atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Berlin'de Bergama rüzgarı esecek‏

Bergama ITB Fuarı’nda yerini alıyor

 

UNESCO’nun Dünya Miras Listesi Adayı Bergama tanıtım atağına geçti. Yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen fuarlara katılan Bergama Belediyesi kenti her yönüyle en güzel şekilde tanıtmaya devam ediyor.

 IMG_0452

Bergama, Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen ve dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olarak kabul edilen ITB Berlin Turizm Fuarı’nda görücüye çıkıyor. Türk ve dünya turizmi açısından büyük önem taşıyan fuar bu yıl kapılarını 47. kez ziyaretçilerine açacak. Bergama Belediyesi de 06-10 Mart tarihleri arasında düzenlenecek fuarda yer alarak, kentin sahip olduğu tarihi, doğal ve kültürel değerlerin daha geniş kitlelere tanıtılmasını ve kentin turizm pazarındaki payının arttırılmasını hedefliyor.

 

Binlerce katılımcının yer alacağı fuarda, UNESCO yolculuğunu geniş kitlelere anlatma fırsatı yakalayacak Bergama Belediyesi, broşür ve CD gibi çeşitli materyallerle fuara katılan binlerce ziyaretçiye ulaşacak.

 

 

Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Bergama’nın turizmde öne çıkan tarihi ve doğal güzelliklerini dünyaya sunmak için ITB’de yerimiz alacağız. Daha önce katıldığımız çeşitli turizm fuarlarında da Bergama göz doldurdu, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu” dedi. Gönenç; “ Pek çok turizm profesyonelinin yanı sıra pek çok ülkenin, bölgenin tanıtımının yapıldığı fuarda; Bergama’nın dünya mirasına adaylık sürecini ziyaretçilere aktaracağız, yürüttüğümüz yoğun çalışmaları katılımcılarla paylaşacağız” sözleriyle konuşmasını sürdürdü. Başkan, tarihi ve kültürel değerleriyle öne çıkan Bergama’nın, turizmcilerin bir araya geldiği turizm fuarlarıyla tanıtılmasının oldukça önemli olduğunu söyledi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile