atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Aliağa Belediyesi’nin E-Kitap Uygulaması Büyüyor

54518930_2581574071915733_7219121386353065984_nALİAĞA BELEDİYESİ’NİN E-KİTAP UYGULAMASI BÜYÜYOR

Aliağa Kent Kitaplığı’na birbirinden değerli eserler kazandıran Aliağa Belediyesi, vatandaşlarının hizmetine sunduğu e-kitap oku ve sesli e-kitap dinle uygulamalarına da yeni kitaplar ekliyor.

Kitapseverlere ücretsiz olarak dağıttığı dörtlü ve altılı setlerle cumhuriyet tarihinde kültür rekoruna imza atarak beş yılda 70 bin okuyucuya ulaşan Aliağa Belediyesi, dağıtıma sunduğu kitapların e-kitap oku ve sesli e-kitap dinle uygulamalarını da vatandaşlarının hizmetine sunuyor.

On dokuz kitap olacak şekilde derleme çalışmaları sonlandırılan Aliağa Kent Kitaplığı’nın dokuz kitabı basılarak okuyucu ile buluştu. Kitapseverler www.aliaga.bel.tr e-belediye yayınlarımız bölümünden basımı gerçekleştirilen tüm kitapların e-kitap oku uygulamasına ulaşabiliyor.

120 sayfalık “Aliağa’nın Antik Kentleri”, 432 sayfalık ‘Aliağa Çevresi ile Birlikte, Güzelhisar’, 320 sayfalık “Myrina ve Gryneion Arkeolojik Yüzey Araştırmaları, Belgeler ve Yeni Araştırmalar, 1.Cilt”, 600 sayfalık “İlk Çağ’dan 21. Yüzyıla Aliağa Tarihi” ve 215 sayfalık “Tapu Tahrir Defterlerine Göre 16. Yüzyılda Güzelhisar” kitaplarının sesli e-kitap dinle çalışmaları tamamlandı. Okurlar aynı zamanda basımı tamamlanarak dağıtımı yapılan tüm eserlerin pdf formatlarını da bilgisayar ya da mobil cihazlarına indirebiliyor.

Özellikle görme engelli vatandaşların yararlanabileceği sesli e-kitap dinle uygulamasında kitaplar program sunucusu-yerel şair Yunus Yeşilöz tarafından seslendiriliyor. Okuma çalışmaları devam eden projede Aliağa Kent Kitaplığı serisinin tüm kitapları seslendirilerek vatandaşın hizmetine sunulacak.

ALİAGA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile