atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Son Dakika

ALİAĞALI GENÇLER ‘SEVGİLİ DOKTOR’ İLE SAHNE ALDI

aliaga-asev-sevgili-doktor_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağalı gençlere tiyatroyu sevdiren Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) Gençlik Tiyatrosu ‘Sevgili Doktor’ isimli oyun ile sahne aldı.

Yıl boyunca gerçekleştirdiği birbirinden eğlenceli kültür sanat faaliyetlerini hız kesmeden sürdüren ASEV, bu kez genç tiyatrocuları ile ‘Perde’ dedi. ASEV Gençlik Tiyatrosu’nun Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nde sahnelediği ‘Sevgili Doktor’ isimli oyuna gençler kadar yetişkinler de yoğun ilgi gösterdi. Salonu tıklım tıklım dolduran her yaştan tiyatrosever genç oyuncuların performanslarını hayranlıkla izledi.

Amerikalı oyun yazarı Neil Simon'un Anton Çehov'un kısa oyunlarından ve öykülerinden yola çıkarak yazdığı oyunun yönetmenliğini ASEV Tiyatro Eğitmeni Sinem Simge Kılınç yaptı. Traji komik bir hikayeden oluşan oyunda; Ulaş Kılınç, Meltem Sarı, Berivan Konukçu, Efe Hakkı Sülek, Hilal Aytan, Nazik Akdoğan, Ömer Çağrı Yalçın, Sude Sabuncu, Irmak Targay, İbrahim Özer Deniz, Muhammed Emin Unay, Aylin Mert ve Reyhan Akça rol aldı. Yetenekleri ile profesyonel tiyatrocuları aratmayan Aliağalı genç oyuncular yaklaşık üç saat süren oyunda göz doldurdu. Genç tiyatrocular oyun sonunda tiyatroseverlerce ayakta alkışlandı.

Genç oyuncuları gösterdikleri performanstan ötürü tebrik eden Aliağa Belediye Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmedali Özkurt, yönetmen Sinem Simge Kılınç’a teşekkür çiçeği takdim etti.

ASEV TİYATRO EĞİTMENİ SİNEM SİMGE KILINÇ: “TÜM OYUNCULARIMI AYRI AYRI KUTLUYORUM”

Geceli gündüzlü çalışmalar ile oyuna hazırlandıklarını belirten ASEV Tiyatro Eğitmeni Sinem Simge Kılınç ise, “Tüm oyuncularımı ayrı ayrı kutluyorum. Uzun süreli çalışmaların emeğini bu gece aldık. Aliağa’nın genç tiyatrocuları kusursuz bir oyunculuk örneği sundu. Salonu tıklım tıklım doldurarak bizi izleyen tüm izleyicilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

aliaga-asev-sevgili-doktor_2aliaga-asev-sevgili-doktor_7 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

aliaga-asev-sevgili-doktor_5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AFADER’DEN “41 KARE ALİAĞA”

gRBAjLqnOrBeYSatWqONBROWPTBhZpPuNfGsvYbosrVkBwxalsgbmWdGIDQSqPWV_thumbAliağa Fotoğraf Atölyesi Derneği’nin (AFADER), ’41 Kare Aliağa’ isimli fotoğraf sergisi bugün açılıyor. Sergi, 27 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında Aliağa Sanat Sokağı’nda (Kafeler Sokağı) yer alacak. Sergiden elde edilen gelir Yeni Şakran Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne bağışlanacak.

Aliağalı fotoğrafçılar tarafından geçtiğimiz yıl kurulan ve kurulduğu günden bu yana ilçede fotoğrafçılığı sevdirmek adına güzel işlere imza atan Aliağa Fotoğraf Atölyesi Derneği (AFADER), ’41 Kare Aliağa’ isimli fotoğraf sergisini bugün açıyor. Tamamı Aliağa’da çekilmiş 41 fotoğraftan oluşan serginin açılışı bugün akşam 18.00’da Aliağa Sanat Sokağı’nda (Kafeler Sokağı) gerçekleştirilecek. Açılışını ilçe protokolünün gerçekleştireceği sergi 1 hafta boyunca fotoğrafseverlerin ziyaretine açık kalacak.

Yine yardım amaçlı olacak

Fotoğraf sergisi, daha önceki yıllarda düzenlenen sergilerde olduğu gibi yine yardım amaçlı olacak. Bu yılki fotoğraf sergisinin geliri Yeni Şakran bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine hizmet veren Yeni Şakran Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne bağışlanacak. Aliağa Fotoğraf Atölyesi Derneği (AFADER) üyeleri, dernekleşme sürecinin öncesindeki yıllarda da bireysel sergilerin yanı sıra “Engel Yok Gülümse”, “1 Fotoğraf 1 Gelecek”, “Göz Kararı” isimli fotoğraf sergilerini hayata geçirmiş, büyük ilgi gören bu sergilerden elde edilen gelirler de Aliağa’daki çeşitli eğitim kurumlarına ve yardım faaliyetinde bulunan derneklere bağışlanmıştı.

Sergide eseri yer alan fotoğrafçılar

27 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında açık kalacak olan sergide dernek üyelerinden; Aytuğ Bayer, Ediz Öztürk, Ferhat Durmaz, Furkan Kara, Halil İbrahim Kırbıyık, Halit Dokuzoğuz, Hatice Öktem Kılıçaslan, Hülya Kabasakal, Hüseyin Kabasakal, Hüseyin Şalış, İlknur Akyıldız, Merih Salmaz, Metehan Güney, Oğuz Kömeçoğlu, Sedat Çelik, Semih Öztürk, Serkant Uçan, Tahsin Arslan ve Volkan Gündüz’ün eserleri yer alacak.

www.aliagaekspres.com.tr

Aliağa’da Polis Haftası etkinlikleri Perşembe gününe ertelendi.

56290900_10157410294081842_7067742034190139392_n-500x231 

 

 

 

 

 

 

 

10 Nisan Çarşamba Günü Polis Haftası kutlama etkinlikleri  kapsamında yapılacak olan etkinlikler hava muhalefeti sebebiyle 11 Nisan Perşembe gününe ertelendi.

11Nisan Perşembe  günü saat:10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk koyma ile başlayacak törende, Motorize ekipleri ile halk oyunu ekiplerinin ve Engelsiz Mehteran Takımı’nın gösterileri gerçekleştirilecek.

Daha sonra program  Engelsizler Cafe’de lokma hayrı ve saat 12.30’da Merkez Camii’nde şehitler için Mevlid-İ Şerif okunması ile devam edecek.

Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların 10 Nisan Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümüne davetli olduklarını duyurdu.

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformundan Yanlış Değerlendirme

54436394_1451260871677277_6925221348427956224_n-500x333 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu  geçen günlerde Sosyal Medya  hesabında yaptığı basın açıklamasında  gelen yoğun  tepkilere  karşı   yeniden toplanan  Platformu konuyu araştırdıktan sonra  değerlendirmede   bulundu.

Geçen günlerden  Aliağa Emek ve Demokrasi platfonunda   sosyal medya hesabında  Geçtiği aylarda  bir kadın  arkadaşlarına  yönelik kullanılan cinsiyetçi,tacizci, çirkin devamı olarak   bir  başka şahsın aynı çirkinlikle ve benzer  tavırla sosyal medya üzerinde  yaptığı yorumları üzerine açıklama yapmalarının  elzem kılındığını. Aliağa  Emek  ve Demokrasi  güçleri  olarak kadına yönelik  ağıza alınmayacak  cinsiyetçi,ayrımcı, bir dil kullanılmasını şiddetle kınadıklarını , İlgil şahısların kamuoyunda  tüm kadınlardan özür dilemelerini  beklediklerini belirtildi.

Yapılan açıklama üzerine platfona  sendikanın bazı üyelerinden  ve  Vatadaşlardan   gelen yoğun tepkiler üzerine  Petrol –iş  Aliağa  Şubesi Başkanı   yönetim kurulunun  toplantıya çağırdı. Konula ilgili araştırmada bulunan  Aliağa Emek Ve Demokrasi Platfonu  sosyal Medyada yanlış değerlendirmede bulunduklarını söyledi

Sosyal Medya sayfasında yaptığı açıklama şu şekildedir.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinde Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu olarak yayınlanan basın bildirisi üzerine Petrol İş Aliağa Şube Başkanı Ahmet Oktay ve yönetim kurulunun çağrısı üzerine A.  arkadaşımızla Petrol İş Aliağa Şubesinde bir araya gelinmiştir.

arkadaşımız sosyal medya üzerinde yaptığı paylaşımın yanlış anlaşıldığını ifade etmiş, daha önce sosyal medya üzerinden yapılan cinsiyetçi paylaşımlara en sert tepkiyi bizzat kendisinin verdiğini ifade etmiştir.

Aliağa Emek ve Demokrasi Platformu olarak ise konunun tarafımızca yanlış değerlendirildiği ve bu süreçte A.arkadaşımıza haksızlık yapıldığı ifade edilip basın bildirisinin geri çekildiği ifade edilmiştir.Halkımıza saygıyla duyururuz” ifadelerinde bulundu.

www.aliagamedya.com

DURMAZ’A BİR DESTEK DE DERVİŞOĞLU’NDAN

yEbohDYCHVcMJfvoDANKNgnCvScnaaotpbBTCybIdIiuywcbyxZNQTFAsHBYpfdt_thumbİYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, partisinin Aliağa İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Dervişoğlu, Millet İttifakı Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz’ın seçim kampanyasına destek olmak için geldiğini söyledi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu Aliağa’ya geldi. İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Dervişoğlu partilerle buluştu. Ziyarete İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, Millet İttifakı Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz, geçtiğimiz günlerde Özcan Durmaz’a desteğini açıklayan Aliağa’nın siyasi isimlerinden Cumhur Güney ve İYİ Parti Aliağa İlçe Yönetimi katılım gösterdi.

“Aliağa için her şey para değil”

İYİ Parti İlçe Başkanlığı binasında gerçekleşen ziyarette konuşan Müsavat Dervişoğlu, “ Sayın başkanımızın seçim kampanyasına destek olmak için geldik. Zaten Aliağa’da olsak da olmasak da sürekli çalışıyoruz. İlçe başkanımız da önemli bir çaba sarf ediyor. Bu birlikteliği taçlandırmak için, siyasi partiler karşılıklı olarak birbirlerinin adaylarının olduğu yerlerde destek çalışmalarında bulunuyorlar. O kapsam içinde geldik. Millet İttifakı’nın değerli başkan adayı zaten özel hayatımızda da önemsediğimiz, değer verdiğimiz kıymetli bir şahsiyet. Şimdi istiyoruz ki o Aliağa’nın inanılacak, güvenilecek, şehrül emin diye tanımlanabilecek belediye başkanlığı makamına gelsin. Aliağa için güzel hizmetler üretsin. Burası da çok önemli bir bölge. İzmir’in gelir seviyesi en yüksek olan kesimlerden birisi. Elimizden çıkmış olsa da, özelleşmiş olsa da, istihdam alanları var. Yeni istihdam alanlarına da açık. Bunun yapılabilmesi için insani, vicdani kriterlerin devrede olması lazım. Yani Aliağa için her şey para değil, Aliağa’nın korunması gereken yerleri var. Ben kendimizden sonraki nesle teslim aldığımızdan güzel bir dünya ve ülke bırakmak, kent bırakmak vazifelerimizin en başında geldiğine inanıyorum. İnsan odaklı ve çevreci bir belediyecilik anlayışının da Aliağa’ya hakim kılınması gerekiyor. Anılarımızın korunması lazım. Bu konuda sayın başkanımıza yürekten inanıyoruz. Destekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“İyi ilişkiler içerisinde çalışıyoruz”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu’nun ardından bir konuşma yapan Millet İttifakı Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz da, “Biz sayın genel başkan yardımcımızın desteklerini her zaman görüyoruz. Aliağa’yı çok sahipleniyor. Ben huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum kendisine. Kardeş partimiz olan İYİ Parti ile çok iyi ilişkiler içerisinde çalışıyoruz. Daha henüz partileşmedikleri dönemde bile referandum sürecinde birlikte çalıma imkanını da bulmuştuk. Sonra partileştikleri andan beri hep beraberiz. Güzel verimli ve uyumlu bir çalışma yürütüyoruz. İnşallah bu çalışmayı son bir hafta daha taşıyacağız. Sonra sonuçları aldıktan sonra meydan da hep birlikte kutlayacağız.” diye konuştu. Konuşmaların ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Dervişoğlu, esnaf ziyaretlerini gerçekleştirmek üzere parti binasından ayrıldı.

www.aliagaekspres.com.tr

Diğer Makaleler...

Sayfa 1 / 3

Başlangıç
Önceki
1

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.