atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Aliağa’dan Tayini Çıkan Hakim Ve Savcılara Veda Yemeği

Hakimler ve Savcılar Kurulunun Adli ve İdari Yargı 2019 yılı yaz kararnamesi ile İzmir’in Aliağa ilçesinden başka illere tayini çıkan hakim ve savcılar onuruna veda yemeği düzenlendi.

Düzenlenen yemekte konuşma yapan Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Salman , “Bugün adliyemizde yaklaşık 3 yıl görev yapan ve 2019 yılı yaz kararnamesiyle aramızdan ayrılacak olan değerli hakim ve savcılarımıza veda etmek üzere bir araya geldik. Kendileriyle yaklaşık 1 yıldır birlikte çalışıyoruz. Hepsinin ne kadar canla başla, kendilerinden ve ailelerinden ödün vererek çalıştıklarına şahit oldum. Meslektaşlarımızın yargı yükünü nasıl ve hangi şartlarda sırtladığı hepimizin malumudur. Yargıda her geçen gün artan iş yükü ve değişen mevzuat işlerimizi zorlaştırsa da bizler mesleğimizi severek yapıyoruz. Peygamber postunda adalet dağıtmaya çalışmak ve bunun farkında olmak zorlukları bize unutturuyor. Adalet Bakanlığımızın hazırladığı ve Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Yargı Reformuna ilişkin yeniliklerinde bundan sonraki çalışmalarımızı kolaylaştıracağı, yargıya güveni arttıracağını düşünüyorum. 15 Temmuz 2016 hain darbe teşebbüsü sonrası ihraçlar ile azalan hakim-savcı sayısının da aramıza yeni katılan meslektaşlarımızla birlikte hızla tamamlandığı da görülmektedir. Adalet teşkilatının güçlenmesi devletimize de güç vermektedir. Adalet devletin temelidir. Biz bu sözün haklılığının farkında olarak görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Tayin olan tüm meslektaşlarıma yeni görev yerlerinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından tayini çıkan hakim ve savcılara plaket takdim edildi.

Cumhuriyet Başsavcılığının ev sahipliğinde düzenlenen veda yemeğine Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Salman ,İlçe Jandarma Komutanı Rıfkı Kulaksız ,İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, Hakım ve Savcılar ,Adliye Personeli, Avukatlar katıldı.

DSC0188-1-300x179DSC0001-300x178

 

 

 

 

 

 

www.aliagamedya.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile