atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

MİNİ MİNİKLER, FUTBOL ŞENLİĞİNDE BULUŞUYOR

2012-2013 FUTBOL SEZONU İZMİR İLİ MİNİ MİNİKLER U-11 LİGİ BAŞLIYOR

U11 MİNİ MİNİKLER FUTBOL ŞENLİĞİ ALİAĞA’DA BAŞLIYOR

aliaga-u11

Aliağa, futbolda resmi lig kabul edilen en küçük yaş kategorisi olan U11 takımlarının buluşmasına ev sahipliği yapacak. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından resmi lig ilan edilen U11 mini minikler Futbol şenliği 26 Mayıs Pazar günü Aliağa’da başlayacak.

2002 ve 2003 doğumlu minik futbolcuların forma giyebileceği lig, diğer altyapı kategorilerinde olduğu gibi yarışmacı bir yapıdan uzak, şenlik havasında gerçekleştirilecek. Müsabakalar, tek devreli lig usulüyle oynanacak..

BAKIRÇAY GRUBU MAÇLARI ALİAĞA’DA OYNANACAK

İzmir İli Mini Minikler U11 Ligi, İzmir’in çeşitli yerlerinde 16 grupta 81 takımın katılımıyla yapılacak. Ligin 1. grup maçları Aliağa’da oynanacak. AliağaSpor, Aliağa Belediyesi Helvacı Spor Kulübü, Bergama Gençlerbirliği, Foça Belediyespor ve Çandarlı Belediyespor’un yer aldığı 1. grubun maçları Aliağa’nın ev sahipliğinde oynanacak. 25’er dakikalık iki devrede yapılacak maçlarda Takımlar sahada 8’er oyuncu ile mücadele edecek.

PAZAR GÜNÜ ALİAĞA’DA MİNİKLERİN FUTBOL ŞÖLENİ VAR
Grubun ilk maçı Pazar günü Aliağa Belediyesi Enka Spor tesislerinde saat 14.00’de Çandarlı BelediyeSpor- Foça Belediyespor arasında oynanacak. Saat 15.30’da ise Aliağa Belediyesi HelvacıSpor ile Bergama Gençlerbirliği maçı oynanacak. AliağaSpor, ilk haftayı maç yapmadan bay olarak geçecek

ANTRENÖR MURAT TOPAL: ALİAĞA’DA İLK KEZ DÜZENLENİYOR
AliağaSpor U11 Futbol takımı antrenörü Murat Topal, Turnuvanın ilk kez Aliağa’da yapıldığını belirterek, “5 hafta sürecek maçlarda minik futbolcularımıza sporun barış, dostluk ve kardeşlik ruhuyla yapılacağını daha iyi anlatma fırsatı bulacağız. U11 takımı olarak ilk kez bu turnuvaya katılıyoruz. Bu lig, Miniklerin sporda aşama kaydetmesi ve takım ruhunu kazanması için çok yararlı olacak. Lig maçlarımıza tüm sporseverleri ve aileleri bekliyoruz” dedi.

BAŞKAN UĞUR EREN: YAŞAM BOYU UNUTAMAYACAKLARI DENEYİM
Aliağa Spor Kulübü Başkanı Uğur Eren, sporun küçük yaşlardan yapılmasıyla yaşam tarzına dönüştüğünü belirterek, “Futboldan basketbola kadar her branşta spor küçük yaşlardan itibaren bilinçli yapılırsa başarılar gelir. Biz kulübümüzde altyapıya büyük önem veriyoruz. Yaz kış spor okullarımız da sporu çocuklarımıza sevdiriyor. U11 takımımız ilk kez bir ligde maçlara çıkacak. Onlar için yaşam boyu unutamayacakları anı ve tecrübe olacak. Katılan tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

Grupta ilk maçlar 26 Mayıs Pazar, ikinci Maçlar ise 30 Mayıs Perşembe günü oynanacak. Grubun final maçları ise 9 Haziran’da oynanacak.
Lig statüsüne göre; Grup maçları sonunda, gruplarında 1. sırayı alan 16 takım arasında elemeli maçlar yapılacak. Bu maçlar sonunda 1.,2.,3. ve 4. olan takımlara başarı kupaları verilecek.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile