atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

HELVACI’DA GÜREŞ COŞKUSU YAŞANDI

12. HELVACI YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ, BİNLERCE GÜREŞSEVERİ VE 300 PEHLİVANI BULUŞTURDU

ALİAĞA BELEDİYESİ VE ALİAĞA BELEDİYESİ HELVACI SPOR KULÜBÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN 12. HELVACI YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ’NDE 320 PEHLİVAN KİSPET GİYDİ.

helvaci-gures8

Aliağa Belediyesi ve Aliağa Belediyesi Helvacı Spor Kulübü tarafından düzenlenen 12. Helvacı Yağlı Pehlivan Güreşleri Türkiye’nin sayılı başpehlivanlarını Helvacı Er Meydanında buluşturdu. Aliağa ve çevre il ve ilçelerden binlerce güreşsever Helvacı’ya akın etti. Helvacı Stadında 320 pehlivanın kispet giyip kol bağladığı güreşler ilginç mücadelelere sahne oldu.
BAŞPEHLİVAN, ANKARA BÜYÜKŞEHİR’DEN SÜLEYMAN AYKIRI
12. Helvacı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin başpehlivanı Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Süleyman Aykırı oldu. Süleyman Aykırı, finalde karşılaştığı rakibi Antalya Büyükşehir Belediyesi sporcusu İsmail Balaban’ı mağlup ederek 12. Helvacı Yağlı Pehlivan Güreşlerinin başpehlivanı oldu.
HELVACI, KIRKPINAR’A DÖNDÜ
12. Helvacı Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne güreş severler yoğun ilgi gösterdi. 3 bin güreş sever birbirinden zorlu güreşleri ilgiyle takip etti.  Helvacı Stadı’nda gün boyu devam eden güreşlerde konuklara Helva ikram edildi.
Finalde rakibi Antalya Büyükşehir Belediyesi sporcusu İsmail Balaban’ı mağlup ederek 12. Helvacı Yağlı Pehlivan Güreşleri Başpehlivanı olan Süleyman Aykırı’yı kutlayan Aliağa Belediye Başkan yardımcısı Münir Nurettin Bayrav, Başpehlivana madalya ve ödüllerini verdi.
ATA SPORUMUZ HELVACI’DA YAŞATILIYOR
“Helvacı Yağlı Pehlivan Güreşleri ata sporumuz olan yağlı güreşlerin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasına katkı sağlıyor.” Diyen Başkan Yardımcısı Bayrav,  “Bugün, 300’ün üzerinde pehlivan güreşti. Bir gece önce güreşçilerimiz Asker uğurlama törenlerine katıldı, vatandaşlarımızla birlikte yemek yediler. Güreş yapılacak yere bir gün önceden gelmek de bu sporun bir geleneği. Ancak bu gelenek artık sadece Helvacı’da yaşatılıyor. Güreşleri tüm vatandaşlarımız gibi ben de keyifle izledim. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
İŞTE BOY BOY ŞAMPİYONLAR:
Süleyman Aykırı’nın başpehlivanlığını aldığı 12. Helvacı Yağlı Pehlivan Güreşleri 11 farklı boyda yapıldı. Diğer boylarda şampiyon olanlar; Minik 1: Muhammed Furkan Akçay, Minik 2: Halil Duman, Teşvik 1: Burak Tunç, Teşvik 2: İbrahim Fidan, Ayak: Halilcan Dağcan, Tozkoparan; Önder Akşehirlioğlu, Küçük deste: Hidayet Avcı, Büyük deste: Emirhan Ergün, Küçük Orta Küçük: Furkan Durmuş Altın, Küçük orta Büyük: Burak Kaya, Büyük Orta: Yunus Karabay, Başaltı: Mustafa Yeni Sancaklar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile