atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ALİAĞA TÜPRAŞ HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MESLEK KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR

aliaga-tupras-halk-egitimi-merkezi_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Verdiği kurslar ile kadın erkek, genç yaşlı binlerce Aliağalıya meslek kazandıran Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi, yılın 12 ayı eğitimlerini aralıksız sürdürüyor.

Yaz döneminin ardından kış dönemi kursları için de kayıtlar devam ediyor. 2017-2018 Eğitim döneminde 13 bin 244 kursiyere ulaşan Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi bu sayıyı 20 binlere çıkartmayı hedefliyor.

Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi 2017-2018 Eğitim döneminde; 286 Genel, 361 Mesleki ve Teknik, 150 Okuma ve Yazma, 62 Hijyen, 93 Okullar Hayat Olsun Kursu açtı. Yeni Şakran’da bulunan yedi ayrı cezaevindeki tutuklu ve hükümlülere yönelik açılan 305 kursta da 3 bin 618 kursiyere eğitim verildi.

Eğitimlerine 2018-2019 döneminde de devam edecek olan Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nde şu kurslara başvuru yapılabilecek.

EL SANATLARI: Çini-ahşap, ebru-giyim-mefruşat, kırk yama, oyalar, nakış, deri, kumlama, mum yapımı, takı, gümüş kazaz, hasır bilezik.

MESLEK KURSLARI: Bilgisayar, bilgisayarlı muhasebe, emlak danışmanlığı, arıcılık, hasta kabul, zeytin budamacılığı, hızlı klavye, kalorifer ateşçiliği, auto cad, güzellik ve saç bakım, yiyecek ve içecek eğitimi.

SOSYAL VE KÜLTÜREL KURSLAR: Bağlama-gitar, yabancı diller, Kuran-ı Kerim-Osmanlıca, okuma-yazma, çocuk bakım odası, diksiyon, aile eğitimi, resim, 23 yaş üstü zihinsel engelliler eğitimi, spor, fotoğrafçılık, satranç.

Kurslara kayıt olmak isteyen vatandaşlar http://aliagatuprashem.meb.k12.tr/ adresi üzerinden başvuruda bulunabilecekleri gibi merkez binasına da şahsen müracaat edebilirler.

Vatandaşlar mesleki kursların dışında üniversiteye hazırlık kursları içinde Halk Eğitimi Merkezi’ne başvuruda bulunabilirler. Ayrıca Açık Lise ve Açık Ortaokul işlem ve kayıtlarını da merkez binasından yapabilirler.

ALİAĞA HEM’DEN ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK KURSU
Her yıl olduğu gibi bu yılda üniversiteye hazırlık kursu açacaklarını belirten Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fevzi Bayır, “Üniversite sınavına hazırlanan lise mezunlarının okul müfredatına ilişkin kazanımlarını tekrarlamayı, eksikliklerini gidermeyi ve bilgilerini zenginleştirmeyi hedefleyen destekleme kursları açacağız. Destekleme kurslarına katılmak isteyen lise mezunları 17-21 Eylül tarihlerinde merkez binaya şahsen başvuru yaparak kayıt yaptırabilecek. Ayrıca Açık Lise ve Açık Ortaokul için kayıt ve yenileme işlemler kurumumuz tarafından yapılıyor. Bununla ilgili ders kitapları da yine kurumumuz tarafından ücretsiz olarak verilmektedir” dedi.

 

ALİAGA BLD.BSN.BLTN.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile