atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

EN EĞLENCELİ YARIYIL TATİLİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

aliagada-tatil-var-29-1024x928

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aliağa Belediyesi’nin çocuklara yarıyıl hediyesi olarak düzenlediği “Aliağa’da Tatil Var” etkinlikleri tüm coşkusuyla devam ediyor.

Yarıyıl tatili Aliağalı öğrenciler için ayrı bir keyfe dönüşüyor. Tiyatrodan kaşık kukla yapımına, sinemadan sihirbaz gösterilerine kadar birçok kültürel ve sanatsal etkinlik çocukların hem eğlenceli hem de sanatla iç içe bir tatil geçirmelerini sağlıyor.

Maviyle yeşili bir araya getiren 72 dönümlük sosyal donatı alanı Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’na kurulan Aliağa’nın ilk geçici gösteri merkezinde gerçekleşen etkinliklerin ikinci günü de eğlence dolu görüntülere sahne oldu. Aileleri ile birlikte etkinlik alanına akın eden çocuklar keyifli bir gün geçirmenin daha mutluluğunu yaşadı.

ÇOCUKLARA TİYATRO SEVGİSİ AŞILANDI
İkinci gün etkinliklerinde çocuklar kaşık kukla yapım atölyesi ile kukla yapmayı öğrendi. Sihirbaz gösterileri çocuklara eğlenceli dakikalar yaşatırken günün sonunda sahne alan “Deniz’in Oyunculuk Seçmeleri” isimli müzikli ve danslı tiyatro oyunu çocuklara tiyatro sevgisini aşıladı. Yoğun ilgi gören etkinlikler esnasında çocuklara pamuk helva, top kek ve meyve suyu ikramları yapılarak balon dağıtıldı.

“ALİAĞA’NIN ÇOCUK OYUNLARI” KİTABI HEDİYE EDİLDİ
Eğlencenin doruğa çıktığı programın sonunda Aliağa Belediyesi Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürü Ali Osman Karatekin, çocuklara kitap hediye etti. Aliağa Belediyesi’nin kültür yayınları kapsamında hazırlanan ve “Aliağa Kent Kitaplığı”nın çocuk serisine ait ilk çocuk kitabı “Aliağa ve Çevresinde Oynanan Geçmişten Günümüze Çocuk Oyunları” çocuklara ücretsiz olarak dağıtıldı. Çocuklar ve aileler kitap dağıtımına yoğun ilgi gösterdi.

aliagada-tatil-var-21-1024x683

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ SOSYAL, KÜLTÜREL VE İDARİ İŞLER MÜDÜRÜ ALİ OSMAN KARATEKİN: “TÜM ALİAĞALILARI ETKİNLİKLERİMİZE DAVET EDİYORUZ”
Aliağalı çocukların eğlenceli bir sömestr geçirmeleri için iki hafta süresince kültür sanat ağırlıklı bir program hazırladıklarını belirten Aliağa Belediyesi Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürü Ali Osman Karatekin, “Aliağa’da tatil var sloganı ile hazırladığımız etkinliklerimiz 7’den 77’ye hitap eden etkinliklerimiz var. Çocuklarımız için kukla yapım atölyesi, çocuk tiyatrosu, animasyon filmler, sihirbaz gösterileri, büyükler için de sevilen sinema filmlerini perdeye yansıtıyoruz. 4 Şubat’a kadar dolu dolu bir tatil dönemi geçireceğiz. Tüm Aliağalıları etkinliklerimize davet ediyoruz” dedi.

23 OCAK PROGRAMI
4 Şubat’a kadar her cuma, cumartesi, pazar ve çarşamba günleri organize edilecek olan etkinlikler kapsamında 23 Ocak Çarşamba günü saat 15.30’da ‘Gerçek Hazine’ isimli kukla tiyatrosu, 19.30’da ise “Çılgın Hırsız 3” adlı animasyon sinema gösterimi çocuklara eğlenceli saatler yaşatacak.

ALİAGA BLD. BSN.BLTN.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile