atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

GALERİCİLERE ALİAĞA’DA MESLEKİ YETERLİLİK SINAVI YAPILDI

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) ve TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik Belgelendirme A.Ş. tarafından yürütülen mesleki yeterlilik belgesi sınavları yapılmaya devam ediyor.

Galericilere-Mesleki-Snav

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha önce ahşap kalıpçı, inşaat işçisi, çelik kaynakçı, makine bakım ve onarım, İskele Kurulum Elemanı, Kaynak Operatörü alanlarında mesleki yeterlilik belgesi sınavlarını gerçekleştiren Aliağa Ticaret Odası, Resmi Gazete'de 13 Şubat 2018 tarihinde yayımlanan yönetmelik ile 2. el motorlu araçlar ticareti yapan veya bundan sonra yeni iş yeri açacak olan oto galeri sahiplerine yönelik 'Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavı' gerçekleştirdi.

Aliağa Ticaret Odası ve TOBB MEYBEM A.Ş. tarafından düzenlenen motorlu kara taşıtları alım ve satım sorumlusu mesleki yeterlilik belgesini almak için müracaat eden 24 kişi ve firmanın, yazılı sınavları ALTO Seminer Salonunda, uygulama sınavı ise Dokumacı Otomotiv firmasında oluşturulan sınav alanında yapıldı.

Galericilere-Mesleki-Snav-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sınav alanını ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde gören ve adaylara başarılar dileyen ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertürk, “Aliağa Ticaret Odası olarak kanundan kaynaklanan belge hizmetlerinin dışında eğitim ve belgelendirme hizmetleriyle ilgili faaliyetlerimizi yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz. Bilindiği gibi yönetmeliğe göre, ikinci el araç alım satımı yapan galericilerin, artık bu ticaretlerini sürdürebilmeleri için mutlaka yetki belgesi ve mesleki yeterlilik belgesi almaları gerekiyor. Bu belgeler olmadan başkasına ait araçlar alınıp satılamayacak. Alım satım işlemini yapan noterler, galericilerden yetki belgesini ibraz etmelerini isteyecek. Bu nedenle TOBB öncülüğünde kurulan MEYBEM ile işbirliği içerisinde; Motorlu Kara Taşıtları sektöründe faaliyet gösteren üyelerimiz ile yakın bir zamanda iş yeri açmayı düşünen kişilere yönelik yaptığımız sınava 24 aday başvuru yaptı. Yazılı ve performans sınavı olarak iki aşamada gerçekleşen sınavlarda motorlu kara taşıtları ticareti yapan iş yeri sahiplerimiz tecrübelerini ve bilgilerini yansıttılar. Sınava giren tüm adayların başarılı olarak belgelerini almalarını temenni ediyorum” dedi.

Galericilere-Mesleki-Snav-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALTO BSN.BLTN.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile