atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLER SERGİDE

HALK EĞİTİM MERKEZİ’NİN HELVACI’DAKİ KURSLARINA KATILANLAR ÜRÜNLERİNİ SERGİLEDİ.


ALİAĞA BELEDİYE BAŞKANI ÖMER TURGUT OĞUZ’DAN HELVACILI KADINLARA: “HER KURSTA ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜNÜZ. SÖZ, İSTEDİĞİNİZ HER KURSU AÇACAĞIZ”

aliaga-helvaci-sergi1

İzmir’in Aliağa ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi’nin yılsonu sergileri ilk olarak Helvacı’da açıldı. Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, 8 aylık kurslarda el emeği göz nuru eserler üreten Helvacı’lı kadınlarla bir araya geldi. Kadınların yeni kurslar istemesi üzerine başkan Oğuz, “her kursta çığ gibi büyüdünüz. Söz, istediğiniz her kursu açacağız” dedi.
Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Müdürü Hasan Dikbaş da kadınlara seslenerek, “çağdaşlaşmak için, iyi bir anne, iyi bir eğitici olmak için Halk Eğitim Merkezlerine gelmelisiniz” dedi.

HÜNERLİ ELLERDEN YILSONU SERGİSİ

Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nin, Aliağa Belediyesi’nin destekleriyle Helvacı’da açtığı kurslar sona erdi. 13 Kursta 207 kursiyerin ürettiği el emeği işler, 2012-2013 dönemi yılsonu sergisinde görücüye çıktı. Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, TÜPRAŞ Aliağa Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hasan Dikbaş ve Kurs Öğretmeni Belgin Karayürek tarafından açılışı yapılan sergide, kursiyerlerin 8 ayda kurslarda öğrenerek yaptığı örnek işler yer alıyor.

13 KURSA 207 KURSİYER KATILDI
Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Dikbaş, yaptığı konuşmada “Helvacı'da geçen yıl sadece Helvacı Kilimi Kursu varken, bu yıl 13 tane kurs açtık. 207 kursiyerimiz katıldı. Halk Eğitim Merkezleri yurdumuzun çağdaşlaşmasına hizmet etmek amacı taşıyor. Sizler de çağdaşlaşmak için, iyi bir anne, iyi bir eğitici olmak için Halk Eğitim Merkezlerine gelmelisiniz. Desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz'a çok teşekkür ediyoruz. Helvacılı kursiyerlerimizin ve Öğretmenlerimize emeklerine, ellerine sağlık” dedi.

BAŞKAN OĞUZ’A BÜYÜK İLGİ
Sergi açılışında kursiyerlerle bir araya gelen Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz’a kadınlar ve çocuklar büyük ilgi gösterdi. Sergide Başkan Oğuz ile sohbet edip fotoğraf çektiren hanımlar yeni kurslar açılmasını istedi. Başkan Oğuz da Halk Eğitim Merkezi’ne her konuda destek olarak kursların açılacağını söyledi. Helvacı Halk Eğitim Sergisi izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

HALK EĞİTİM’İN YILSONU SERGİLERİ SÜRÜYOR
Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’ni yılsonu kurs sergileri Aliağa’nın çeşitli yerlerinde bir program dahilinde açılacak. Kurslar, Yeni Şakran, Çakmaklı, MKE Lojmanları ve Güzelhisar’da da açılacak. 31 Mayıs 1-2 Haziran’da ise Aliağa Belediyesi Açıkhava Tiyatrosu’nda Bakırçay Yöresi toplu sergi açılacak. El emeği ürünler kursiyerlerin isteği doğrultusunda satışa sunulacak

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile