atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ÜNLÜ RESSAM YAŞAR ÇALLI ALİAĞA’DA

ÜNLÜ RESSAM YAŞAR ÇALLI ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI TURGUT OĞUZ’U ZİYARET ETTİ

Ünlü Ressam Yaşar Çallı Aliağa’da.  TED Aliağa Koleji Okul Aile Birliği’nin davetlisi olarak ilçeye gelen ressam Çallı ve eşi ressam Çiğdem Çallı Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz’u ziyaret etti. Amerika’dan Çin’e dünyanın birçok ülkesinde sergiler açan ünlü ressam Çallı’nın ziyaretinde TED Aliağa Koleji lise bölümü okul aile birliği başkanı Meltem Doğanay ve ilköğretim bölümü okul aile birliği başkanı Özlem Şan Oğuzhan ile okul aile birliği yöneticileri de yer aldı.

 ressam-call-aliaga-bld-ziyaret

“Aliağa’da bulunmaktan son derece mutluyum”

Aliağa da bulunmaktan çok mutlu olduğunu söyleyen Ressam Çallı TED Aliağa Koleji’nin davetlisi olarak ilçeye geldiğini belirtti. Çallı; “Öğrencilerle söyleşi için davetli olarak Aliağa’ya geldim. Aliağa’da Atatürk’ün öğrencilerini, onların aydınlık yüzlerini gördüm.   Bu vesile ile belediye başkanımızı ziyaret ettim ve tanışma fırsatı buldum. Kendisiyle tanışmaktan ve Aliağa’da bulunmaktan son derece mutluyum” dedi.

 

“Ünü ülke sınırlarını çoktan aşmış”

Türkiye’nin en önemli ressamlarından Yaşar Çallı ve eşi Çiğdem Çallı’yı ağırlamaktan mutlu olduğunu ifade eden Başkan Oğuz, “ Türk resim sanatında önemli bir yeri olan, ünü ülke sınırlarını çoktan aşmış bir sanatçı olan Sayın Çallı’yı ağırlamaktan memnuniyet duydum. Portre ressamı olmasının yanında çizdiği resimlerle sosyal konulara değinerek mesaj veren Çallı’nın aynı çizgisiyle topluma verecek daha çok mesajı olduğunu düşünüyorum. Ziyareti nedeniyle çok teşekkür ediyorum. ” dedi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile