atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

SİTELER MAHALLESİNDE ÇALIŞMA

ALİAĞA’DA, ALİAĞA VE İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN EŞGÜDÜMLÜ ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

Aliağa’da,  Aliağa ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Siteler Mahallesi’nin altyapı sorununu gidermeye yönelik eşgüdümlü çalışması devam ediyor. Çalışma kapsamında İZSU (İzmir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi) tarafından içme suyu şebekesi yenileme işi tüm hızıyla sürerken aynı bölgede Aliağa Belediyesi de yol ve kaldırım çalışmalarına devam ediyor.  Bozuk yolları düzelten, imar planlarında yer alan yolları açan, ayrıca bu yolların kaldırımlarını yapan Aliağa Belediyesi binaların hızla bir bir yükseldiği bölgede yapılaşma tamamlanmadan altyapısı sorunsuz bir mahalle hedefliyor.  Bölgede yolların asfaltlanması için su şebekesi yenileme işinin bitirilmesi bekleniyor. Siteler Mahallesi’nin ardından diğer mahallelerde su şebekelerini yenileyecek olan İZSU Aliağa’da 54 kilometrelik braşman hattı (şebeke ile ev arasındaki hat) ile 165 kilometrelik iletim ve terfi şebekesi döşeyecek.

 sitele

BAŞKAN OĞUZ; “UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ, MAHALLENİN ALTYAPI SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ”

Siteler Mahallesi’nde yapılaşmanın hızla devam etiğini, Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu bir çalışma yürüterek mahallede yapılaşma tamamlanmadan altyapı sorununu çözeceklerini belirten Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz; “Aynı bölgede yaptığımız yol ve kaldırım çalışmaları nedeniyle,  içme suyu şebekesinin yenileme inşaatına Siteler Mahallesi’nden başlamasına karar verdik. Şu anda içme suyu şebekesi yenilenme işi sorunsuz bir şekilde belirlenen takvim dahilinde büyük bir hızla devam ediyor. Biz bu bölgedeki yol ve kaldırım çalışmalarımızı büyük oranda tamamladık. Yolların asfaltlanması için içme suyu inşaatının bitmesini bekliyoruz. Şebekenin yenilenmesinin ardından yollar asfaltlanacak. Büyükşehir belediyemiz ile uyumlu çalışmamızın sonucu bölgede yapılaşma tamamlanmadan altyapı sorununu çözmüş olacağız. Siteler Mahallesi’nin ardından aynı çalışmayı diğer mahalleler de yapacağız.” dedi.

 

İZSU’DAN ALİAĞA’YA 25 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Yaklaşık 2 ay önce kentin içme suyu şebeke yenileme işine başlayan İZSU’nun 2007 ile 2012 yılları arasında Aliağa’da gerçekleştirdiği yatırım tutarı 25 milyon 582 bin liraya ulaştı. Bu yatırımlardan bazıları şöyle:3 milyon liralık yatırımla 58 kilometre uzunluğunda kanal şebekesi yenilendi. Hacıömerli Köyü’ne yeni şebeke döşendi. 7 milyon 154 bin liralık yatırımla ilçenin en önemli alt yapı sorunu çözülerek arıtma tesisi kuruldu. 6 adet yeni su kuyusu açıldı, mevcut kuyulara motopomp ve elektrik temin edildi. Bozköy, Şehit Kemal Köyü, Samurlu köyüne arsenik arıtım ünitesi kuruldu. Helvacı’ya 1 milyon 340 bin liralık yatırımla yeni şebeke döşendi. 1 milyon 942 bin liralık yatırımla dere yatakları düzenlendi. Çıtak, Güzelhisar, Çakmaklı ve Karakuzu köylerine 610 bin liralık yatırımla 27 kilometre uzunluğunda yeni şebeke döşeniyor.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile