöp yuvasını andıran ormanlık alanlar pırıl pırıl bir hale getirildi.

ALİAĞA HABERLER/ SERKAN ACAR PROJELERİ https://www.facebook.com/serkanacarizmir/

ALİAĞA BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ HANDAN ÇETİNER ŞİRİN: “YANGINA SEBEBİYET VEREBİLECEK DAVRANIŞLARDAN UZAK DURULMALI”
Rutin çalışmaların yanı sıra ormanlık ve piknik bölgelerinde periyodik temizlik çalışmaları yaptıklarını belirten Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Handan Çetiner Şirin, vatandaşları çevre temizliği konusunda daha duyarlı olmaya davet etti. Şirin, “Bu ormanlar ve bu kent hepimizin. Vatandaşlarımızın özellikle ormanlık ve piknik alanlarında yangına sebebiyet verebilecek davranışlardan uzak durmaları gerekiyor. Gelecek nesillere, çocuklarımıza daha temiz ve daha güzel bir Aliağa için el ele vererek çalışmalıyız” dedi.

54350928_2562933567113117_5365312483768664064_n
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.