atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa Slider

ALİAĞA CHP’DEN EMEKÇİ KADINLARA 3 BİN KARANFİL

Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Örgütü 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle çeşitli ziyaretlerde bulunarak kadınlara 3000 karanfil hediye etti.

İlçe yönetimi, kadın kolları, belediye meclis üyeleri ve gençlik kolları Aliağalı 3 bin bayana kadınlar günü anısına karanfil hediye etti. Çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret eden CHP Aliağa İlçe Örgütü ayrıca Aliağa Demokrasi Platformu üyeleri ile birlikte Helvacı’da bir tekstil atölyesini ziyaret ederek kadın işçilerin de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayarak karanfil hediye etti.

METEOROLOJİ’DEN ALİAĞA İÇİN YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, Aliağa’da hafta sonu için sağanak yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi resmi internet sayfasından alınan bilgilere göre Aliağa’da hafta boyunca havanın parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor. Sıcaklıklar ise 21 ila 34 dereceler arasında değişiklik gösterecek.

aliagayagmur

Uyarı Merkezinden yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi: “Bayram haftası boyunca yurdumuzun özellikle kuzey kesimlerinde etkili olan sıcak ve yağışlı havanın, önümüzdeki hafta boyunca etki alanını genişletmesi ve yurdun büyük bölümünde yer yer kuvvetli yağışlar meydana getirmesi bekleniyor.

Hafta boyunca Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz ile Doğu Anadolu bölgesinin kuzeyinde görülecek olan yağışların, özellikle Marmara’nın doğusu, İç Ege ve İç Anadolu ile Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı ve hayatı olumsuz etkileyebileceği (gök gürültülü sağanak yağış, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, ani sel, su baskını) tahmin ediliyor”

 

 

ALİAĞA’DA BEŞ GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

12 Haziran 2019 Çarşamba: Hava çok bulutlu, sıcaklık en yüksek 28 en düşük 21 derece

13 Haziran 2019 Perşembe: Hava parçalı bulutlu, sıcaklık en yüksek 32 en düşük 21 derece

14 Haziran 2019 Cuma: Hava parçalı bulutlu, sıcaklık en yüksek 34 en düşük 23 derece

15 Haziran 2019 Cumartesi: Hava çok bulutlu, sıcaklık en yüksek 33 en düşük 21 derece

16 Haziran 2019 Pazar: Hava gökgürültülü sağanak yağışlı, sıcaklık en yüksek 30 en düşük 22 derece

aliagameteoroloji

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Aliağa Emniyetten Emniyetten Mayıs Ayı Ve Tatil Raporu

Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü, 2019 yılı Mayıs ayı içerisinde gerçekleşen önemli adli ve idari işlemler ile ilgili bir istatistik yayımladı. Yapılan açıklamaya göre Mayıs ayı içerisinde kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alma, kabul etmek veya bulundurmak suçundan 1 adet olay meydana geldi. Bu olay kapsamında 2 kişiye işlem yapıldı. Ayrıca Aliağa’da “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmalatı ve Ticareti” suçundan 1 olay meydana geldiği ve bu suç kapsamında 1 şahsa işlem yapıldığı belirtildi.

35 araç trafikten men edildi

Yapılan açıklamaya göre, mayıs ayında yapılan güvenlik uygulamalarında 3 adet bıçak ve 35 gr esrar ele geçirildi. Hırsızlık suçundan 1 olay meydana geldi. Ayrıca kumar oynanması için yer ve imkan sağlama suçundan 1 adet olay meydana geldi, 1 kişi hakkında adli, 6 kişi hakkında idari yönden gerekli işlemler yapıldı. Görevli ekipler tarafından haklarında arama kararı bulunan 65 şahıs yakalanarak şahıslar hakkında gerekli adli işlemler yapıldı. Aliağa’da Mayıs ayı içerisinde 13 adet yaralamalı kaza, 23 adet maddi hasarlı kaza meydana geldi. Trafik ekiplerince 9 bin 88 araç kontrol edilirken, 33 adet açık egzozlu araç, 35 adet trafikten men araç, 67 adet kask, 136 adet emniyet kemeri ve 109 adet kırmızı ışık ihlalinden sürücülere cezalar uygulandı. Aliağa’da faaliyet gösteren umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinden 34 adeti denetlendi, toplamda 26 bin 422 TL idari para cezası uygulandı.

Bayram Tatilinde Aliağa

9 günlük Ramazan Bayramı tatili süresinde Aliağa’da meydana gelen adli ve idari işlemler ise şu şekilde; kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alma, kabul etmek veya bulundurmak suçundan 2 adet olay meydana geldi. Bu olayla ilgili 4 şahsa işlem yapıldı ve 26,26 gr uyuşturucu madde ele geçirildi. Bayram tatili boyunca Aliağa’da 4 adet yaralamalı kaza, 8 adet maddi hasarlı kaza meydana geldi. Trafik ekiplerince 2 bin 330 araç kontrol edildi. Yapılan kontroller sonucunda 9 adet açık egzozlu araç, 8 adet trafikten men araç, 15 adet kask, 2 adet emniyet kemeri ve 6 adet kırmızı ışık ihlalinden sürücülere cezalar uygulandı. Polis ekiplerince hakkında 13 ayrı suçtan aranması olup 46 yıl kesinleşmiş cezası bulunan 1 şahıs ile birlikte toplamda 9 şahıs yakalanarak haklarında gerekli adli işlemler yapıldı.

lyfBqIxyfYVpMhwUraQWMvFBzSBhMSKTEBtCfxkhcLPlBZvxzcOGzONMBszTUnLO-300x201

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BASIN BÜLTENİ

ALİAĞA BELEDİYESİ’NİN HER AY BİR KİTAP KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

aliaga-belediyesi-ayin-kitabi-myrina_1

HAZİRAN AYININ KİTABI: 'MYRİNA VE GRYNEİON 2’

AYIN KİTABINI HİLAL MASA’DAN ÜCRETSİZ EDİNİN

Aliağa Belediyesi’nin “Oku, Okut” projesi kapsamında sürdürdüğü her ay bir kitap kampanyası tüm hızıyla devam ediyor. Kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği kampanya kapsamında Aliağa Kent Kitaplığı’nın altıncı yayını 'Myrina ve Gryneion, Arkeolojik Yüzey Araştırmaları 2. Cilt’ haziran ayının kitabı olarak okuyucu ile yeniden buluşuyor.

Kitapta; Aliağa’da bulunan antik kentler içinde, tarihte “Apollon Tapınağı” ile bilinen “Gryneion” ve “toprak heykelcikleriyle” arkeoloji dünyasını şaşırtan “Myrina” antik kentlerinin arkeolojik kültür mirası okuyucuya aktarılıyor.

Arkeoloji ve bilim dünyasına uzun yıllar hizmet edecek olan eser akademik bir dille hazırlandı. Doç. Dr. Murat Çekilmez, Dr. Emel Dereboylu Poulain ve Dr.Emre Erdan’ın editörlüğünü üstlendiği “Myrina ve Gryneion, Arkeolojik Yüzey Araştırmaları, Son Araştırmalar ve Disiplinler Arası Çalışmalar, 2.Cilt” adlı kitap da yüzey araştırmaları sırasında bulunan arkeolojik kültür varlıklarının tespitiyle ilgili makaleler, Gryneion’daki Apollon tapınağı ve çevresinde yapılan jeofizik araştırmaları gibi çok sayıda önemli bilgiler yer alıyor.

Akademi dünyasının kısa sürede ilgisini çeken 446 sayfalık başucu niteliğindeki dev eserde ilk ciltte İngilizce olarak yayımlanan makaleler Türkçe olarak yayımlandı. Myrina ve Gryneion antik kentlerinden çıkan seramikler üzerinde çalışmalar yapıldı ve bu çalışmaların sonuçları okuyucuya aktarıldı. Gryneion’daki bitkiler ve florayla ilgili araştırma kitapta yer aldı. Uzman akademisyenler tarafından yapılan çalışmalar ile sikkesinden seramiğine, mimari malzemeden heykeltıraşlığa kadar birçok önemli bilgi Myrina ve Gryneion 2 kitabında okuyucuya sunuldu.

KİTABI HİLAL MASA’DAN ÜCRETSİZ EDİNİN

Aliağa Belediyesi’nin kültür yayınları kapsamında yeniden dağıtıma çıkan kitabı okurlar ücretsiz olarak edinebilecek. Kitapseverler haziran ayının kitabını merkez hizmet binasında faaliyet gösteren Hilal Masa’dan ücretsiz olarak talep edebilecek. Ayrıca Aliağa dışında ikamet eden vatandaşlar da Aliağa Belediyesi resmi internet sayfası E-Belediye-yayınlarımız bölümünden kitabı okuyabilecek ya da pdf olarak indirebilecek.

aliaga-belediyesi-ayin-kitabi-myrina_2

aliaga-belediyesi-ayin-kitabi-myrina_3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Mordoğan ve Foça seferleri başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaz sezonuyla birlikte deniz ulaşımındaki rotasını yeniden kentin gözde tatil beldelerine çevirdi.

2942176

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geçtiğimiz haftalarda Urla vapur seferlerini başlatan Büyükşehir Belediyesi, 15 Haziran’dan itibaren Foça ve Mordoğan’a da sefer yapacak.

Deniz ulaşımında yeni gemilerle birlikte hızlı, konforlu ve güvenli yolculuk dönemini başlatan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 15 Haziran Cumartesi gününden itibaren Foça ve Mordoğan seferlerine başlıyor. Özellikle günübirlik tatil ve gezinti yapmak isteyen İzmirliler için planlanan seferler cumartesi ve pazar günleri olmak üzere haftada iki gün yapılacak.

Sabah 08.25’de Karşıyaka’dan kalkacak İZDENİZ gemileri, Konak iskelesinden de yolcu alıp önce Mordoğan’a, oradan da Foça’ya hareket edecek. Dönüş yapacak tatilciler için akşam Mordoğan’dan ilk hareket saati ise 18.50 olarak belirlendi. Foça’dan saat 19.30’da kalkarak bir kez daha Mordoğan’a yanaşacak gemiler, saat 20.00’de Mordoğan’dan Konak ve Karşıyaka yönüne seyredecek.

Karşıyaka – Konak – Foça- Mordoğan seferlerinin tek gidiş ücreti 18 TL, Foça- Mordoğan arası tek gidiş ücreti ise 12 TL olarak uygulanacak.

www.aliagamedya.com

ALİAĞA TÜPRAŞ HALK EĞİTİM MERKEZİ YIL SONU SERGİLERİ BAŞLIYOR

Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin bir yıl boyunca ürettiği el emeği göz nuru eserler, 13 Haziran 2019 saat 16:00 da Tüpraş Halk Eğitim Merkezi'nde sergilenecek. Merkez Sergi, 15 Haziran'a kadar açık kalacak. Ardından 20 Haziran'da Helvacı, 27 Haziran'da ise Yenişakran Sergileri halkın beğenisine sunulacak.

WhatsApp_Image_2019-06-11_at_09.21.14

Diğer Makaleler...

Sayfa 5 / 250

5

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.