atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Aliağa Belediyesi ‘Geleneksel Kyme Satranç Turnuvası’ Sona Erdi

aliaga-belediyesi-satranc-turnuvasi-1-300x180Aliağa Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘KYME Satranç Turnuvası’ sona erdi.

Enka Spor Salonunda 180 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen turnuva iki gün sürdü. İstanbul, Manisa, Denizli, Hatay gibi Türkiye’nin birçok şehrinden satranç tutkunu kendi kategorisinde birinci gelebilmek için kıyasıya mücadele etti.

Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü ile Türkiye Satranç Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği turnuvada maçlar 6 tur üzerinden sporcu başına 60’+30″ süreyle oynandı. A,B ve C olarak üç farklı kategoride gerçekleştirilen turnuvada Türkiye Satranç Federasyonu Uluslararası Hakemi Emin Yasa Altun, Başhakem Mustafa Ulusoy’un yanı sıra dokuz hakem görev yaptı.

ALİAĞA BELEDİYESİ SOSYAL, KÜLTÜREL VE İDARİ İŞLER MÜDÜRÜ ALİ OSMAN KARATEKİN: “SATRANÇLA İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ YILIN 12 AYI SÜRÜYOR”

Turnuvada derece giren yarışmacılara ödül ve madalyalarını Aliağa Belediyesi Sosyal, Kültürel ve İdari İşler Müdürü Ali Osman Karatekin takdim etti. Satrancın ülke genelinde yaygınlaşması gerek bir spor olduğunu belirten Karatekin, Türkiye Satranç Federasyonu ile birlikte gerçekleştirdiğimiz turnuva için çok mutluyuz. Satrançla ilgili çalışmalarımız yılın 12 ayı sürüyor. Hem ege bölgesine hem tüm ülkeye hitap eden turnuvamız sayesinde satrancı özellikle gençlere sevdirmeye çalışıyoruz” dedi.

Son ana kadar büyük bir çekişmeye sahne olan turnuvada dereceye girenler şöyle;

A Kategorisi;

1.Vahap Şanal

2.Serkan Soysal

3.Mustafa Mammadov

4.Suat Soylu

5.Alparslan Işık

B Kategorisi;

1.İlhan Şafak Yalçınkaya

2.Hayati Toksan

3.Berk Zaimov

4.Ali Cüvitoğlu

5.Mert Can Seviğ

C Kategorisi;

1.Serdar Kaan Arslan

2.Ertan Kemal Memiş

3.Umut Yiğit Yoldaş

4.Deniz Çetin

5.Murat Osman Çalışkan

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile