atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ALİAĞA BELEDİYESİ, İŞÇİLERE TOPLU SÖZLEŞME İMZALADI

ALİAĞA BELEDİYESİ’NDE ÇALIŞAN 97 KADROLU İŞÇİYİ İLGİLENDİREN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ DÜZENLENEN TÖRENLE İMZALANDI.


aliaga-toplusozlesme

Aliağa Belediyesi’nde çalışan 97 kadrolu işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi Aliağa Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle imzalandı.. 2013-2015 dönemi toplu sözleşmesini Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, DİSK Genel Başkanı Kani Beko ile DİSK Genel İş 5 Nolu Şube Başkanı Naci Çetin imzaladı. Düzenlenen törene DİSK genel Başkanı Kani Beko, Genel İş 5 Nolu Şube yöneticileri ve DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı ile Belediye işçileri katıldı.

MART 2013’DEN 28 ŞUBAT 2015’E KADAR
DİSK Genel-İş Sendikası 5 No’lu Şubeye bağlı Aliağa Belediyesi işyerinde 71 erkek, 16 bayan olmak üzere 97 kadrolu işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi 1 Mart 2013 ile 28 Şubat 2015 dönemini kapsıyor. Sözleşme ile; 1. Yıl için ücretlere yüzde 15 zam, 2. Yıl ise enflasyon artı 2 puan zam oranı getiriliyor.

BAŞKAN OĞUZ: ÜÇÜNCÜ TOPLU SÖZLEŞMEMİZİ İMZALADIK
Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, Türkiye’ye örnek olacak bir toplu sözleşme süreci yaşandığını belirterek, “Bu benim görevim boyunca imzaladığım üçüncü sözleşme. Karşılıklı anlayış içinde, belediyemiz kaynaklarını göz önüne alarak, işçilerimiz için oldukça iyi bir sözleşme imzaladık. Hepimize hayırlı olsun. Şimdi hep birlikte Aliağa için çalışmaya, Aliağa’ya hizmet üretmeye aynı şevk ve inançla devam edeceğiz.” Dedi.

DİSK GENEL BAŞKANI BEKO’DAN BAŞKAN OĞUZ’A TEŞEKKÜR
Toplu sözleşme imza törenine katılan DİSK Genel Başkanı Kani Beko ise Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz’a iş barışına katkılarından dolayı teşekkür etti. Beko, “Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz’a, Aliağa halkına, Aliağa’lı emekçilere toplu iş sözleşmesinde iş barışını sağladıklarından dolayı DİSK adına kendilerine teşekkür ediyorum.” Dedi.
Törende bir konuşma yapan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, 4857 sayılı yasanın kaldırılması gerektiğini ifade ederek, “4857 sayılı yasanın derhal kaldırılmasını ve başta çalışan tüm belediye işçileri ile Kamu İktisadi Teşekkülleri’ndeki işçi arkadaşlarımızın kadrolu olmasını diliyorum” dedi.
Beko son olarak tüm çalışanlar için birlik ve beraberlik mesajları vererek, “Bu toplu sözleşmede emeği geçen ve bizi bir araya getiren herkese teşekkür ederim. Hayırlı olmasını diliyorum. Biz her zaman demokrasi, insan hakları, kardeşlik, sendikal hak ve özgürlüklerden yanayız. İş barışının bozulmadığı bir ortamda iş barışına katkı koyan emek dostlarıyla dün birlikteydik, bugün de birlikteyiz. Emek dostu olan yöneticilerimizle yarın da birlikte olacağız.” dedi.

BELEDİYE BASIN BÜLTENİ..

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile