atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu Bazı kesimleri Trafiğe açıldı.

3-300x225

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu ve bağlantı yollarının bazı kesimleri trafiğe açıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğünün Resmi Gazete’de yer alan ilanına lanına göre, söz konusu otoyol ve bağlantı yollarındaki bazı kesimleri saat 00.01 itibariyle trafiğe açıldı. Otoyol gişelerinde görevliler Gişelerden  Nakit ücret ile geçen araç sürücülerin  Cumhuriyet Bayramı kutlayarak şeker ikramında bulundular.Otoyu kullanan sürücüler  memnuniyetlerini ifade etti.

Menemen gişelerden giriş yapıp  otoyolu kullanıp Aliağa gişelerden çıkan   sürücü Mümin Düzkaya   “Yol çok güzel Bayıldık her metresinde işçilik var  emek var .Allah devletimize milletimize zeval vermesin Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti  10 lira 65 kuruş ödedik. Herkesin emeğine sağlık “dedi.

Otoyolu  kullanıp  Aliağa Gişelerinden çıkan Motosiklet sürücüsü  Cüneyt Kartal ise Otoyolda memnuniyetini dile getirdi. Kartal “otobanın girişinde girdik .Otobanı denedik gayet güzel başarılı bulduk. 2.65  yazdı HGS’den düşecek .Fiyat makul  inşallah bir yanlışlık yoktur. Fiyat böylese biz bu yolu sık sık kullanırız  bu yoldan çıkmayız” şeklinde konuştu.

Edilen bilgiye göre  Menemen-Aliağa-Çandarlı otoyolun ismi Kuzey ege otoyollu diye adlandırıldı

Yap-işlet-devret modeliyle ihale edilen projenin tamamlanmasıyla İzmir Çevre Yolu Ege Üniversitesi Hastanesi kavşağından Çandarlı çıkışına kadar olan mesafe yaklaşık 40 dakikada geçilebilecek.

2017 yılında ihalesi yapılan Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu İzmir’de önemli sanayi ve turizm merkezlerinin bulunduğu kuzey aksında trafik sorununa önemli ölçüde çözüm sağlayacak Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu projesinin bölgedeki Petkim, Tüpraş, demir çelik fabrikaları, limanlar ve organze sanayi bölgelerinin bulunduğu Aliağa güzergahı ile Foça’daki turizm merkezlerinin hızlı ulaşım ihtiyacının karşılanması sağlanacak. Yaklaşık 96 kilometrelik otoyolun tamamı ise bu yıl sonu tamamlanacak.

Yol üzerinde 946 metre uzunluğundaki Buruncuk Tüneli inşa edildi. 12 köprülü kavşak, 2 hemzemin kavşak, 7 ücret toplama alanı, 3 otoyol hizmet alanı, 6 viyadük, 38 köprü ve 182 menfezin bulunduğu otoyolda peyzaj ve bazı bölümlerin üst yapı işlemleri devam ediyor.

www.aliagamedya.com

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile