atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ALİAĞALI KADINLARDAN “TEMİZ ÇEVRE ETKİNLİĞİ”

aliaga-temiz-cevre-etkinligi_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İzmir’in Aliağa ilçesinde çevre gönüllüsü kadınlar tarafından “Temiz Çevre Etkinliği” düzenlendi.

Aliağa Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesine Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü de oluşturulmak istenen farkındalık için destek verdi. Etkinliğe Aliağalı Anneler Grubu Üyeleri ile Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği de (ALDER) katılım gösterdi.

Aliağa Belediyesi’nin “Kadın Emeği Değerlendirme Projesi” kapsamında kendilerine tahsis edilen geçici teşhir satış reyonlarında ürünlerini sergileyen kadınlar başta olmak üzere birçok çevre gönüllüsü kadın Fırat Çakıroğlu Parkı’nda bir araya geldi. Etkinliğe Aliağa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Handan Çetiner Şirin, Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürü Kürşat Bahadır Turan ve ALDER Başkanı Naci Biçer de katıldı.

Kentlerde sigara izmariti ve pet şişenin ardından en büyük üçüncü kirletici olarak bilinen kabuklu kuruyemişlerin doğaya verdiği zarara dikkat çekmek isteyen çevre gönüllüsü kadınlar ilçe merkezinde kabuklu kuruyemiş satışı yapan işletmeleri ziyaret etti. İşletmecilere ücretsiz olarak kese kâğıdı dağıtıldı. Kadınlar, bu kese kağıtlarının kuruyemiş ambalajının yanında müşteriye yine ücretsiz olarak verilmesini talep etti. Etkinliğe katılan Aliağa Belediyesi Zabıta ekipleri ve Milletin Ekibi tarafından da çevre bilincinin aşılanması hususunda vatandaşlara el ilanları dağıtıldı.

ALİAĞA BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRÜ HANDAN ÇETİNER ŞİRİN: “ÇEVRE KİRLİLİĞİNE BİR SON VERMEK İSTEDİK”
Daha sonra Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nda toplanan kadınlar çekirdek partisi yaparak etkinliği sonlandırdı. Yere atılan kuruyemiş kabuklarının özellikle yeşil alanlara zarar verdiğini belirten Şirin, “Yaz boyunca gördüğümüz sıkıntılardan bir tanesi kuruyemiş kabuklarının yere atılmasıydı. Bu durum hem çevre kirliliğine neden oluyor hem de çocuklara kötü örnek oluşturuyordu. Biz kadınlar olarak bu çevre kirliliğine bir son vermek istedik. Etkinliğimiz çerçevesine Aliağa’daki kuruyemiş işletmecilerine kese kâğıtları dağıttık. Kabuklu kuruyemiş satın alan vatandaşlarımızdan da kabuklarını yere değil bu kese kâğıtlarına atmalarını rica ediyoruz” dedi.

ALİAĞA KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ BAŞKANI BERRİN ARGUNHAN: “ÇİMLERE TELAFİSİ OLMAYAN ÖLÇÜDE ZARAR VERİYOR”
Çevrenin temiz tutulması konusunda vatandaşlara büyük sorumluluklar düştüğünü ifade eden Aliağa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Berrin Argunhan, “Parklarda ve bahçelerde yere atılan kuruyemiş kabukları özellikle çimlere telafisi olmayan ölçüde zarar veriyor. Bunu önlemek adına Aliağa Belediyesi ile işbirliği yaparak çevre temizliği konusunda güzel bir sosyal sorumluluk projesine imza attık” dedi.

ALİAGA BLD.BSN.BLTN.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile