atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PLAJ YOLLARI YAPILIYOR

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN KIŞ ORTASINDA YAZ HAZIRLIĞI

 

Kentin muhtelif cadde ve sokaklarında altyapı çalışmalarına devam eden Aliağa Belediyesi plajlar bölgesi için yaz sezonu hazırlıklarına şimdiden başladı. Yaz aylarında yoğun trafiğin yaşandığı plajlar yolunun bozuk olan 1,5 kilometrelik bölümü yenileniyor.

 

1.5 KİLOMETRELİK YOL YENİLENİYOR

Özellikle yaz sezonunda günübirlik tatilcilerin yoğun olarak kullandığı plajlar yolu yaz sezonunu için hazırlanıyor. Uzun kumsalı temiz denizi ile hem kent genelindeki hem yakın çevreden gelen yurttaşları denizle buluşturan yolun yapımı başladı. Uzun süredir bakımı yapılmayan ve oldukça yıpranan yola önce malzeme serimi,  ardından sıkıştırma işlemi yapılacak. Yenilenecek yolda Aliağa Belediyesi ekipleri yaklaşık 9 bin metrekarelik dolgu yapacak. Serme ve sıkıştırma işleminin ardından yolun iyice oturması için bir müddet beklenilecek ve sonrasında da yolun kaplaması yapılacak.

 plajlar-yolu_1

BAŞKAN OĞUZ; “SORUNSUZ BİR ALİAĞA İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Planlı, programlı ve titiz bir çalışma yürüterek sorunsuz bir Aliağa için çalıştıklarını belirten Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz; “Yeni Mahalle’de Siteler Mahallesi’nde, Yukarı Şehit Kemal Mahallesi’nde, Helvacı’da, köylerde gerek büyükşehir belediyesi işbirliğinde gerekse Aliağa Belediyesi olarak 2012 yılında birçok yol yaptık, yeniledik ve devam eden çalışmalarımız var. 2013 yılında da kentin her noktasında yurttaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak ve sorunlara çözüm üretmek için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile