atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ALİAĞA’DA ÜÇÜNCÜ KEZ YAPILACAK “BALIK AVI FESTİVALİ” İÇİN KONTENJANLAR DOLDU

aliaga-belediyesi-at-cek-yarismasi-1-150x150Aliağa’nın mavi bayraklı plajı Ağapark’ta 22-23 Aralık 2018 tarihlerinde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan ‘At-Çek Balık Avı Festivali’ için kontenjanlar doldu.

İki gün sürecek balık avı festivaline Çanakkale, Antalya, Manisa, Trabzon, Muğla, İstanbul, Denizli gibi Türkiye’nin birçok şehrinden 200 kişi kayıt yaptırdı. 22 Aralık Cumartesi günü saat 12.00’de başlayacak yarışma 23 Aralık Pazar günü saat 10.00’da düzenlenecek olan ödül töreni ile son bulacak. Aliağa Belediyesi’nin öncülüğündeki yarışmaya Çağlarav, Apnea, remixon ve Daiwa destek verecek.

Festivalde amatör olta balıkçılığının tanıtılması, sürdürülebilir avcılık ruhu kapsamında yakala-bırak alışkanlığının kazandırılması ve amatör balıkçılığın bir dalı olan spin (at-çek) avcılığının sevdirilmesini amaçlanıyor.

Yarışma kültürü anlayışını geliştirmeyi de hedefleyen etkinlik, Su Ürünleri Yönetmeliği ve Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ Hükümlerine göre yapılacak. Yarışma spin avcılık kategorisinde yapılacak ve avlanacak balıklarda tebliğe uygunluk şartı aranacak. Yarışmacılar kıyıya dik olarak atış yapacak ve her yarışmacı kepçe bulunduracak.

aliaga-belediyesi-atcek-festivaline-ev-sahipligi-yapacak-3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BLD.BSN.BLTN.

 

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile