atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

KÜTÜPHANE HAFTASINDA, KÜTÜPHANELERE İLGİ ARTIYOR

MİNİKLERDEN ALİAĞA BELEDİYESİ NADİR NADİ KÜTÜPHANESİNE ZİYARET
aliaga-kutuphane1
Kurulduğu 1991 yılından bu yana Aliağa’nın kültür yuvası özelliğini koruyan Aliağa belediyesi Nadir Nadi Kütüphanesi, Kütüphane haftası nedeniyle öğrencilerle dolup taşıyor.
Dünyanın bir çok ülkesinde uygulanan Dewey On “kitap konu sınıflama” sistemi ile kitapseverlerle hizmet veren Nadir Nadi Kütüphanesinin son konukları Aliağa Şehit Kemal Köyü Yeni Mahalle İlköğretim Okulunun 4-A sınıfı öğrencileri, öğretmen ve velilerdi.
ÖĞRENCİLER, AİLELERİYLE BİRLİKTE KÜTÜPHANEDE
Bin 472 üyesi olan ve 13 bin kitabın bulunduğu ve güncel yayınlarla sürekli gelişen Aliağa Belediyesi Nadir Nadi kütüphanesinde öğrencilerin en çok ilgisini çocuk kitapları çekti. Öğretmen Suna Özdeşir ile birlikte kütüphanedeki kitapları ilgiyle inceleyen ve seçtiklerini okumaya başlayan öğrencilere aileleri de eşlik etti. Minik ziyaretçilere kütüphaneyi tanıtan Nadir Nadi Kütüphanesi sorumlusu Hilal Yaşar, öğrencilerin bilgiye ulaşması ve kaynak taraması konusunda da bilgiler verdi.
BAŞKAN OĞUZ; ÇAĞDAŞLIĞIN YOLU OKUMAKTAN GEÇİYOR
Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Belediye Nadir Nadi Kütüphanesi’nin her yaştan okuyucuya hitap edecek zenginlikte kitaba sahip olduğunu ifade ederek,  “Dünyayı ve ülkesini tanıyan, araştıran, özgüveni yüksek, Atatürkçü, çağdaş değerlere bağlı, kendini iyi yetiştirmiş bir gelecek istiyorsak, bunun yolu çok okumaktan geçiyor. Çocuklarımıza Kitap sevgisinin kazandırılması için kütüphanemiz hizmet veriyor. Başta öğrencilerimiz olmak üzere kitap sevgisi olan herkesi kütüphanemize bekliyorum” dedi.
ALİAĞA BLD.BSN.BLT

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile