atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

23 NİSAN ALİAĞA’DA COŞKUYLA KUTLANDI

aliaga-23nisan-coskusu-4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİNLERCE ALİAĞALIDAN MİLLİ EGEMENLİK YÜRÜYÜŞÜ

KUTLAMALARIN FİNALİNİ BORA DURAN YAPTI

Aliağa Belediyesi ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99.Yılını muhteşem bir organizasyon ile kutladı.

Aliağa Belediyesi tarafından hazırlanan 99.Yıl kutlama programı binlerce Aliağalının katılımı ile gerçekleştirilen Milli Egemenlik Yürüyüşü ile başladı. Enka Salonu önünde toplanan binlerce Aliağalı öğrenci gruplarının eşliğinde İstiklal Caddesi güzergâhı üzerinden Avcı Ramadan Çocuk Oyun Rekreasyon Alanı’na kadar kortej halinde yürüdü.

Aliağa Belediye Bandosunun marşlarının da eşlik ettiği ve renkli görüntülere sahne olan korteje vatandaşların yanı sıra Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar da katıldı. Yürüyüş esnasında pencere ve balkonlara çıkan vatandaşların yanı sıra çevredeki esnaflarda bu coşkuya, alkış tutarak ve ellerindeki Türk Bayraklarını sallayarak ortak oldu. Dev Türk Bayrakları ile Atatürk posterinin taşındığı kortej sırasında binlerce balon gökyüzüne bırakıldı ve ortaya seyrine doyulmaz bir görüntü çıktı.

ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI SERKAN ACAR: “DAHA NİCE BAYRAMLARA”
Kortejin Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’na gelmesi ile birlikte coşku ikiye katlandı. Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’ndaki program Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın açılış konuşmasıyla başladı. Çocuklarla birlikte sahneye çıkan Başkan Serkan Acar, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımız. Ulu Önderimiz, ulusal egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurdu. O kadar önemli bir gündü ki bugünü geleceğimize, çocuklarımıza hediye etti. Bizler, çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları, iyi birer vatandaş olmaları için elimizden geleni yapacağız. Onlar da eminim ki bu vatana bu millete sahip çıkacaklardır. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Daha nice bayramlara inşallah”

Başkan Serkan Acar’ın konuşmasının ardından ASEV Latin Dansları Grubu ile minik öğrencilerin gerçekleştirdiği gösteriler katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi.

KUTLAMALARIN FİNALİNİ BORA DURAN YAPTI
Miniklerin dans gösterilerinin ardından sahneye çıkan Türk pop müziğinin sevilen sanatçılarından Bora Duran gecenin finalini muhteşem bir konserle yaptı. Sevenleri tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Bora Duran en güzel şarkılarını Aliağalılar için seslendirdi. Aliağalılar Bora Duran’ın şarkıları ile 23 Nisan’ı doyasıya kutladı.

Bora Duran yaklaşık iki saat süren konserine hit parçası “Sana Doğru” adlı şarkısı ile başladı. Sahnede 21 şarkı seslendiren Bora Duran’a 5 kişilik orkestra ekibi eşlik etti. Sahnedeki hareketli danslarıyla da dikkat çeken sanatçı “Yan Yana”, “Müebbet”, “Hep Sonradan Gelir”, “Senden Daha Güzel”, “Gül Senin Tenin” gibi sevilen şarkıları söyledi. Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nı dolduran binlerce Aliağalı Bora Duran’ın söylediği her bir parçaya eşlik etti.

“Aliağa’da 23 Nisan” etkinliklerine katılımından dolayı Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar adına Bora Duran’a teşekkür plaketi takdim eden Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürü Ali Osman Karatekin, “Bin Yaşasın Atatürk, Bin Yaşasın Cumhuriyet” dedi.

Sevilen sanatçı Bora Duran “Sana Doğru” adlı parçasıyla sahneden ayrılırken kutlama programı havai fişek gösterileri ile son buldu.

aliaga-23nisan-coskusu-29-1024x683

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile