atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Anasayfa Slider

ALİAĞA CHP’DEN EMEKÇİ KADINLARA 3 BİN KARANFİL

Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa İlçe Örgütü 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle çeşitli ziyaretlerde bulunarak kadınlara 3000 karanfil hediye etti.

İlçe yönetimi, kadın kolları, belediye meclis üyeleri ve gençlik kolları Aliağalı 3 bin bayana kadınlar günü anısına karanfil hediye etti. Çeşitli kurum ve kuruluşları ziyaret eden CHP Aliağa İlçe Örgütü ayrıca Aliağa Demokrasi Platformu üyeleri ile birlikte Helvacı’da bir tekstil atölyesini ziyaret ederek kadın işçilerin de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayarak karanfil hediye etti.

THOF EGE Zeybek Yarışmasında Aliağa Belediye Helvacı Gençlik ve Spor Kulübü Birinci Oldu

WhatsApp_Image_2019-03-25_at_09.43.43

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

THOF Ege bölgesi zeybek yarışmasında Aliağa Belediyesi Helvacı Gençlik ve Spor kulübü Helvacı çocuklarından oluşan yıldızlar ekibi 90 tam puan ile Birinci olarak olarak Türkiye finalinde Yarışma hakkını kazandı.

www.aliagamedya.com

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN KENT ESTETİĞİNE UYGUN YENİ MUHTARLIK BİNALARI

aliaga-mahalle-muhtarliklari-2-1024x683Aliağa Belediyesi ilçe merkezindeki muhtarlık binalarını yenileyerek modern bir görünüme kavuşturdu.

Kent estetiğine ve çevre düzenlemesine büyük önem veren Aliağa Belediyesi, eskimeye yüz tutmuş muhtarlık binalarını elden geçirerek yeni binaları muhtarlıklara teslim etti.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar kapsamında Yeni Mahalle, Siteler Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Kazım Dirik Mahallesi ve Yalı Mahallesi’nin muhtarlık binaları yenilenerek muhtarların ve vatandaşların hizmetine sunuldu.

Toplam 80 metre kare alan üzerine kurulu muhtarlık binaları iki bölümden oluşuyor. Hizmet odasının yanı sıra mutfak ve lavabo bölümleri de yer alıyor. Tasarımı ile dikkat çeken muhtarlık binaları hem muhtarların hem de vatandaşların daha rahat edebilecekleri şekilde dizayn edildi.

 

aliaga-mahalle-muhtarliklari-5-1024x683

 

aliaga-mahalle-muhtarliklari-6-1024x683

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

ALİAĞA BELEDİYESİ’NİN HEDEFİ 5 BİN ZEYTİN AĞACI

aliaga-belediyesi-zeytin-dikimi-1-1024x683Kent genelinde yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmalarını sürdüren Aliağa Belediyesi, zeytin ağacı dikimine de ayrı bir önem veriyor.

Kente kazandırdığı dev sosyal donatı alanları ile vatandaşının takdirini toplayan Aliağa Belediyesi, ağaçlandırma çalışmaları kapsamında muhtelif bölgelere, parklara ve mahallelere zeytin ağacı dikiyor. Aliağa Belediyesi son iki yılda iki bine yakın zeytin ağacını ve fidanını toprakla buluşturdu.

Yapılan ağaçlandırma çalışmaları ile Zeytinli Park içerisine 10 yaş ve üzeri 38 adet, sahil bandı müze arkasına 39 adet, belediye arkasına 16 adet, Yeni Şakran Mahallesi’ne ise 30 adet Zeytin ağacının dikimi yapıldı. İZBAN istasyonu arkasında yer alan altı bin metre karelik alanda bin adet zeytin fidanı toprakla buluşturuldu.

Aliağa Belediyesi ayrıca Karayolları çalışmaları kapsamında yapılan çevre yolu, otoban güzergâhına denk gelen ve bu nedenle kesilmesine ya da köklenmesine karar verilen 2 ila 4 metre boylarındaki zeytin ağaçlarına da sahip çıkarak İZBAN girişi, Siteler Mahallesi ile kentin muhtelif park ve bölgelerine dikimlerini gerçekleştirdi.

“DİKTİĞİMİZ ZEYTİN AĞACI SAYISINI BEŞ BİNE ÇIKARMAK İSTİYORUZ”
Ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları kapsamında zeytin ağacı dikimine ayrı bir önem verdiklerini ifade eden Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Cahit Ayan, son iki yılda iki bine yakın zeytin ağacının dikimi yaptık. Geçtiğimiz yıl Çevre Koruma Dergisi ile birlikte yürüttüğümüz ağaçlandırma faaliyeti ile İzban arkasında altı bin metre karelik alana bin adet zeytin fidanı diktik. Otoyol çalışmaları nedeniyle sökülen zeytin ağaçlarını da kentimizin farklı noktalarında toprakla buluşturduk. Daha yeşil bir Aliağa ve çevre için yürüttüğümüz çalışmalar önümüzdeki günlerde de artarak devam edecek. Önümüzdeki süreçte diktiğimiz zeytin ağacı sayısını beş bine çıkarmak istiyoruz” dedi.

aliaga-belediyesi-zeytin-dikimi-2-1024x683aliaga-belediyesi-zeytin-dikimi-5-1024x683ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TANITIM TOPLANTISI ALTO’DA YAPILACAK

AliaGa_Ticaret_Odas

 

 

 

 

 

 

 

 

“Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlatılan ‘İstihdam Seferberliği 2019’ kampanyasının sunduğu avantajlar ve teşvikler, Aliağa Ticaret Odası’nda düzenlenecek toplantı ile tanıtılacak.

Aliağa Ticaret Odası ve İmeak DTO Aliağa Şubesi işbirliğinde gerçekleşecek toplantıya konuşmacı olarak; İŞKUR Çiğli Hizmet Merkezi Müdürü Funda Özhan ile Aliağa Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Nuray Emengen Erdal katılacak.

Omer-ErtUrkAliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, 27 Mart 2019 (Çarşamba) günü saat 14.30’da ALTO M. Ender Özer Seminer Salonu’nda yapılacak olan toplantıya tüm üyeleri davet ederek, ‘İstihdam Seferberliği 2019’ kampanyasıyla ilgili tüm detayların bu toplantıda ayrıntılı olarak anlatılacağını söyledi.

Başkan Ertürk, “İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında iş dünyamıza, girişimcilerimize 8 farklı teşvik sunuluyor. ‘İstihdam Seferberliği 2019’ kampanyasıyla ilgili tüm ayrıntıları; İŞKUR Çiğli Hizmet Merkezi Müdürü Funda Özhan ile Aliağa Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Nuray Emengen Erdal, işverenlere ve üyelerimize detaylı olarak anlatacak. Toplantıya katılan üyelerimiz teşvikler ile ilgili tüm sorularını doğrudan konunun muhataplarına sorma imkânı bulacaklar” dedi.

ALTO BASIN BÜLTENİ

DURMAZ’A BİR DESTEK DE DERVİŞOĞLU’NDAN

yEbohDYCHVcMJfvoDANKNgnCvScnaaotpbBTCybIdIiuywcbyxZNQTFAsHBYpfdt_thumbİYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, partisinin Aliağa İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Dervişoğlu, Millet İttifakı Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz’ın seçim kampanyasına destek olmak için geldiğini söyledi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu Aliağa’ya geldi. İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Dervişoğlu partilerle buluştu. Ziyarete İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, Millet İttifakı Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz, geçtiğimiz günlerde Özcan Durmaz’a desteğini açıklayan Aliağa’nın siyasi isimlerinden Cumhur Güney ve İYİ Parti Aliağa İlçe Yönetimi katılım gösterdi.

“Aliağa için her şey para değil”

İYİ Parti İlçe Başkanlığı binasında gerçekleşen ziyarette konuşan Müsavat Dervişoğlu, “ Sayın başkanımızın seçim kampanyasına destek olmak için geldik. Zaten Aliağa’da olsak da olmasak da sürekli çalışıyoruz. İlçe başkanımız da önemli bir çaba sarf ediyor. Bu birlikteliği taçlandırmak için, siyasi partiler karşılıklı olarak birbirlerinin adaylarının olduğu yerlerde destek çalışmalarında bulunuyorlar. O kapsam içinde geldik. Millet İttifakı’nın değerli başkan adayı zaten özel hayatımızda da önemsediğimiz, değer verdiğimiz kıymetli bir şahsiyet. Şimdi istiyoruz ki o Aliağa’nın inanılacak, güvenilecek, şehrül emin diye tanımlanabilecek belediye başkanlığı makamına gelsin. Aliağa için güzel hizmetler üretsin. Burası da çok önemli bir bölge. İzmir’in gelir seviyesi en yüksek olan kesimlerden birisi. Elimizden çıkmış olsa da, özelleşmiş olsa da, istihdam alanları var. Yeni istihdam alanlarına da açık. Bunun yapılabilmesi için insani, vicdani kriterlerin devrede olması lazım. Yani Aliağa için her şey para değil, Aliağa’nın korunması gereken yerleri var. Ben kendimizden sonraki nesle teslim aldığımızdan güzel bir dünya ve ülke bırakmak, kent bırakmak vazifelerimizin en başında geldiğine inanıyorum. İnsan odaklı ve çevreci bir belediyecilik anlayışının da Aliağa’ya hakim kılınması gerekiyor. Anılarımızın korunması lazım. Bu konuda sayın başkanımıza yürekten inanıyoruz. Destekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“İyi ilişkiler içerisinde çalışıyoruz”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu’nun ardından bir konuşma yapan Millet İttifakı Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz da, “Biz sayın genel başkan yardımcımızın desteklerini her zaman görüyoruz. Aliağa’yı çok sahipleniyor. Ben huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum kendisine. Kardeş partimiz olan İYİ Parti ile çok iyi ilişkiler içerisinde çalışıyoruz. Daha henüz partileşmedikleri dönemde bile referandum sürecinde birlikte çalıma imkanını da bulmuştuk. Sonra partileştikleri andan beri hep beraberiz. Güzel verimli ve uyumlu bir çalışma yürütüyoruz. İnşallah bu çalışmayı son bir hafta daha taşıyacağız. Sonra sonuçları aldıktan sonra meydan da hep birlikte kutlayacağız.” diye konuştu. Konuşmaların ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Dervişoğlu, esnaf ziyaretlerini gerçekleştirmek üzere parti binasından ayrıldı.

www.aliagaekspres.com.tr

Diğer Makaleler...

Sayfa 9 / 236

9

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.