atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

KINALI KUZULAR VATANİ GÖREVE UĞURLANIYOR

ALİAĞA HELVACI’DA ASKER YEMEĞİ DÜZENLENDİ
aliaga-asker1

İzmir’in Aliağa ilçesine bağlı Helvacı beldesi, askere gidecek gençleri, “asker yemeği” ile uğurladı. Kınalı kuzuları vatani göreve gönderen Helvacı halkı, asker yemeğinde bir araya geldi. Asker Aileleri, Yemekte hüznü ve mutluluğu bir arada yaşadı. Askere uğurlama yemeğine katılan Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, ailelere ve askere giden gençlere seslenerek “Evlatlarınıza sağ salim kavuşmanızı, askerlerimizin de vatani görevlerini layıkıyla yapmasını temenni ediyorum. Hepinize hayırlı teskereler diliyorum” dedi.
ETLİ NOHUT VE KEŞKEK İKRAM EDİLDİ
Helvacı meydanında yapılan ve askere gidecek gençlerin ailelerince düzenlenen geleneksel asker yemeği gün boyu gelen konuklara ikram edildi. Kuru Fasulye, etli nohut, pilav ve salatadan oluşan asker yemeğinin menüsünde genellikle düğün ve bayramlarda pişirilen yarma buğday ve etten yapılan Anadolu’nun geleneksel yemeği keşkek de ikram edildi.
KINALI KUZULARIMIZI UĞURLUYORUZ
1992’ye 1 tertip asker adayları için düzenlenen asker yemeğine Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz,  Belediye Başkan Yardımcısı Münir Nurettin Bayrav, Aliağa Belediyesi Sosyal Kültürel İşler Müdürü Sami Toydemir katıldı. Yurttaşlarla sohbet eden Başkan Oğuz, asker anne ve babalarını tebrik etti, gençlere hayırlı tezkereler diledi.
ALİAĞA BLD BSN BLT

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile