atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ALİAĞALI ÖĞRENCİLERE MESLEKLER TANITILDI

ALİAĞA’DA 6-7-8. SINIFLARA MESLEK TANITIM SEMİNERİ

ogrenciler

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) ile Aliağa Namık Kemal İlkokulu işbirliğinde, Namık Kemal İlkokulu 6-7 ve 8. Sınıflardan oluşan toplam 140 öğrenciye savcılık, polislik, doktorluk, hemşirelik, inşaat mühendisliği ve mimarlık meslekleri tanıtıldı.

Namık Kemal İlkokulu Müdürü Nasuh Gökdemir’in girişimleri ile gerçekleşen seminerde Aliağa Cumhuriyet Başsavcısı Osman Bağlar Savcılık, Aliağa İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tuğan Emniyet Teşkilatı ve polislik, Aliağa Devlet Hastanesi Başhekemi Koray Durmuş başhekimlik ve doktorluk, Ebru Ural hemşirelik ve Adem Erdem İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık ile ilgili bilgiler verirken, ALTO Başkanı Adnan Saka da öğrencilerin geleceklerini etkileyecek kararları verirken bilinçli hareket etmelerinin önemine vurgu yaptı.

Adnan Saka: “Bilinçli tercih yapın ve seçtiğiniz mesleği severek kendinizi geliştirin”

Meslek tanıtımlarının ardından öğrencilere seslenen Başkan Saka:”Bu tür toplantı ya da seminerle katılmanız oldukça önemli. Sizler bugün Aliağa’da mesleklerin en etkili isimlerini dinlediniz ve meslekleri tanımaya çalıştınız. Bugün bu seminerden kulağınızda kalacak her bir cümlenin önemini yaşınız biraz daha ilerleyince çok iyi anlayacaksınız. O yüzden bugün burada anlatılanlar üzerine iyice düşünün. Çünkü meslek seçiminde vereceğiniz karar hayatınızın geri kalan kısmını doğrudan etkileyecek. Size tavsiyem bilinçli tercihler yapın ve tercih ettiğiniz mesleği severek, tüm enerjinizle kendinizi seçmiş olduğunuz meslekte geliştirin. Mesleğinizde başarılı olmaya ve fark yaratmaya başladıkça yaşamında mutlu olan insanlardan olacağınız göreceksiniz” dedi.

Adnan Saka:”Veliler de bilgilendirilmeli”

Meslek tanıtım seminerlerinin öğrencilerin vereceği kararlar üzerinde etkili olacağına inandığını belirten Başkan Saka, öğrenciler için gerçekleşen bu seminerin veliler için de düzenlenmesi gerektiğini, böylelikle öğrencinin velisi ile fikir birliğine vararak daha doğru karar vermesinin sağlanacağını ifade etti.

Seminerde meslek tanıtımları konusunda bilgilendirme yapan konuşmacılara teşekkür eden Başkan Saka bu seminerin gerçekleşmesini sağlayan Okul Müdürü Nasuh Gökdemir’in ekibiyle birlikte göstermiş olduğu çabanın da teşekkürü hak ettiğini söyledi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile