atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ALİAĞA BELEDİYESİ KIŞ DÖNEMİ SATRANÇ KURS KAYITLARI BAŞLIYOR

Gençlere satranç sporunu sevdirmeyi ve satrancı geniş kitlelere yaymayı hedefleyen Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü, kış dönemi kurs kayıtlarını başlatıyor. 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan kayıtlar 28 Eylül Cuma günü mesai bitiminde sona erecek.

aliaga-belediyesi-satranc-kayitlari-basliyor_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü’nün deneyimli satranç antrenörleri tarafından verilecek olan kurslara 2013 ve öncesi doğumlular şahsen başvurabilecek. Yaz döneminde olduğu gibi kış döneminde de yüzlerce satranç severe kapılarını açacak olan Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü, ön kayıtların ardından sınıf belirleme sınavı yapacak.

Kurslar ise satranç antrenörlerinin gözetiminde 1 Ekim Pazartesi günü başlayacak. Kursiyer adayları müracaatlarını, Kültür Mahallesi İstiklal Caddesi No:30 Kat 2 (Atatürk İlköğretim Okulu karşısı-camlı bina) adresindeki kurs binasına yapabilirler.

ALİAĞA BELEDİYESİ SATRANÇ ANTRENÖRÜ ONUR HASKAN: “SATRANÇ ÇOCUKLARDA KENDİNE GÜVEN DUYGUSUNU GELİŞTİRİR”
Satranç sporunun önemli bir strateji ve zeka oyunu olduğunu belirten Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü Sorumlusu Onur Haskan, “Satranç bir zeka oyunu olmasının yanı sıra kişiliği ve karakteri olumlu yönde etkiler ve geliştirir. Satranç çocuklarda kendine güven duygusunu geliştirir. Satranç oynayan çocuklar daha mücadeleci bir ruha sahip olurlar. Başarısızlıklar karşısında yılmamayı, başarı için daha da çok çalışmanın gerekli olduğunun bilincine varırlar” diyerek Aliağalıları satranç oynamaya davet etti.

ALİAGA BLD.BSN.BLTN.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile