atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

EGE KOOP BAŞKANI HÜSEYİN ASLAN AÇIK GÖRÜŞ'E KONUK OLDU

HÜSEYİN ASLAN “ İZMİR 10-15 YILDIR DÜZGÜN YÖNETİLMİYOR”

EGE KOOP GENEL BAŞKANI HÜSEYİN ASLAN “ ALİAĞA MERCEK ALTINA ALINMASI GEREKEN BİR YER”

EGE KOOP GENEL BAŞKANI HÜSEYİN ASLAN ALİAĞA DA RADYO SAHİL DE “AÇIK GÖRÜŞ” PROGRAMINA KONUK OLDU

  huseyinaslan2

İzmir de gerçekleştirdiği konut projeleri ile binlerce aileyi ev sahibi yapan Ege Koop’ un Genel Başkanı Hüseyin Aslan Aliağa da başladıkları yeni proje hakkında bilgi verdi. Aliağa da yayın yapan Sahil Radyo da  Yunus Yeşilöz’ün hazırlayıp sunduğu  “Açık Görüş” programına konuk olan Hüseyin Aslan Kentsel dönüşümün Türkiye ve İzmir için çok önemli olduğunu ifade ederek doğru projelendirmeler yapılması gerektiğini iade etti. Ege Koop Başkanı Hüseyin Aslan kooperatifçiliğin güven ve dürüstlük ilkesi ile hareket etmesi gerektiğini belirterek “ Ege Koop olarak bu ilkelerden taviz vermedik ve bu ilkeler ile konut üretmeye devam ediyoruz. Halkımızın bize duyduğu güvenin sebebi budur. Girdiğimiz her projeyi alnımızın akı ile başardık ve 28 yıllık süreçte 100 bin kişinin konut sahibi olmasınız sağladık. Bu başarımızın ardında insan odaklı hizmet var. Kooperatif orta olmak demektir. Ortak olan insanlarda kooperatiflerini denetlemeli, genel kurullarına katılmalı ve en önemlisi de sorgulayabilmeli.” dedi

 “ALİAĞA MERCEK ALTINA ALINMALI”

 Aliağa’yı yakından tanıdığını ifade eden Hüseyin Aslan İzmir’in çevrelerinde konut projeleri gerçekleştirdiklerini ve ilk defa Aliağa da bir projeye başlamaktan dolayı memnun olduğunu söyledi. Hüseyin Aslan şöyle konuştu  “ Aliağa çok önemli bir kent. Gelişime ve büyümeye çok müsait bir profili var. Göç alan ve devamlı büyüyen bu kent kesinlikle mercek altına alınmalı ve doğru projelendirilmeli. Büyüyen nüfusu için yeni imar alanları açılmalı ve düzgün projelendirilmeli. Sanayi kimliği ile bilinse de Aliağa da turizm geliştirilebilir. Doğal yapısı da buna müsait. Devasa projelerin hayata geçirileceği önümüzdeki yıllarda doğacak konut ihtiyacını şimdiden dikkate almak gerekiyor.”

huseyinaslan1

 “ ALİAĞA DA YENİ İMAR ALANLARI AÇILIRSA YENİ PROJELER GELİŞTİREBİLİRİZ”

Aliağa da dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlar içinde proje yapabileceklerini dile getiren Aslan “ Aliağa da şu an yer sıkıntısı var. Aliağa yeni imar alanları açmaya da müsait. Yerel yönetimler Aliağa’nın geleceğini de düşünerek böyle bir çalışma yaparlarsa biz de muhtarlarımızın da dile getirdiği gibi dar ve orta gelirli vatandaşlarımız için konut projesi yapabiliriz. Bu konuya sıcak bakıyoruz. Yeter ki yeni alanlar oluşturulsun. Aliağa da şu anda imar alanı konusunda sıkıntı var” diye konuştu.

“ İZMİR 10-15 YILDIR İYİ YÖNETİLMİYOR. KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ İZMİR VE TÜRKİYE İÇİN ÇOK ÖNEMSİYORUM”

 Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan iktidarın yaptığı en önemli işin Kentsel Dönüşüm Projesini başlatmak olduğunu sözlerine ekleyerek “ Ben bu projenin çok ama çok önemli olduğunu düşünüyorum. İzmir’in yüzde 65’i hatta 70’i gece kondu diyebiliriz. 10-15 yıldır İzmir’in bu anlamda iyi yönetildiği kanaatinde değilim. Bina yıkıp yerine bina yaparak da kentsel dönüşüm olmaz. Alt yapısı, üst yapısı, sosyal donatı alanları, peyzajı, yolları ve çağdaş yaşam alanları ile çok doğru ve iyi projeler yapılmalı ki İzmir bu çarpık yapılaşmadan ve görüntüden kurtulsun. Aksi halde kentsel dönüşüm başarısız olacaktır. İzmir çok ama çok güzel bir kent. Ben olsam kentsel dönüşüme Alsancaktan başlardım. İzmir’in güzelliğine ve konumuna yakışmayan bir yapılaşma mevcut. Yıllarca kaçak yapılaşmaya göz yumuldu. Ne yapıp edip bu projeleri gerçekleştirmek zorundayız. Gittiğim her yerde kentsel dönüşümün önemini anlatıyorum” Şeklinde konuştu.

“HİZMET ADAMIYIM. SİYASETİ İNSANA HİZMET OLARAK YAPABİLECEKSEM, SİYASETTE VARIM”

 Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına adının geçtiği konusunda ki bir soru üzerine Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan “ Ben hizmet adamıyım. Siyasete önceden uzaktım ama şimdi o kadar uzak değilim. Benim siyasete atılmam gerektiğini düşünen ve isteyen bir kitle var tabi ki. Siyaset için henüz erken. Yerel seçimlere daha çok var. Bu zaman ne getirir şimdiden kestirmek zor ama kim aday olursa olsun artık ne yapacağını ve nasıl yapacağını anlatmak zorunda. Siyasete soyunan insanlar projeleriyle ortaya çıkmak ve bunları halka anlatmak zorunda. İnsana hizmet edebileceğim her yer de ve platformda bulunurum.” Diye konuştu

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile