atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ALİAĞA’DA SİVRİSİNEK İLAÇLAMASI YAPILIYOR

3 AY ÖNCE LARVA AŞAMASINDA BAŞLAYAN İLAÇLAMA, ÜREME POTANSİYELİ OLAN YERLERDE SÜRÜYOR

SON YILLARDA ETKİN BİR ŞEKİLDE SİVRİSİNEK MÜCADELESİ YAPARAK YURTTAŞLARIN RAHAT BİR YAZ GEÇİRMESİNİ SAĞLAYAN ALİAĞA BELEDİYESİ VE İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI BU YIL DA YOĞUNLAŞTIRILMIŞ BİR PROGRAMLA SÜRDÜRÜYOR.

aliaga-ilaclama4
İzmir'in Aliağa İlçesi'nde sivrisinekle mücadele kapsamında Şubat sonunda başlayan larva ilaçlama çalışmalarında, ikinci aşamaya geçildi. Aliağa Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kentin özellikle sivrisinek üremesine uygun Güzelhisar Deltası ve sulak alanlar başta olmak üzere tespit ettikleri noktalarda ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.
Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, ilaçlama çalışmalarına hız verildiğini ifade ederek, “Sıkıntısız bir yaz geçirmek için tüm tedbirlerimizi aldık. İlaçlama çalışmalarımız sürüyor” dedi.
Kış mevsiminin çok yağışlı geçmesi nedeniyle geçen yıllara göre bu yıl daha çok sulak alan bulunduğunu belirten ekipler, sivrisinek ve haşerelerin muhtemel üreme noktaları olan sulak alanları, kentin dört bir yanındaki Kanal, foseptik, rögar, yağmur mazgalları ve diğer sulak noktaları ilaçlıyor.
SİVRİSİNEKSİZ BİR YAZ MEVSİMİ İÇİN
Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz,  "Güzelhisar deltası, sulak alanlar Aliağa kent merkezine çok yakın. Bu bölgeler sivrisinek üremesi için çok elverişli. Sivrisinekle mücadelede erken ilaçlama büyük önem taşıyor. Belediyemiz ve İzmir Büyükşehir Ekiplerimiz Mart ayı başında ilaçlama çalışmaları başladı. İlaçlama çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürüyor. Bu mücadele sonunda yurttaşlarımız sivrisineksiz bir yaz mevsimi geçirecek” dedi.
BİNA BODRUMLARINDAKİ SU BİRİKİNTİLERİNE DİKKAT
İlaçlama ekipleri de, etkin bir mücadele için vatandaşların da bazı tedbirler alması gerektiğini belirterek, “Küçük bir su birikintisinde bile binlerce larva üreyebilir. Bahçelerde küçük kaplarda ve araba lastikleri içerisinde, bina bodrumlarında su birikintisi oluşması önlenmelidir. Fosseptik taşkınlarının önlenmesi, fosseptik kapaklarının onarılması, kesinlikle açık bırakılmaması gerekir. Bu konuda vatandaşlarımızın duyarlı olmasını istiyoruz” şeklinde konuşuyor

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile