atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa Slider

ALİAĞA CHP’DEN EMEKÇİ KADINLARA 3 BİN KARANFİL

Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Örgütü 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle çeşitli ziyaretlerde bulunarak kadınlara 3000 karanfil hediye etti.

İlçe yönetimi, kadın kolları, belediye meclis üyeleri ve gençlik kolları Aliağalı 3 bin bayana kadınlar günü anısına karanfil hediye etti. Çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret eden CHP Aliağa İlçe Örgütü ayrıca Aliağa Demokrasi Platformu üyeleri ile birlikte Helvacı’da bir tekstil atölyesini ziyaret ederek kadın işçilerin de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayarak karanfil hediye etti.

Prim Borcu Olan Gss Ve Bağkurlulara Müjde

aliaga-serdar-berk-300x192Genel Sağlık Sigortası borcu olan (GSS) vatandaşlar ile prim borcu bulunan Bağkur kapsamındaki sigortalılar yıl sonuna kadar ücretsiz sağlık hizmeti alabilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk, prim borcu bulunan Bağkur kapsamındaki sigortalılar ile Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu bulunan vatandaşların yıl sonuna kadar ücretsiz sağlık hizmeti alabileceğini söyledi.

Berk, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “29 Mart 2019 tarih ve 30729 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “859 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı” yürürlüğe girdi. Karara göre, prim borcu bulunan Bağkurlular ile GSS kapsamında olan ancak primlerini zamanında ödemeyip borçlu duruma düşen Türk vatandaşları, Sağlık Bakanlığı ve üniversite hastanelerinde ücretsiz sağlık hizmeti alabilecek. Bu haktan genel sağlık sigortası kapsamındakilerin bakmakla yükümlü olduğu kişiler de yararlanacak. Ücretsiz sağlık hakkı, 31 Aralık’a kadar geçerli olacak” dedi.

www.aliagamedya.com

Aliağalı Avukat Zülküf Koçoğlu’ndan İmamoğlu’na Suç Duyurusu

aliaga-zulkuf-kocoglu-basin-aciklama-300x201Aliağa’nın tanınmış avukatlarından Zülküf Koçoğlu, halkı kin, nefret ve düşmanlığa teşvik ettiği gerekçesiyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu hakkında Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı’na beraberindeki AK Partili üyeler ile birlikte giden Zülküf Koçoğlu, suç duyurusu öncesinde hükümet konağının önünde açıklamalarda bulundu.

Koçoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bizler İzmirimize ve Türkiye’mize çeşitli katkılarda bulunan, ülkemizin çeşitli yerlerine yollar, köprüler, havaalanları gibi yüzlerce eser bırakan, devlet adamlığı noktasında toplumun her kesiminin kabullendiği Sayın Binali Yıldırım’ın sevenleri olarak toplandık. İstanbul’da yapılan yerel seçimlerde her zaman Binali beyin yanında olduk. Kendisi son başbakanımız, meclis eski başkanımız, şuanda da AK Parti İstanbul Belediye Başkan Adayıdır. Adayıdır diyoruz çünkü İstanbul’da hali hazırda sandıklara itirazlar söz konusudur. Bu itirazlar nedeniyle kendisinin destekçisiyiz. İstanbul’da seçimlere itirazlar yapılmış ve bu itirazlar neticesinde binlerce usulsüzlükler tespit edilmiştir. Bu usulsüzlükler neticesinde Binali beyin alması gereken birçok oyun kendisine yazılmadığı, bu oyların büyük bir bölümünün CHP Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na yazıldığı görüşmüştür. Biz buna tepki olması adına burada toplandık. Bir de kafamızda bazı sorular var. Sayın İmamoğlu İstanbul’da seçimlere bu kadar itiraz olmasına rağmen neden Ankara’dadır. Neden İzmir’e gelmek istemektedir. Neden Anıtkabir’de ulu önder atamızın kabrini de hatırasını da kullanarak toplumu kin ve nefrete teşvik etmektedir. Neden İzmir’de İzmir büyükşehir belediye binasında veya belediyenin bir tesisinde değil de İzmir’de cumhuriyet meydanında bir halk buluşması yapmak istemektedir anlamış değiliz. Kendisi muhtemelen bu itirazlar neticesinde oluşabilecek, kendi aleyhine olumsuz bir durum olması durumunda halkı bir ayaklanmaya, galeyana getirme çabası içindedir. Biz bunlardan çok rahatsızız. Bu nedenle burada Sayın Binali Yıldırım’ı sevenler olarak toplandık. Ekrem İmamoğlu hakkında savcılığa halkı kin ve nefretle tahrik ve düşmanlığa itmekten dolayı savcılığa suç duyurusunda bulunacağız”

aliaga-zulkuf-kocoglu-aciklama-2-300x200

Yapılan basın açıklamasının ardından Avukat Zülküf Koçoğlu ve beraberindeki AK Partili üyeler Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek suç duyurusunda bulundu.

www.aliagamedya.com

CİRİT “BÜYÜKŞEHİRLERİ KAYBETMENİN ACISINI BU TÜR İFTİRALARLA ÇIKARAMAZLAR”

gulsen1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP’yi terörle bağlantılı göstermeye yönelik bazı yayın organlarında çıkan haberin tekrar gündeme getirilmesi CHP Aliağa İlçe Örgütü tarafından kınandı.

CHP Aliağa İlçe Başkanı Gülsen Cirit ve CHP Aliağa Belediye Meclis Üyeliğine aday olan Orhan Ulaşzade, geçtiğimiz günlerde bazı yayın organlarında yer alan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Aynı medya kuruluşu, bu kez de seçimlerden sonra belediye meclislerine giren isimlerle ilgili iddiasını devam ettirdi. Cirit ve Ulaşzade, bu çirkin yayınların İstanbul mağlubiyetini örtmek üzere devam ettirildiğini ifade ederek gerekli her türlü hukuki mücadeleyi vereceklerini belirtti.

“BU VEBALİN ALTINDA KALACAKLAR”

Medya organlarında yer alan ithamların çirkin ve kabul edilemez olduğunu belirten CHP Aliağa İlçe Başkanı Cirit “Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili sayın Hamza Dağ’ın çirkin iddialarının, bu kez de seçilmiş belediye meclis üyelerimiz üzerinden devam ettirilmesi siyasi nezaket ve ahlak kuralları dışıdır. İnsanları karalamak, mesnetsiz iddialarla kişilerin onurunu zedelemek kabul edilebilir bir davranış değildir. Aliağa Belediyesi Meclisi’nde kontenjan adayımız olarak yerini alan sayın Orhan Ulaşzade tüm Aliağa’nın yakinen tanıdığı, sevdiği saygın bir iş insanıdır. Sayın Hamza Dağ’ın da çok yakından tanıdığı, köklü bir ailenin ferdidir. Kaldı ki, aynı aileye mensup Ak Parti üyeleri de bulunmaktadır. Sayın Ulaşzade’ye 20 yıl önce atılan bir iftira ile açılan dava beraat kararıyla neticelenmiştir. Bunun bilinmesine rağmen, eski defterlerden medet ummak ve kişileri karalamak, bu ülkenin iktidar partisinin genel başkan yardımcılığı mevkiini işgal eden bir milletvekiline yakışmamıştır. Halkımız yalan ve iftira üzerine kurulan bu çirkin ve kirli siyaset tarzına gerekli cevabı büyükşehirlerde çıkan sonuçlarla sandıkta vermiştir. Kendisini Türk yargısının üstünde görenler, Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde suçsuzluğunu kanıtlamış insanları yaftalamaya çalışanlar, CHP üzerine sürmeye çalıştıkları çamurun lekesini ellerinden çıkaramayacak, bu vebalin altında kalacaklardır. Tüm Belediye Meclis Üyesi adaylarımız Aliağa’nın yakinen tanıdığı, bildiği, tek derdi Aliağa’mıza daha iyi hizmet etmek olan arkadaşlarımızdır. Attıkları iftiralar, yerel seçimlerde karşılaştıkları hüsranı örtbas etme çabasından başka bir şey değildir. Her şeye rağmen, halkımızın bu tür mesnetsiz ve amacı belli iddialara prim vermeyeceğine inancımız tamdır.” şeklinde konuştu.

“HUKUK, GEREĞİNİ YAPACAKTIR”

CHP Aliağa Belediye Meclis Üyesi Orhan Ulaşzade ise hakkında çıkan haberi kişilik haklarına saldırı olarak gördüğünü belirterek “Aliağa’mıza hizmet için çıktığımız bu yolda, şahsıma atılan iftiralar son derece onur kırıcıdır. Ülkesini seven, ay yıldızlı bayrak altında yaşamaktan şeref duyan bir vatandaş olarak malum medya kuruluşunun şahsıma yönelttiği suçlamalarla ilgili almış olduğum hiçbir ceza bulunmamaktadır. 20 sene önce, tarafıma atılan bir iftira sonucu görülen mahkemenin ilk celsesinde aldığım beraat kararı da bunun belgesidir. Aliağa’da yaşayan, Aliağa’da kazanan, Aliağa aşığı olan bir ailenin ferdiyim. Ailemizin içerisinde her siyasi görüşten olduğu gibi Ak Parti üyesi ve partinin çeşitli yönetim kadrolarında yer alan aile bireylerimiz de bulunmaktadır. Şahsıma atılan iftira onları da derinden yaralamıştır. Kişilik haklarıma saldırı olarak gördüğüm ve bana maddi manevi zarar veren bu ithamlar karşısında ben ve ailem her mecrada konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacak, ilgili sitelerde yayın durdurma kararı ve tekzip başta olmak üzere yasal hak arama sürecini de sonuna kadar işleteceğiz. Ben bu ülkede hukukun üstünlüğüne inanıyorum. Türk yargısı en doğru kararı verecek ve aynı yayın organları yaptıklarının karşılığını bulacaktır.” dedi.

gulsen2

 

TÜRK POLİS TEŞKİLATIMIZ 174 YAŞINDA..!

102426

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yurt genelinde olduğu gibi Aliağa'da da Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıl dönümü düzenlenecek tören ve etkinliklerle kutlanacak.

Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş imzasıyla Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 10 Nisan Çarşamba günü saat 10'da Cumhuriyet Meydanında başlayacak olan etkinlik programı ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

10 Nisan 2019 Çarşamba

Saat 10.00 Cumhuriyet Meydanı- Çelenk Koyma Merasimi

Polis Halk oyunları Ekibinin Gösterisi

Motorize Ekiplerin Gösterisi

Engelliler Mehteran Takımı Gösterisi

Saat 10.45 Engelsizler Cafe - Lokma Dökülmesi ve İkram

Saat 12.30 Merkez Camii- Şehitlerimiz İçin Mevlid-İ Şerif okunması

(Öğlen Namazı Öncesi)

10 Nisan 2019 Çarşamba günü, İlçemizde yapılacak olan Polis Teşkilatımızın 174 Yıldönümü kutlama programına tüm halkımızın davetli olduğu belirtildi.

ALİAĞALILARIN TERCİHİ SERKAN ACAR OLDU

aliagalilar-serkan-acar-dedi_8

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağalıların oylarıyla yeniden Şehrül Emin oldu.

31 Mart gecesi tüm Türkiye genelinde gerçekleştirilen yerel seçim heyecanı Aliağa’da da yaşandı. Son beş yılda büyük küçük herkesin gönlünde taht kuran Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, aldığı 27 Bin 785 oyla yeniden belediye başkanı oldu.

65 Bin 845 seçmenin bulunduğu Aliağa’da 55 bin 865 kişi sandık başına gitti. Seçim çevresinde 208 sandık kuruldu. 54 bin 206 oy geçerli sayılırken bin 659 oy geçersiz kabul edildi. Aliağa İlçe Seçim Kurulunun sonuçlarına göre; Cumhur İttifakı Adayı Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar 27 bin 785, Millet İttifakı Adayı Özcan Durmaz 25 bin 268, Saadet Partisi Adayı İsmet Topal 414, Demokrat Parti Adayı Burcu Toros 197, Türkiye Komünist Partisi Adayı Atilla Işık 157, Demokratik Sol Parti Adayı Osman Nuri Kocabıyık 148, Vatan Partisi Adayı Hasan Şahin 129, Bağımsız Türkiye Partisi Adayı Osman Azbay 49, Bağımsız Aday Tahir Doğan 59 oy aldı.

 

ALİAĞA’YI BEŞ YIL BOYUNCA YÖNETECEK MECLİS ÜYELERİ

Belediye meclis üyeliği yarışında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 26 bin 467 oyla meclisin çoğunluğunu ele geçirirken Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 25 bin 424 oy aldı. Bu sonuçlara göre CHP’den meclis üyesi olan 14 isim şöyle; Sedat Sarı (Kontenjan), Orhan Ulaşzade (Kontenjan), Sami Toydemir (Kontenjan), Oğuzhan Özşahin, Musa Özcan, Hakan Turan, Savaş Dağdeviren, Murat Erden, Miktad Topçu, Yasin Çıvlan, Seçil Adalet Işık, Mehmet Çelik, Gülten Taşbaş, Berkan Işık. MHP’den meclis üyeliğine seçilen 11 isim şöyle; Hakan Şimşek, Eda Kılıç, Ferhat Lek, Hilal Çelik, Zekai Erşan, Burhan Kızıl, İbrahim Halil Özer, İsmail Menderes, İsmail Meşe, Fatih Kürşat Kaplan ve Serhat Aras.

ZAFER GECESİ DEMOKRASİ MEYDANINDA KUTLANDI

Serkan Acar sevdalıları zafer gecesini Demokrasi Meydanında kutladı. Binlerce Aliağalının akın ettiği Demokrasi Meydanı bayram yerine döndü. Kutlamalara katılan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir ve AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın teşekkür konuşmalarını gerçekleştirdi.

MHP ALİAĞA İLÇE BAŞKANI ABDURRAHİM AYDEMİR: “ALİAĞA ÇAĞ ATLAYACAK”

Gecenin ilk konuşmasını MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir yaptı. Aydemir, “2014 yılında yine bu meydanda bu başarıyı sağlamıştık ve şunu söylemiştik. Biz bir fidan diktik, etrafında kenetlendik, fidan büyüdü çınar oldu. Hepimize gölge oldu demiştik. Geçtiğimiz beş yıl içerisinde Serkan Başkanımızdan Allah bin kere razı olsun. Aliağa halkına sunduğu projelerin hepsini başarıyla gerçekleştirerek Aliağa’yı daha ileriye taşıdı. Şimdi önümüzdeki beş yıl içerisinde Aliağa çağ atlayacak” dedi.

AK PARTİ ALİAĞA İLÇE BAŞKANI KAZIM SAYIN: “DAHA ALACAK ÇOK YOLUMUZ VAR”

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın yeniden seçilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Devlet Bahçeli’nin bize gösterdiği bu yolda birlikte olmaktan son derece mutlu ve gururluyuz. İnanıyorum ve sizler de inanıyorsunuz ki biz daha yolun başındayız. Daha alacak çok yolumuz var. Aliağa’yı taşıyacak çok yerimiz var bunları birlikte başaracağız. Ben sen demekten uzak, biz demeyi öğrendiğimiz gün bu milletin bileğini dünyanın hiçbir devleti bükemeyecektir. Bizim hedefimiz 2023, 2071 olacaktır” dedi.

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “SEÇİMLER FAKE HESAPLARLA KAZANILMAZ”

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Aliağa’da da bir demokrasi bayramının yaşandığını ve seçimlerin fake hesaplarla kazanılamayacağını ifade eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, meydanı dolduran kalabalığa hitaben şunları söyledi: “Seçimler fake hesaplarla kazanılmaz, seçimler yalanla, iftirayla kazanılmaz. Seçimler duayla kazanılır. Benden duasını eksik etmeyen gece gündüz bu süreçte hep yanımda olan siz değerli abilerim, ablalarım, annelerim, babalarım, kardeşlerim hepinizden Allah tekrar tekrar razı olsun. Bana düşen bundan sonra size layık olmak. Şimdi 31 Mart itibariyle seçim yarışımız bitti. Yarın 1 Nisan, 1 Nisan itibariyle hepimiz birlik olup, oy veren vermeyen, hepimiz birlik olup Aliağa için çalışmaya devam edeceğiz. 2023 yüzüncü yılımız. Yüzüncü yılımıza dört yıl kaldı. Yüzüncü yılda uluslararası antlaşmalar masaya yatacak. Almanya benim Hamburg’um sanayim var. İspanya turizmim var, Barselona’m var diyecek. Bizim hiç durmamamız lazım, bu vatan bizim. 2023’te sizin Hamburg’unuz Barcelona’nız var ise bizim de Aliağa’mız var diyeceğiz. Hayaller Gerçeğe, Aliağa geleceğe. Şimdi İzmir’in Aliağa’sında zeybek oynama zamanı”

Gecenin sonunda Demokrasi Meydanı’nda zeybek oynayan Başkan Serkan Acar, kendisine sevgi gösterilerinde bulunan sevenlerinin fotoğraf isteklerini geri çevirmedi.

aliagalilar-serkan-acar-dedi_1

 

 

 

 

 

 

 

 

aliagalilar-serkan-acar-dedi_9

aliagalilar-serkan-acar-dedi_6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Diğer Makaleler...

Sayfa 3 / 236

3

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.