atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Demokrat Parti Aliağa Seçim Bürosu Açıldı.

DSC_0435-300x20131 Mart yerel seçim çalışmalarını İzmir’de sürdüren Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal Aliağa DP ilçe seçim bürosunun açılışını yaptı.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal Aliağa girişinde Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Burcu Toros Belediye Meclis üye adayları ve partililerce karışılandı.

Atatürk caddesinde bulunan Seçim Bürosunun açılış öncesi konuşma yapan Bakırçay bölgesi siyasetinin duayenlerinden DP Aliağa belediye Meclis Adayı Yücel Karaşan Demokrat Parti’den Aliağa Belediye Meclis Üyeliğine aday olma nedenini anlatan Karaşan “Biliyorsunuz gerek Aliağa’da gerekse Türkiye’de iki kutuplu bir seçim atmosferi yaratıldı. Farklı farklı partilerde mücadele veren arkadaşlarımızın, bu partilerdeki emeği yok sayıldı. Tamamen dikta yöntemiyle oluşturulan listelere ve adaylara karşı bir tepki olarak eskiden beri içerisinde mücadele ettiğim Demokrat Parti’den bu gün de belediye meclis üyesi olarak aday oldum. Ben belediye başkan adayı da olabilirdim. Biz belediye meclisinde yok sayılan vatandaşın sesi olmak için bu gün aday olduk. Bizim sevdamız Aliağa’ya hizmettir. Aliağa’da Belediye Meclisi’nde bu güne kadar kararların dahi ayrıntılandırılmadan el kaldırıp indirilmek üzerine kurulu bir sistemle ilerlediğini de görünce bu sistemin gidişatına dur demek için Demokrat Parti’den Belediye Meclis Üyeliğine aday oldum” dedi.

DSC_0392-300x201

“iktidarda olan partilerin dışında bir merkez partiye ihtiyacı vardır”

Kendisinin Demokrat Parti’den kazanacağına dair emin olduğunu dile getiren Yücel Karaşan “Demokrat Parti bir ülkede köklü bir partidir. Bizim de partimiz. Türkiye’nin bugünkü konumunda iktidarda olan partilerin dışında bir merkez partiye ihtiyacı vardır. Demokrat Parti geçmişinden aldığı deneyimle bu gün Türkiye’de bu ihtiyacı en iyi şekilde karşılayacak tek partidir. Halkımız bu seçimlerde önlerine konan iki ittifakı da seçmek istemiyor. Tercih hakkının olmasını istiyor. Birbirinden farkı olmayan bu iki ittifak ile yaratılan iki kutuplu seçim anlayışını halkımızı mahkum edilmesine izin vermeyeceğiz. Her partinin aday çıkarması gerekiyordu. Beğenmediğimiz bir partiye mecbur bırakılmamıza geçit yok. Temsilde adalet istiyoruz.” diye konuştu.

“Pek Çok Üretim Tesisi Aliağa’da Faaliyette Geçirildi”

Demokrat Parti (DP) Genel başkanı Gültekin Uysal ise yaptığı konuşmada önceliği millet ve memleket olan bir siyasi zihniyetin temsilcisi olarak Aliağa’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Ülke ekonomisine ve istihdama büyük katkı sağlayan Aliağa’nın Demokrat Parti’nin eseri olduğunu belirten Uysal, “ Türkiye’nin kıt kanaat imkânlarının olduğu dönemlerde kalkınmada sıçrama hamlesi diyebileceğimiz pek çok üretim tesisi Aliağa’da faaliyete geçirildi. Aliağa’mız Petkim ve Tüpraş ile gelişen çizgi içerisinde bir büyük üretim merkezi ile istihdam merkezi haline geldi “ dedi.

“31 Mart’tan sonra milletimizin önüne acı bir fatura gelecek “

Türkiye’nin üretmeden tüketen , kazanmadan harcayan ülke haline getirildiğini ve ülkede tarımda bile ithalatçı konum getirdiğini dile getiren Genel Başkan Uysal “Son bir yıl içerisinde bir milyon 200 bin insanın işsiz hale geldiği bir ülke var karşımızda. Bugün kriz yoktur diyenlere çok açık yüreklilikle buradan haykırmak isterim. Türkiye de krizin ötesinde bir facia var .Türkiye çok sistematik bir çöküş ile karşı karşıya üretimde zincirlerinin çöktüğü, hukukta, demokraside, her alanda küme düşen bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Yapılandırma affı gibi düzenlemelerle narkoz verircesine, acı hafifletilmek istense de 31 Mart’tan sonra milletimizin önüne acı bir fatura gelecektir” şeklinde konuştu .

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılış kurdelesi kesildi. Seçim bürosunun gezilmesiyle açılış töreni son buldu.

www.aliagamedya.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile