atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ÇOCUK EVİNDE KARNE SEVİNCİ

ALİAĞA BELEDİYESİ ÇOCUK EVİ’NDE YARIYIL MUTLULUĞU.

Aliağa Belediyesi Çocuk Evi’nde yarıyıl mutluluğu. Aliağa Belediyesi Çocuk Evi’nde eğitim öğretim gören çocuklar anne ve babalarının da katıldığı törende 1. Dönem gelişim raporlarını aldılar. 4, 5 ve 6 yaşında toplam 97 öğrencinin eğitim öğretim gördüğü çocuk evinin öğrencileri gelişim raporunu almadan önce anne ve babalarına küçük bir gösteri yaparak hünerlerini ortaya koydular.

 cocuk

GELİŞİM RAPORLARI İLE OBJEKTİFLERE POZ VERDİLER

Öncelikle çalışan anne ve babaların çocuklarının eğitim öğretim gördüğü çocuk evinde her yaş grubu öğrencileri için farklı günlerde gelişim raporu alma heyecanı ve mutluluğu yaşadı. Anne ve babalarının karşısında ilk sınavlarına çıkan minikler hem öğretmenlerinden hem de velilerden tam not aldı.  Türkçe ve İngilizce şarkılar söyleyerek dans eden minikler hem eğlediler hem de yarıyıl tatiline girmenin mutluluğunu yaşadılar.

 gsgs

Dans, şarkı ve gösterileriyle anne ve babalarını biraz duygulandıran biraz da tebessüm ettiren minikler tören sonrası öğretmenlerinden aldıkları gelişim raporlarını meraklı gözlerle inceleyerek objektiflere poz verdiler

 1

15 TATİLDE DE EĞİTİME DEVAM

Eylül ayından bugüne kadar verilen eğitim öğretim doğrultusunda öğrencilere okul öncesi eğitim kurumlarınca verilen gelişim raporu verdiklerini belirten Aliağa Belediyesi Çocuk Evi Müdiresi Necla Evren; “Öğrencilerimize elde ettikleri kazanımlar doğrultusunda,  bilişsel gelişim, duygusal ve sosyal gelişim,  dil gelişimi ve özbakım becerileri ile psikomotor gelişim değerlendirmeleri doğrultusunda gelişim raporu verdik. Öğrencilerimizin bu mutluluğuna velilerimizi de dahil ettik. Velilerimiz programımıza bir hayli ilgi gösterdi ve memnuniyetlerini ifade ettiler.” Dedi. Evren okulun 15 tatilde de eğitim öğretime devam edeceğini belirterek  “ Öğrenicimizin velileri çalıştıkları için eğitim öğretime devam edeceğiz. Sadece anne babası öğretmen ya da bu süreçte izinli olan velilerin öğrencileri dilerse tatil yapabiliyor. ” dedi.

 _aliaga-bld-cocuk-evi-yaryl

BAŞKAN OĞUZ; “EĞİTİMLE İLGİLİ HASSASİYETLERİMİZ BİLİNİYOR”

Eğitimle ilgili hassasiyetlerini her fırsatta dile getirdiklerini ifade eden Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz hem belediye çocuk evinde hem de ilçedeki okullardaki öğrencilerin en iyi şartlarda eğitim öğretim görmesi için yoğun caba harcadıklarını ifade etti. Başkan Oğuz; “Göreve gelir gelmez kentinizdeki öğrencilerimizin barınma sorunu çözdük. Kent merkezi ve Helvacı da eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için dar gelirli ailelerin ücretsiz eğitim alabilmesi için ALBEM projemizi hayata geçirdik.  İlçemizdeki okullarımıza her zaman destek oluyoruz, ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Çocuk evimize gözümüz gibi bakıyoruz. Eğitimle ilgili hassasiyetlerimiz, yaptığımız katkılar ve çalışmalar ortada. Eğitimle ilgili üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya her zaman hazırız.” dedi. Başkan Oğuz yarıyıl tatili nedeniyle de tüm öğrenci, öğretmen, idareci ve eğitim çalışanlarına iyi tatiller diledi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile