atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ASGİAD DİYANET CAMİASINI AĞIRLADI

 ASGİAD DİYANET CAMİASINI AĞIRLADI

asgiad-diyanet2


Aliağa Sanayici ve Girişimci İşadamları Derneği (ASGİAD) ile diyanet camiası bir araya geldi.

ASGİAD derneğinde gerçekleşen buluşmaya Aliağa Müftüsü Osman Canbolat, Aliağa merkez ve köy camileri imam hatip ve müezzin kayyumları ve müftülük çalışanları katılırken ASGİAD’ı temsilen Dernek Başkanı Hüseyin Çep, ASGİAD Eğitim Danışmanı ve Ülfet Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Terzi ile Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundu. Birlikte yenilen yemeğin ve sohbetin ardından Asgiad Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çep ziyaret sebebiyle Aliağa Diyenet camiasına bir teşekkür konuşması yaptı.

Kutlu Doğum haftasına girildiğini belirten Başkan Çep Peygamber efendimizi ve onun kutlu doğumunu en güzel şekilde anlayan ve anlatan bu konuda  en güzel hizmetleri ortaya koyan, halkımızı aydınlatan Diyanet camiası ve personeline teşekkürlerini iletti. Bu kapsamda yapacakları bütün çalışmalarda kendilerine başarılar diledi.

ASGİAD Yönetim Kurulu üyeleriyle biraraya gelmekten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden Aliağa Müftüsü Osman Canbolat Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti. Canbolat Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinliklerde toplumsal gerçekliklerin göz önüne alındığını ifade etti. Toplumun gündeminden düşürdüğü değerlerin mübarek gün ve gecelerde, Ramazan ayında ve Kutlu Doğum haftasında yeniden topluma sunulduğunu kaydeden Müftü Osman Canbolat, bu yıl düzenlenecek Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bu seneki kutlamaların ana temasının “Hz. Peygamber, Kardeşlik Ahlâkı ve Kardeşlik Hukuku” olarak belirlendiğini belirten Canbolat, söz konusu başlığın, kardeşlik kavramını bir söylem olmaktan çıkartıp bir ahlâk ve hukuk haline getirmek için seçildiğini anlattı.  Kutlu doğum ile alakalı 17 Nisan'da Tüpraş Halk Eğitim Merkezinde Din İşleri Yüksek Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Sayar'ın Konuşmacı olarak katılacağı bir konferans düzenlediklerini ifade eden Canbolat, bu dönem içerisinde çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

 

ASGİAD BSN.BLT

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile