atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

GÜÇBİRLİĞİ İÇİN TOPLANIYOR

GÜÇBİRLİĞİ İÇİN TOPLANIYOR

İlçe gençlik ve spor müdürü kemal Atik ilçede bulunan spor kulüplerinin  sportif stratejik plan oluşturulması  bu planları daha rantabl uygulayabilmek ve değerlendirebilmeleri, ilçe kulüplerinin birlikteliğini sağlayabilmek amacı doğrultusunda toplantı yapılacağını söyledi.

Atik, “Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz ilçemizdeki spor kulüpleri ve spor derneklerimizin orta ve uzun vadeli  sportif amaçları ,sportif temel ilke ve politikaları,hedef ve öncelikleri ,performans ölçütleri ,bunlara ulaşabilmek için izlenecek yöntemleri ile kaynak dağılımlarını kapsayan sportif stratejik plan ve bu planlarını daha rantabl uygulayabilmek ve değerlendirebilmeleri , ilçe kulüplerimizin birlikteliğini sağlayabilmek için ,aktif katılımları ile  ortak çözümler üretip kabul ederek ,bilhassa alt yapıları hususunda proje önerileri oluşturulması amacı ile 15.Temmuz .2011 Cuma günü saat 15.00 de kulüp yetkilisi bir yöneticinin katılması ile toplantı organize edilmesi Kaymakamlık makamımızca görüşülerek uygun görülmüştür.  Kulüp yönetimleriyle  açıklanan sportif konularda ilçemiz ile ilgili  hususların görüşülmesi için kulüplerimizin yetkili üyeleri belirtilen gün ve saatte müdürlüğümüzde yapılacak toplantıya katılacaklardır.”

YENİ VİZYON – ALFA TV

 

 

 

ALİAĞA SPOR’DAN, TEKVANDODA BÜYÜK BAŞARI

ALİAĞA SPOR’DAN, TEKVANDODA BÜYÜK BAŞARI

İzmir’de düzenlenen Uluslararası Taekwondo Turnuvasında 5 madalya kazanan Aliağaspor Tekvando takımı, Aliağa’nın gururu oldu. Başarılı takım sporcuları Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz’u ziyaret ederek başarılarının artarak süreceğini belirttiler.

Dört İkincilik Bir Üçüncülük

İzmir’de ilk defa düzenlenen Uluslararası Taekwondo Turnuvasından 5 madalya ile dönen Aliağaspor Tekvando Takımı sporcuları Belediye Başkanı Turgut Oğuz’u ziyaret etti. 25 ülkeden yaklaşık 600 sporcunun katıldığı turnuvada Sümeyye Aslan büyük bayanlar kategorisinde 3., Sinem Serez Genç bayanlar kategorisinde 2. olurken yıldız bayanlar kategorisinde Naime Baydar, Şeydanur Kaya ve Seda Özkan da 2. olarak  uluslararası turnuvada önemli bir başarıya imza attı.

Aliağa, Sporla yaşayan bir kent

Belediye Başkan Yardımcısı ve Aliağaspor Kulübü Başkanı Uğur Eren’in de yer aldığı ziyarette madalya kazanan sporcuları ve antrenörleri Tahsin Keçeci’yi tebrik eden ve ödüllendiren Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz; sporculara ve takımın antrenörü Keçeci’ye başarılarının devamını diledi.

Bld.bsn.bülteni

ALİAĞASPOR YENİDEN YAPILANDI

ALİAĞASPOR YENİDEN YAPILANDI

Geçtiğimiz haftalarda genel kurul yapan Aliağa Gençlik Spor Kulübü’nde yeni Başkan Uğur Eren, Basketbol ve Futbol başta olmak üzere faaliyet gösterilen tüm branşlarda istikrarlı ve kalıcı başarı için kulübün yeniden yapılandırıldığını söyledi.

Sporseverlerin beklediği hedeflere ulaşacağız

Başkan Eren, “Aliağaspor, Aliağa’nın toplumsal ve sportif yaşamı için çok önemli ve köklü bir kurum. Bu kurumun, hızlı gelişen ve nüfusu artan Aliağa’nın bir spor ve gençlik kentine dönüştürülmesi için önemli sorumlulukları var. Bu bilinçle kulübümüzü yeniden yapılandırıyoruz. Sponsorumuz Petkim’in desteğiyle Beko Basketbol Ligi’nde yer alan Basketbol takımımız, kentimizin adını bundan böyle başarıyla temsil edecek. Bizim için Futbol da basketbol kadar önem verdiğimiz bir sportif alan. Futbolda da yeniden yapılanarak, futbolseverlerimizin özlemle beklediği hedeflere ulaşacağız.” dedi.

Tüm branşlar, Yönetim Kurulu’nun sorumluluğunda olacak

65 bin nüfusa ulaşan Aliağa’nın artık büyüdüğünü, kurumların da bu gelişmeye ayak uydurması gerektiğini ifade eden Aliağaspor kulübü Başkanı Uğur Eren, “Aliağa’yı bir Spor kenti ve Sporcu kenti yapmak istiyoruz. Belediyemizin desteğiyle, gençlerimizin ihtiyaçlarına dair projeler üretmek, gençlerimize sporu sevdirmek ve spor yapan gençlerimizi desteklemek için kulübün tüm branşlarında etkin bir çalışma yürüteceğiz. Basketbol’dan Futbola kadar tüm Spor branşları Yönetim Kurulu’nun sorumluluğunda olacak. Böylece daha güçlü bir kurumsal yapı ve sağlıklı bir yönetim modeliyle sportif başarılara ulaşacağız” dedi.

ALİAĞA KÖRFEZİ EVSEL ATIKTAN KURTULUYOR

ALİAĞA KÖRFEZİ EVSEL ATIKTAN KURTULUYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve yaklaşık 1 yıl önce devreye alınan 100 bin kişilik Aliağa İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi başlayan projenin halkası tamamlanıyor. Arıtmaya bağlantısı bulunmayan bin 800 dolayında bina ve konutun atık su sistemi, arıtmaya bağlanıyor. Geçtiğimiz aylarda başlayan çalışma sona erdiğinde Aliağa Körfezi’ne evsel atık dökülmesi tamamen sonra erecek.

BAŞKAN OĞUZ; “İZMİR BÜYÜKŞEHİR ÇEVRE YATIRIMLARI KONUSUNDA TÜRKİYE'YE ÖRNEK”

Kanal bağlantılarının tamamlanmasıyla körfezin evsel atıklardan tamamen arınacağını belirten Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz; “Aliağa’nın çağdaş ve çevreci ve temiz bir kent olması için bu proje çok önemli.  İzmir Büyükşehir Belediyesi ilçemizin arıtmasını yaparak önemli bir hizmeti gerçekleştirdi.” dedi. Başkan Oğuz, kentte konutların arıtmaya bağlandığını da açıklayarak, “Aliağa Belediyesi olarak kentte yaptığımız çalışmada Bin 800 civarında ev ve apartmanın arıtmaya bağlı olmadığını tespit ettik. İzmir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) tarafından ihale edilerek parsel baca bağlantılarına başladı. Evsel atık suların arıtılması konusunda Büyükşehir belediyesinin bugüne değin ortaya koyduğu çaba gerçekten övgüye değer. Parsel baca bağlantılarının sona ermesiyle körfezimiz tamamen evsel atıktan kurtulmuş olacak. Aliağa Belediyesi ve Büyükşehir olarak bölgemizin yaşanabilir ve temiz bir bölge olması için koordineli çalışmalarımız sürecek. Yenilenen sahil bandımızın yanında tertemiz körfezimizle kentimizin çehresi değişecek.” dedi.

ALİAĞA İLERİ BİYOLOJİK ATIKSU ARITMA TESİSİ;

Haraççı Bahçe mevkiine inşa edilen Aliağa’nın evsel atıklarını biyolojik arıtmadan geçiren 100 bin kişilik Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi geçtiğimiz yılın Mayıs ayında tamamlandı ve deneme işletimine alındı. 7 milyon 154 Bin Liraya mal olan tesisin resmi açılışı da 2010 yılı Haziran ayında yapıldı.

 

BLD BSN BÜLTENİ

 

 

 

 

İLLÜZYONLAR SİRKİ ALİAĞA'DA

İLLÜZYONLAR SİRKİ ALİAĞA DA

Aliağa Belediyesi'nin katkılarıyla  "İllüzyonlar Sirki Sihrin Efendileri" 9 Temmuz Cumartesi akşamı Aliağa Belediyesi Açıkhava Tiyatrosu’nda gösteri sunacak. Saat 21.00’de başlayacak gösteriyi küçükler 5 büyükler 10 Lira’dan izleyebilecek.

Türkiye'de modern illüzyon kültürünün öncülüğünü yapmak için 2008 yılında İllüzyonlar Sirki'nin kurulduğunu belirten Uluslararası İllüzyonlar Sirki Genel Sanat Yönetmeni Hasan Yentür, "Amerika'da ve Avrupa'da gittikçe yayılan modern illüzyon dediğimiz tiyatral illüzyon çağımız insanlarının ilgi göstereceği ayrıca klasik illüzyonun değişik bir tarzda devasa aletlerle modern şekle dönüştürülüp Türkiye'de gösteri sanatına, sihirbazların, ateşbazların, jonklör, palyaço, komedi  şovlarının katkılarıyla modern kostüm, müzik ve muhteşem ışık sistemleri ile 20 kişilik profesyonel ekip ile ülke çapında gezerek modern sirk illüzyonunu izleyicinin önüne sermekteyiz.  Bu kapsamda 9 Temmuz akşamı Aliağalı izleyicilerin karşısına çıkacağız. İzleyenlere keyifli bir sirk izlettireceğimizi düşünüyorum. Tüm Aliağalıları bekliyoruz" dedi.

 

BLD.BSN.BÜLTENİ

Diğer Makaleler...

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.