atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ALİAĞA BELEDİYESİ, MARKET DENETİMLERİNİ SIKLAŞTIRDI

aliaga-belediyesinden-market-denetimi_3

Aliağa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, marketlere müşteri sınırlaması getiren genelge uyarınca denetimlerini sıklaştırdı.

İçişleri Bakanlığının valiliklere koronavirüs tedbirleri kapsamında gönderdiği ek genelge doğrultusunda marketlerde denetim yaptı. Genelgeye göre, marketlerde müşterilere sunulan hizmet alanı 100 metre kare ise içeride aynı anda en fazla 10 kişi bulunabilecek.

Zabıta ekipleri, genelge kapsamında hizmet alanı büyüklüğüne göre maksimum müşteri sayısına uyulup uyulmadığı ve içeride belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirlerin alınıp alınmadığını kontrol etti.

Market yöneticilerine bilgilendirmelerde bulunan ekipler, fiyat etiketlerinde kontrol yaparak meyve ve sebzelerin elle seçilerek değil işletme görevlileri tarafından poşetlenerek satışa sunulması gerektiğine dikkat çekti.

Genelgeye göre tüm marketlerin 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet verebileceğini de belirten zabıta ekipleri, markete girmek için bekleyen müşteriler arasında en az bir metre mesafe olması gerektiğini hatırlattı. Zabıta ekipleri öte yandan, marketlerde hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı ve ekmeklerin poşet içerisinde satılıp satılmadığı ile ilgili denetimlerini de gerçekleştirdi. Ekipler, market denetimlerini kent genelinde sürdürecek.

aliaga-belediyesinden-market-denetimi_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALİAĞA BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile