atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ALİAĞALILARDAN BEZ ÇANTAYA YOĞUN İLGİ

aliaga-belediyesi-bez-canta-dagitimi-1-300x200Aliağa Belediyesi’nin daha yeşil ve daha temiz bir Aliağa için hayata geçirdiği “Aliağa’mı Seviyorum” projesi kapsamında dağıtılan bez çantalar yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine kapalı pazar yerinde beş bin adet bez çanta dağıttı.

Dünyanın ekolojik dengesine zarar veren ve doğada yok olma süresi binlerce yılı alan alışveriş poşetlerinin kullanımını ortadan kaldırmak için çalışmalarını sürdüren Aliağa Belediyesi, yüzde yüz pamuktan üretilmiş organik binlerce bez çantayı vatandaşlarına ücretsiz olarak dağıtıyor. Bir ay önce başlatılan proje kapsamında bugüne kadar yaklaşık 25 bin adet bez çanta vatandaşlarla buluşturuldu.

Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerince Aliağa merkez kapalı pazar yeri, Yeni Mahalle Pazar yeri, Yeni Şakran Pazar Yeri, Helvacı Pazar Yeri ile ilçenin muhtelif yerlerinde bulunan marketlerde dağıtımlar yapıldı. Her seferinde yoğun bir ilgiyle karşılanan dağıtımlarda çantaların ön yüzünde kalp figürü üzerine işlenmiş “Aliağa’mı Seviyorum” görseli de vatandaşlardan ayrı bir beğeni kazandı.

ÇANTA DAĞITIMLARI DEVAM EDECEK

Vatandaşların ilgisinden son derece memnun olduklarını belirten Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürü Kürşat Bahadır Turan, “Aliağa’mı Seviyorum projesi doğanın korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesi adına önemli projedir. Aliağalı vatandaşlarımızın da bu projeye sahip çıkması bizleri mutlu etti. Gelen talep üzerine bu hafta ve önümüzdeki haftalarda dağıtımlarımız devam edecek” dedi.

ALİĞA BLD.BSN.BLTN.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.