atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ALİAĞA’DA DÜĞÜN VAR!

YENİ MAHALLE DÜĞÜN SALONUNUN TEMELİ ATILIYOR

yenimah-dugunsalonu1

- ALİAĞA BELEDİYESİ, KASIM AYINDA TEMELİNİ ATTIĞI ÇOK AMAÇLI SOSYAL KOMPLEKSİN ARDINDAN, YENİ MAHALLE DÜĞÜN SALONUNUN DA TEMELİNİ ATIYOR

- ALİAĞA’NIN YAŞAM VE KONUT YOĞUNLUĞUNUN BULUNDUĞU EN BÜYÜK MAHALLESİ YENİ MAHALLE DÜĞÜN SALONUNA KAVUŞUYOR. ALİAĞA BELEDİYESİ, “YENİ MAHALLE DÜĞÜN SALONUNUN TEMELİNİ 17 NİSAN ÇARŞAMBA GÜNÜ ATACAK. TÖRENE İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI AZİZ KOCAOĞLU DA KATILACAK

 

Aliağa’nın hızlı gelişen yerleşim yerlerinden olan Yeni Mahalle modern düğün salonuna savuşuyor. Aliağa Belediyesi, Yeni Mahalle Düğün Salonunun temelini 17 Nisan Çarşamba günü saat 11.00’de Yeni Mahalle Çarşamba pazarı karşısında düzenlenecek törenle atacak. Törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katılacak.

 

YEŞİL ALANLAR İÇİNDE MUTLULUĞA ADIM ATILACAK

Aliağa Belediyesi, kentin gelecek 30 yılında hizmet verecek yeni tesisleri bir bir kente kazandırıyor. Geçtiğimiz Kasım ayında temeli atılan Çok amaçlı sosyal kompleks tamamlanma aşamasına gelirken, bu kez kentin en büyük yaşam alanı olan Yeni Mahalle’de önemli bir sosyal tesise start veriliyor. Yeni Mahalle Çarşamba Pazarı karşısına inşa edilecek olan 2 bin m2 kapalı alan, 7 bin m2 yeşil alana sahip Yeni Mahalle Düğün Salonu ve Belediye Hizmet Noktası, kentte önemli bir sosyal ihtiyacı karşılayacak.

 

YENİ MAHALLE’YE BELEDİYEDEN MODERN DÜĞÜN SALONU

Bin kişilik düğün salonu, Nikah Salonu, Gelin Odası, Sanatçı orkestra hazırlık odası, Fotoğraf Stüdyosu, Kafeteryaya sahip olacak tesiste Belediye hizmet birimleri de faaliyet gösterecek. Peyzaj alanları, çocuk oyun grupları ve yeşille iç içe açık alanlarıyla tesis bölgeye hareketlilik getirecek. 2 bin m2 kapalı, 7 bin m2 açık olmak üzere 9 bin m2’lik alan üzerine kurulacak olan tesis mahallenin cazibe ve yaşam merkezi olacak. 17 Nisan Çarşamba saat 11.00’de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da katılacağı törenle temeli atılacak olan tesis bu yıl hizmete açılacak.

BAŞKAN TURGUT OĞUZ: “YENİ MAHALLE DÜĞÜN SALONUMUZ NİCE MUTLULUKLARA, NİCE UMUTLARA MEKÂN OLACAK”

Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, hızla büyüyen Aliağa’nın gelecek 20-30 yılına hizmet edecek modern tesisleri kente kazandırdıklarını ifade ederek, “Yeni Mahalle Düğün Salonumuzu, Aliağa’da çok büyük ihtiyaç olan bir semte kazandırıyoruz. Nikâh ve düğünler artık her ayrıntısı düşünülerek amacına uygun inşa edilmiş bu sosyal tesiste yapılacak. Yeşil alanlara, Çocuk oyun gruplarına önem verdik. 24 saat yaşayan, bölgeye nefes aldıracak bir tesis inşa ediyoruz. Yeni Mahalle Düğün Salonumuz nice mutluluklara, nice umutlara mekân olacak. Aliağa’ya kazandıracağımız için çok mutluyum” dedi.

Başkan Oğuz, Kasım ayında kent merkezinde temelini atılan Çok amaçlı Sosyal Kompleksin tamamlanma aşamasında olduğunu hatırlatarak, iki projeyle kente sosyal canlılık yaşatacak önemli iki tesis kazandırılacağını sözlerine ekledi.

 

TEMEL ATMA TÖRENİNE DAVET

Yeni Mahalle Düğün Salonu ve Belediye Hizmet Noktasının temelinin 17 Nisan Çarşamba günü saat 11.00’de atılacağını söyleyen Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, herkesi temel atma törenine davet etti.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile