atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haberler

ALİAĞA’DA “TÜRK DÜNYASI VE YÖRÜK TÜRKMENLER” PANELİ DÜZENLENECEK

İzmir’in Aliağa ilçesinde ‘Türk Dünyası ve Yörük Türkmenler’ konulu panel düzenlenecek.

 

aliaga-turk-dunyasi-panel-240x300Aliağa Yörükler Derneği, 29 Temmuz Pazar günü gerçekleştireceği ‘Uluslararası Aliağa Yörük Türkmen Şöleni’ kapsamında ‘Türk Dünyası ve Yörük Türkmenler’ konulu panel organize edecek. Panelde, Türk Dünyası’nın birbirinden değerli akademisyenleri yer alacak.

İstanbul Kültür Üniversitesi’nden Kırgız Doçent Dr. Shurubu Kayhan, 9 Eylül Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Bölüm Başkanı ayni zamanda Yörük-Türkmen Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mustafa Daş ile Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Prof. Dr. Mustafa Talas panele konuşmacı olarak katılacak.

Panelde Türk Dünyasının geçmişten bugüne gelişimi ve Yörük Türkmen Kültürünün günümüze yansımaları katılımcılara aktarılacak. Yörük hayatının nasıl ortaya çıktığı ve tarihsel gelişimi hakkında bilgiler verilecek. Türk örf ve adetlerinde önemli bir yere sahip olan Yörük Türkmen geleneğinden kesitler sunulacak. 27 Temmuz Cuma günü Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan panel saat 19.30’da başlayacak.

MUHTEŞEM KOMEDİYİ KAÇIRMAYIN

aliaga-belediyesi-omursun-doktor-213x300

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Büyülü Sahne ‘Ömürsün Doktor’ adlı oyunu ile Aliağa Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında sahne alacak. İki perdelik komedi türündeki oyun 20 Temmuz Cuma günü saat 21.15’te Aliağa Açıkhava Tiyatrosu’nda tiyatro severlerle buluşacak. Ücretsiz olarak izlenebilecek oyunun davetiyeleri Aliağa Belediyesi Hizmet Binası’nda bulunan Hilal Masa’dan temin edilebilecek.

Birçok başarılı projelere imza atan Büyülü Sahne, ‘Ömürsün Doktor’ adlı tiyatro oyunu ile Aliağa’da seyirci karşısına çıkacak. Yapımcılığını Sercan Şahinkaya’nın üstlendiği, yönetmenlik koltuğunda ise Kubilay Zerener’in oturduğu oyunda; Yıllarca ‘Laf Lafı Açıyor’ programıyla büyük bir hayran kitlesine ulaşan televizyon yıldızı, dizi ve sinema filmlerinin usta oyuncusu Cem Özer rol alacak.

Usta oyuncu Cem Özer’in yanı sıra ‘Yılan Hikâyesi’ dizisindeki Komiser Başak rolüyle unutulmaz arasına giren başarılı ve güzel oyuncu Betül Şahin; ‘Galip Derviş’ ve ‘Kardeş Payı’ gibi birçok dizi ve sinema filmlerinde rol alan Fulden Akyürek; ‘Türkiye’nin Yıldızları’ ile çıkış yapan ‘Arka Sokaklar’, ‘Güllerin Savaşı’ gibi dizilerin başarılı oyuncusu Soydan Soydaş Aliağalılar karşısında performanslarını sergileyecek.

OYUNUN KONUSU

Rus Tiyatro Yazarı ve Modern Kısa Öykülerin Kurucularından Anton Çehov, yaşadıklarını ve öykülerini büyük bir samimiyetle seyircisiyle paylaşıyor. Değişik öykülerde, Çehov’un hayatın içinden çıkmış renkli karakterleri eşliğinde yapılan keyifli bir yolculuk… Birbirinden güzel müzikler eşliğinde sergilenen oyun son derece sıcak bir komedi şöleni sunuyor.

Olaylar Rusya’da mı geçiyor, yoksa Türkiye’de mi? İyi bir yazarın elinden çıkmış iyi bir öykü, yer ve zaman tanımaz. Rusya’da da geçebilir, Türkiye’de de! Anton Çehov, Türk seyircisine hiç bu kadar yakınlaşmamış; öyküleri de hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı nitekim…

Güçlü kalemiyle olduğu kadar, doktorluk mesleğiyle de bilinen Anton Çehov’a, anlattığı bunca güzel ve komik öyküden sonra, bizler de “Ömürsün Doktor!” diyoruz.

www.aliagamedya.com

DEÜ’NÜN İLK KADIN REKTÖRÜ HOTAR GÖREVE BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Fatma Seniha Nükhet Hotar, görevine başladı. Rektör Hotar, DEÜ’nün yeni dönemde Türkiye’nin kazanımlarına katkı sağlayacak proje ve söylemlerle öncü olacağını söyledi.

aliaga-belediye-baskani-serkan-acar-300x200

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Fatma Seniha Nükhet Hotar, görevine başladı. Cumhurbaşkanlığı’nın 15 Temmuz 2018 tarihli Resmi Gazetede yer alan 2018/8 Kararı ile göreve getirilen Rektör Hotar, üniversitenin ilk kadın rektörü olarak tarihe geçti.

Alsancak’taki Rektörlük Binasında düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Rektör Hotar, üniversitenin önümüzdeki dönemde Türkiye’nin kazanımlarına katkı sağlayacak proje ve söylemlerle öncü olacağını söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, akademisyenler, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, çok sayıda bürokrat ve davetlinin katıldığı programda konuşan Rektör Hotar, “Bugün benim için çok özel, anlamlı ve heyecanlı bir gün. 1980 yılında öğrenci olarak başladığım; 1985’te ise akademik kariyerime ilk adımımı attığım üniversitemde 2002 tarihine kadar profesör olarak getirdiğim kariyerimi, siyasete geçtikten sonra geçici bir süre noktalamıştım. Bugün ise öğrencisi ve akademisyeni olduğum üniversitemde, böyle bir görevi almanın onurunu, gururunu, heyecanını ve sorumluluğunu yaşıyorum” dedi.

Göreve atanması konusunda olumlu görüş bildirenlere de teşekkür eden Rektör Hotar, “Ben öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza, Meclis Başkanımıza, YÖK Başkanımıza, Vekillerimize ve bu konuda olumlu görüşlerini iletenlere teşekkür ediyorum. Bu görevlere gelirken çok ciddi araştırmalar yapılıyor ve ondan sonra görev veriliyor. Allah bizleri mahcup etmesin. DEÜ ailesinin; akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimizin el birliğiyle tek bir hedef olması; evrensel üniversiteler kuralları çerçevesinde ulusal ve uluslararası boyuta yükseltilmesi için çalışması gerekiyor. Hepimizin ortak hedefi bu olmalı. Bunun için de her türlü imkanını sunmaya hazırız. Gerek öğrencilerimiz gerekse öğretim elemanlarımız için bu yola çıkan herkese, iddia ediyorum Türkiye’deki üniversiteler içinde en üst imkanları sunmaya çalışacağız. Bu durum, üniversitemize avantaj sağlarken; hızlı atılımlar atabilmemiz için de ciddi başlangıçlar oluşturacaktır” diye konuştu.

 

FETÖ’YE SIFIR TÖLERANS

Millete, devlete ve devlet büyüklerine saygı noktasında milli ve manevi değerlerimiz çerçevesinde herkesin bir duruşu olacağına inandıklarını kaydeden Rektör Hotar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Üniversitemizde devlet ve devlet büyüklerimize saygısızlığa, FETÖ ile teröre sıfır tolerans göstereceğiz. Buna karşın her türlü çalışmaya, bilimsel özgürlük çerçevesinde de destek olacağız. Kapımız, herkese açık olacak. Bir sistematiğimiz olacak. DEÜ İzmir’in ve Türkiye’nin bir mekanı olacak. Benim özlemim de şuydu: Ülkemizi ilgilendiren toplumsal ya da uluslararası bir olayda, insanların ‘üniversiteler ne diyor?’ diye merak etmesini isterdim. Böyle üniversiteler tabi ki var. DEÜ’nün de bu noktada ses verecek; ülkenin kazanımlarına katkı sağlayacak, yol gösterici proje ve söylemlerle öncü olmasını hep birlikte sağlayacağız. Bu konuda herkesin desteği çok önemli. Bu ülke hepimizin ve öğrencilerimiz de bizlerin geleceği. Dolayısıyla bütün imkânlarımızla ülkemizin ve milletimizin hizmetindeyiz” ifadesinde bulundu. Rektör Hotar, bugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı da önceki rektörlere teşekkür etti.

 

ÇAĞ ATLATACAK

Devir teslim töreninde konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise Rektör Hotar’ı tebrik ederek, “Hocamızın bu görevi, güzel İzmir’e hayırlı olsun. Haberi alır almaz kendisini ilk tebrik eden biz olduk. Kendisi ile uzun yılara dayanan bir dostluğumuz var. DEÜ’nün benim için de ayrı bir önemi var. Çünkü üniversitenin kuruluşunda rahmetli babam Ekrem Pakdemirli Rektör Yardımcısı olarak görev aldı. Yani üniversitenin çimentosunda onun da harcı var. Bundan dolayı da duyguluyum. Eşim de üniversite personeli ve evladımız olduğu için görevine bir süre ara vermiş durumda. Rektörlüğe vekalet eden Prof. Dr. Erdal Çelik hocamız ise üniversitemizde kısa döneme huzur ortamının tesis edilmesi ve bilimsel çalışmaların tesisi açısında faydalı işler yaptı. Devlet ve yöneticilik tecrübesi ve bilgisiyle Nükhet hocamızın DEÜ’yü çağ atlatacağına inanıyorum” dedi.

 

DAHA İLERİ GÖTÜRECEKTİR

Törende konuşan eski Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik ise görevi süresince kendisine destek olan akademik ve idari personele içtenlikle teşekkür ettiğini vurgulayarak, “Göreve geldiğimiz zaman üniversitemiz sancılı bir süreç geçiriyordu. Ancak bunu güzel şekilde atlattık. Devletin mekanizmasını uyguladık. Bilimsel yönden de üniversitemizi iyi noktaya getirdiğimize inanıyoruz. Dokuz Eylül, bir marka ve yeni Rektör hocamızın da bunu daha ileri götüreceğine inanıyorum. Değerli hocamızın devlet tecrübesi ve siyasi geçmişi var. Bunlar önemli kazanımlar. Hocamızın daha iyi işler yapacağına inanıyoruz. Kendisinin arkasındayız. Hayırlısı olsun” dedi. Konuşmaların ardından Rektör Hotar, çalışmalarından ötürü eski Rektör Vekili Çelik’e çiçek hediye ederken; Çelik ise Rektör Hotar’a rektörlük cübbesini giydirdi. Rektör Hotar’ın kızı Ayşe ise annesine üniversite rozetini taktı.

 

www.aliagamedya.com

ALİAĞA’DA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Aliağa ilçesinde “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” münasebetiyle anma programı düzenlendi.

aliaga-15temmuz-anma-programi-7-300x200

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Kaymakamlığı tarafından organize edilen anma programına; Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Garnizon Komutanı Albay Faruk Altun, Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Kerem Ali Sürekli, İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, İlçe Sağlık Müdürü Özkan Orhun, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Levent Yöntem, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

aliaga-15temmuz-anma-programi-5-300x200

 

 

 

 

 

 

 

Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen programa Aliağalılar yoğun ilgi gösterdi. Aliağa Belediyesi şehitler için lokma döktürdü. Pilav ve ayran ikramlarında bulundu. Belediye tarafından meydanı dolduran vatandaşlara Türk Bayrağı hediye edildi.

Anma programı saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının hep bir ağızdan okunması ile başladı. İlçe Müftülüğü tarafından görevlendirilen müezzinler Kur’an Tilaveti gerçekleştirdi. Aliağa İlçe Müftüsü Süleyman Demiryürek’in şehitler için yaptığı duaya eşlik eden vatandaşlar ellerini semaya açtı. Dua sonrasında günün anlam ve önemine ilişkin protokol konuşmalarına geçildi.

 

İYİ PARTİ ALİAĞA İLÇE BAŞKANI YÜCEL KARAŞAN: “VATANIMIZI BÖLMEK İSTEYENLER OLURSA HEPİMİZ BİR OLURUZ”

aliaga-iyi-parti-ilce-baskani-yucel-karasan-300x224

 

 

 

 

 

 

 

ilk konuşmayı İYİ Parti Aliağa İlçe Başkanı Yücel Karaşan yaptı. Karaşan, “Bugün burada 15 Temmuz hain darbe girişimini kınamak için toplandık. Bu kalkışmada şehit düşen kahraman Türk Polisine, Türk Askerine ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Bizim askerimiz ve polisimiz vatandaşımıza kurşun sıkmaz. Aynı şekilde hiçbir Türk vatandaşı da askerimize, polisimize kıymaz. Çünkü onlar bizim canımızın, malımızın ve vatanımızın yılmaz savunucularıdır. Bayrak vatandır. Eğer ki bu bayrağı indirmek isteyen olursa hepimiz bir oluruz. 15 Temmuz’daki hain kalkışma da bizim birliğimiz sayesinde engellenmiştir.” diye konuştu.

MHP ALİAĞA İLÇE BAŞKANI ABDURRAHİM AYDEMİR: “KIZIL ELMA ÜLKÜSÜ HEPİMİZİN ÜLKÜSÜ OLMUŞTUR”

aliaga-mehp-ilce-baskani-abdrrahim-aydemir-300x233

 

 

 

 

 

 

 

 

FETÖ terör örgütünün PKK ile el ele verip vatanı işgal etmek için yıllarca sinsi planlar yaptığını belirten Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir, “Bundan 2 yıl önce vatandaşlarımızın milli ve dini duyguları ile oynayanlar koynumuzda beslediğimiz yılan gibi geldiler, bize en büyük kötülüğü yapmak için harekete geçtiler. FETÖ terör örgütü, PKK ile el ele verip vatanımızı işgal etmek için sinsi planlar yaptı. Ancak darbe gecesi bu memlekette Mustafa Kemaller’in bitmediği bitmeyeceği görülmüştür. Bu darbe girişimi Yenikapı ruhunu doğurdu. Seçimlerde de aynı ruh Cumhur İttifakı’nı kurdu. İttifakımız da sandıktan başarıyla çıktı. Bundan sonra 2023 hedefi ortak hedefimiz olmuştur. Kızıl Elma ülküsü hepimizin ülküsü olmuştur. Turan hayali hepimizin hayali olmuştur”” dedi.

AK PARTİ ALİAĞA İLÇE BAŞKANI KAZIM SAYIN: “HER İHANETİN DE BİR BEDELİ OLACAKTIR”

aliaga-akparti-ilce-baskani-kazim-sayin-300x230

 

 

 

 

 

 

 

 

Hainlerin Türkiye’yi bölmek için asla vazgeçmeyeceğini ifade eden AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Sayın, “Biz Anadolu coğrafyasına 1071’de geldiğimizde bu güne kadar çok ihanetler gördük. Ancak bu necip millet her defasında hainlere gereken cevabı vermiştir. Yarın da vereceğiz gelecek yıllarda da vereceğiz. Bizim hedefimiz 2071. Dünyanın mazlum milletlerinin gözleri de bizim ülkemizin üzerindedir. Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey’in bize gösterdiği yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Seçimden sonra elde ettiğimiz zaferle Yeni Türkiye’nin demokrasiye bağlılığı ve insan haklarına saygısı daha da artacaktır. İnanıyoruz ki her ihanetin de bir bedeli olacaktır. Bu bedeli bize ihanet edenler, bu ülkenin ekmeğini yiyip, suyunu içenler şimdi hukukun önünde hesap vermektedirler. İnanıyoruz ki adalet gereği yapacaktır ve bunlar hak ettikleri cezayı alacaktır. Bu necip millet bundan sonra da 15 Temmuz’da yaptığı gibi bu tür darbelere, ekmeğini yediği devlete ihanet edeceklerin karşısında dimdik duracaktır. Türk milleti çok çile çekti, çok sıkıntılar yaşadı. Gelecek yıllar bu milletin olacaktır” dedi.

 

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “TÜRK MİLLETİ DAİMA DEMOKRASİNİN VE VATANININ YANINDADIR”

aliaga-belediye-baskani-serkan-acar-300x200

 

 

 

 

 

 

 

15 Temmuz darbe girişiminin acısını hala yüreklerinde hissettiklerini vurgulayan Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, şöyle konuştu: “Bugün 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının ikinci yıl dönümü. Üzerinden iki yıl geçmiş ancak acısını hala içimizde, hala yüreğimizde hissediyoruz. Rabbim bir daha böyle felaketler göstermesin. Bu hain girişimi bu millet asla unutmayacaktır ve asla unutturmayacağız. Millet olarak bir olduğumuzu diri olduğumuzu hiçbir bölücüye ve haine taviz vermeyeceğimizi cümle âleme göstermek için tüm yurtta olduğu gibi bugün burada demokrasi meydanında bir araya geldik. İki yıl önce bugün 15 Temmuz’da milletimiz hain darbe kalkışmasına karşı sokaklara döküldü tankların önüne yattı, uçaklara levyelerle karşı koymaya çalıştı. Milletimiz o günde demokrasisinin ve devletinin yanında oldu. Hainler bölücüler dış mihraklar Türk milletinin şu huyunu hala anlayamadı. Türk milleti daima ve daima demokrasinin yanındadır, devletinin yanındadır. Asla devletini, egemenliğini, demokrasisini satmaz sattırmaz. 15 Temmuz günü 250 vatan evladımızı şehit verdik. Tarih boyunca bu topraklar uğruna, bu vatan uğruna birçok şehitler verdik. Allah o şehitlerimize rahmet eylesin. Onlara şükranlarımızı tek tek sunuyorum. Yaralılarımıza da acil şifalar versin. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim etsin. Minarelerimizi ezansız, gökyüzümüzü bayraksız ve bizleri vatansız bırakmasın” dedi.

 

ALİAĞA KAYMAKAMI BAYRAM YILMAZ: “FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ İHANET ÖRGÜTÜDÜR”

aliaga-kaymakami-bayram-yilmaz-300x223

 

 

 

 

 

 

 

Fetö terör örgütünün 15 Temmuz’da Türk Milleti’ni topraksız ve vatansız bırakmaya niyetlendiğinin altını çizen Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, şunları söyledi: “Bu millet 15 Temmuz ihanetini hem eliyle hem diliyle önledi. İslam dünyasının en güçlü ülkesi olan Türkiye’nin diz çökmesini isteyenler, gelişip kalkınmasını istemeyenler, İslam coğrafyasındaki mazlumlara yardım etmesini istemeyenler, 40 yıl önce peydahladıkları bu hainleri bu ülkenin bağrına hançer gibi sapladılar. 15 Temmuz’da bu milleti bu topraklarda devletsiz bırakmaya parçalamaya, bölmeye, diz çöktürmeye niyetlendiler. Bilin ki onlar bir tarikat değildir. FETÖ terör örgütü ihanet örgütüdür. Bunların peşinden hala gidenler, bunlara hala tarikat diyenler yanılıyorlar. 15 Temmuz’da bu ülkeye ihanet edenler, bu ülkeyi işgal etmek isteyenler eğer böyle bir ihanete tekrar kalkışırlarsa yerleri mekânları mezar olacaktır. Bu millet milli iradesine sahip çıkıyor. Bu milletin karşısına dikilmeyin pişman olursunuz. Ben bir kez daha ülkeye bu acıyı yaşatan o hainleri lanetliyorum. Biz ne kadar güçlü olursak hainler bize saldırmaktan o kadar çekinirler. Bunun yolu çok çalışmak, sanayide, savunma sanayisinde güçlü olmak, hukuksal alanda güçlü olmak, demokrasi ve insan haklarında güçlü olmak ama en çok da bu ülkenin insanını sevmek, bayrağını kalpten samimiyetle sevmektir”

aliaga-adnan-pinar-300x200

 

 

 

 

 

 

 

Protokol konuşmalarının ardından öğrenciler tarafından 15 Temmuz konulu şiir ve kompozisyonlar okundu. Aliağa Engelsiz Mehteran Takımı katılımcılara mini konser verdi. Engelsiz Mehteran Takımı’nın marşlarına ellerindeki Türk Bayraklarını sallayarak eşlik eden vatandaşlar Demokrasi Meydanı’nı kırmızı beyaza bürüdü. Saatler 00.13’ü gösterdiğinde Petkim Camisi Müezzini Adnan Pınar, Demokrasi Meydanı’nda sela okudu. Yaklaşık beş saat süren program 15 Temmuz konulu video gösterimleri ile son buldu.

www.aliagamedya.com

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA’DA ELEKTİRİK KESİNTİSİ

GDZ Elektrik, şebeke bakımı nedeniyle Aliağa’da iki günlük planlı elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

113581-300x139

 

 

 

 

 

GDZ ELEKTRİKTEN İKİ GÜNLÜK KESİNTİ DUYURUSU

GDZ Elektrik, şebeke bakımı nedeniyle Aliağa’da iki günlük planlı elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

GDZ Elektrik resmi internet sayfasından yapılan duyuruya göre 17 Temmuz Salı ve 19 Temmuz Perşembe günü Aliağa’nın bazı bölgelerinde elektrik kesintisi yapılacak. 17 Temmuz Salı günü 13.00-15.00 saatleri arasında; Samurlu Mahallesi-Üç-B-Hafriyat-Ulaştırma Bakanlığı Kantar-Duygu Gül Şimşek-Büyük Karcı Oto-İds Demir-Teknopet-Ayaydın Petrol-Botaş-Üçsel-Kasalı Kamyon Motor Taşıyıcılar Koop-Ges Genel Elektrik-Özgüven Mühendislik-Delsan asfaltlama ve civarına elektrik verilemeyecek.

19 Temmuz Perşembe günü ise 09.00-17.00 saatleri arasında Uzunhasanlar Mahallesi ile Karakuzu Mahallesinin tamamında ve Ege Elektrik İnşaat ve civarında elektrik kesintisi uygulanacak.

GDZ ELEKTRİK ÇAĞRI MERKEZİ 186
GDZ İzmir İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada, kesinti öncesinde; Elektrikle çalışan cihazların devreden çıkartılması ve jeneratörlerin şebeke ayırıcılarının açılması gerektiği bildirildi.

Altyapı çalışmaları nedeniyle bildirimli elektrik kesintileri için; GDZ Elektrik çağrı merkezini (186) arayabilirsiniz.

ALİAGA BLD.BSN.BLTN.

Diğer Makaleler...

Sayfa 56 / 175

56

Tıkla Dinle

You must have Flash Player installed in order to see this player.