atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Meslek Hastalıkları Hastanesi Yılda 10 Milyon Hastaya Hizmet Verecek

aliaga-sivaslilar-ziyaret-1-1-300x200Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, sivil toplum kuruluşlarına gerçekleştirdiği ziyaretlere Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği ile devam etti.

Dernek Başkanı Hamit Çelik ve yönetimi tarafından karşılanan Başkan Serkan Acar, Sivaslılar Derneğinin beş yıl boyunca kendisine verdiği manevi destekten ötürü kendilerine teşekkür etti. Gelecek beş yıllık süreçte Aliağa’ya yapılacak olan projelerden de bahseden Başkan Serkan Acar, Aliağa’nın marka bir şehir olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.

YILDA 10 MİLYON HASTAYA HİZMET VERECEK

Aliağa için çok önemli bir proje olan meslek hastalıkları hastanesinin temellerinin atıldığını belirten Başkan Serkan Acar, “Aliağa’ya kurulacak olan meslek hastalıkları hastanesi Aliağa halkının her platformda dile getirdiği bir eksiklikti. Temelleri atılan meslek hastalıkları hastanesi sadece Aliağa için değil ülkemiz için de çok önemli bir projedir. Dünyanın en iyi meslek hastalıkları hastanesi Almanya’da bulunuyor. Dokuz Eylül Üniversitesi’nin beyanına göre Aliağa’ya kurulacak olan hastane Almanya’dakinden daha kaliteli ve nitelikte bir hastane olacak. Yılda 10 milyon hastaya hizmet verecek. 200 ve üstü yatak kapasitesine sahip olacak hastanede mikrocerrahiden yanık ünitesine, kök hücre tedavisinden tanı merkezine kadar çok önemli bölümleri barındıracak” dedi.

ALİAĞA’YA BEŞ YILDA BEŞ BİN KONUT

TOKİ kayıtlarının Aliağa’da devam ettiğinin altını çizen Başkan Serkan Acar, “TOKİ ile yaptığımız görüşmelerde kendilerinden Aliağa için 5 bin konutluk bir proje talebinde bulunduk. Kendileri de bu talebimize sıcak baktı ve ilk etapta 600 konutluk proje için talep toplamaya başlandı. Yeni Mahalle mezarlık bölgesine yapılacak konutlar için ilk üç günde dört bin başvuru yapıldı. Bu sayı da her geçen gün artıyor. 600 konutun tamamlanmasının ardından diğer etaplar içinde talep toplanacak. Beş yıl içerisinde Aliağa’ya beş bin konut yapılacak” dedi.

TÜRKİYE’NİN EN YETENEKLİ SANATÇILARI ALİAĞA’DA YETİŞECEK

Yapılacak olan projelerle Aliağa’nın cazibe merkezi haline geleceğini ifade eden Başkan Serkan Acar, “Çaltılıdere bölgesine Türkiye’de ilk pilot uygulaması olacak sekiz yıllık ilkokul sonrası bir güzel sanatlar okulu yapılacak. Okulun ödeneği valiliğe geldi. Yakın bir zamanda çalışmalar başlayacak. Kentimizin bir sanat merkezi haline dönüşmesi yolunda çok önemli olan bu okulda Türkiye’nin en yetenekli sanatçıları yetişecek” dedi.

BATTI ÇIKTI İÇİN GERİ SAYIM

Eski garaj mevkiine yapılacak battı çıktı projesi hakkında da bilgiler veren Başkan Serkan Acar, “Tüpraş kavşağından emniyetin olduğu bölgeye kadar Çanakkale asfaltı yer altına alınacak. Projenin ihalesi tamamlandı fakat kurdan dolayı yaşanan değişimler nedeniyle ihale bütçesi revize edildi. Proje yaz ayı sonunda başlayacak ve yaklaşık beş aylık bir süreçte tamamlanacak” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren dernek Başkanı Hamit Çelik ise Başkan Serkan Acar’a Aliağa’ya yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ederek yerel seçimlerde başarılar diledi.

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile