atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Aliağa’da CHP’nin 95’inci yılı kutlandı

CHP 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet  Halk Partisi’nin (CHP) kuruluşunun 95’inci yıl dönümü Aliağa  ilçe örgütü tarafından törenle kutlandı.

Aliağa Cumhuriyet Meydanı’ndaki törene  Meclis Üyeleri , Erol Güngör,  Ulviye Öztürk, CHP İlçe Başkanı Özcan Durmaz ‘la birlikte partililer katıldı. CHP İlçe Başkanı Özcan Durmaz’ın, Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşan CHP İlçe Başkanı Özcan Durmaz , “Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluşunda; başta ulu önderimiz, kurtarıcımız ve ebedi liderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadelede görev almış, düşmanla göğüs göğüse çarpışmış kahraman komutanlarımızın olduğunu görürüz. Süngü ile kurtuluş savaşını kazanan kadrolar, ülkenin ihtiyacı olan siyasi ve ekonomik mücadeleyi Cumhuriyet Halk Partisi vasıtasıyla yürütmüştür. Atatürk ,“Benim iki büyük eserim vardır. Birisi Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir” diyerek, kurucusu olduğu Cumhuriyeti ve partimiz Cumhuriyet Halk Partisini birbirinin ayrılmaz parçası olarak gördüğünü ifade etmiştirTürkiye Cumhuriyetinin kurucu partisi olan Cumhuriyet Halk Partisinindir. Cumhuriyet Halk Partisi umudun partisidir. Aydınlığın, özgürlüğün, çağdaşlığın, demokrasinin, üretimin partisidir. Nasıl ki en umutsuz ve en zor zamanlarda yeni bir ülkenin kuruluşunu gerçekleştirdiysek yine umudun fitilini ateşleyeceğiz. Kolu kanadı kırılmış, giderek aklın ve bilimin dışına çıkarılan güzel ve yalnız ülkemize; aydınlığı, özgürlüğü, adaleti, demokrasiyi, üretimi, zenginliği, hakça bölüşmeyi getireceğiz. Cumhuriyetin aydınlık yıllarında olduğu gibi yine geleceğe güvenle baktığımız, özgüveni yüksek, kendine her alanda yeten çağdaş dünyanın saygın üyesi olan bir Türkiye kuracağız.

10000000_522357948224861_4764700812532252672_n.mp4_000082068 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kurtarıcımız, kurucumuz, ebedi liderimiz Atatürk’e olan sarsılmaz bağlılığımızla, onun kurduğu Cumhuriyete olan derin sadakatimizle, onun kurduğu ve dünya üstünde varlığını sürdüren en eski birkaç partiden biri olan partimize olan güvenimizle mücadelemize devam edeceğiz. 95 yıldır partimize destek veren ve onu yaşatan halkımızla birlikte; aydınlık güzel günlere ve mutlu bir Türkiyeye dönük bu mücadeleyi başarıya taşıyacağız.” dedi.

CHP İlçe Başkanı Özcan Durmaz ‘ın konuşmasının ardından tören sona erdi.

www.aliagamedya.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile