atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TSM KOROSU UNUTULMAZ BİR KONSERE İMZA ATTI.

ALİAĞA BELEDİYESİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ (TSM) KOROSU UNUTULMAZ BİR KONSERE İMZA ATTI.

Aliağa Belediyesi Türk Sanat Müziği (TSM) korosu Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nde sahne aldı. Önceki hafta sonu muhteşem bir konsere imza atan Aliağa Belediyesi Türk Halk Müziği korosunun ardında bu kez de Aliağa Belediyesi Türk Sanat Müziği korosu sanatseverlere unutulmaz bir konser yaşattı.

 aliagabld-tsmkoro-konser_2

BİRBİRİNDEN GÜZEL ŞARKILAR

TRT Ses Sanatçısı Şef Turgay Kızıltuğ eşliğinde Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nde sahne alan Aliağa Belediyesi Türk Sanat Müziği korosu toplam 25 şarkı seslendirdi. Koronun 9 şarkı seslendireceği konserde solistler toplam 16 şarkı seslendirerek dinleyenlere keyif dolu gece yaşattı.

 

SÜRPRİZLERLE DOLU KONSER

Şef Turgay Kızıltuğ koroda bulunan, Aliağalı şair İsmail Köylü’nün “Sen Tüm Mevsimler Kadar Zamansın”  şiirini okuduğu gecede Şenay ve Ertuğrul Kayan çifti de “Kapanmış Gönül Kapım” şarkısıyla düet yaptı. Ünlü klarnetçi İsmail Bergamalı klarnet taksimi ile izleyenleri keyiflendirirken koronun en genç elemanı Nilay Güzel’de programda olmamasına karşın şef Turgay Kızıltuğ’un isteği üzerine  “Gülü Susuz Seni Aşksız Bırakmam” şarkısını seslendirerek izleyenlerden alkış aldı.

BAŞKAN YARDIMCISI EREN’DEN TEŞEKKÜR

Hem Türk Halk Müziği hem de Türk Sanat Müziği korosu konserlerine gösterilen yoğun ilginden çok memnun olduklarını belirten Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Eren; “Koromuz yine çok güzel bir konsere imza attı. Tek kelimeyle harika bir geceydi, yüreğinize, emeğinize sağlık. Üstatlarımıza ve sanatçı dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Sevgili koroma çok teşekkür ediyorum. Çok değerli şefimize bu geceyi bize hazırladığı için çok teşekkür ediyorum” diyerek çiçeği Şef Kızıltuğa takdim etmesi için koronun en genç ve yeni üyesi Nilay Güzel’i sahneye davet etti.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile