atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

YENİŞAKRAN’DA İPEK KOZASI İLE EL EMEĞİ BİRLEŞTİ

ALİAĞA TÜPRAŞ HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’NİN YENİŞAKRAN’DA AÇTIĞI KURSLARDA ORTAYA ÇIKAN EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER YILSONU SERGİSİNDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI


yenisakransergi1
Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nin 2012-2013 eğitim dönemi boyunca açılan kurslarda ortaya çıkan el emeği göz nuru eserler Aliağa’nın çeşitli yerlerinde sergileniyor. Önceki gün Helvacı’da açılan sergiden sonra bu kez de yeni Şakran’da açılan kurslarda ev hanımları ve genç kızların el emeği ürettiği ürünler görücüye çıktı.

-8 Kursta 128 kursiyer eğitim aldı
Aliağa’nın Yeni şakran beldesinde, Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi merkezi tarafından açılan, Aliağa belediyesi ve Yeni şakran belediyesi tarafından desteklenen 8 kursa, 128 kursiyer katıldı. 
Yenişakran’ daki yılsonu sergisinin açılış kurdelesi Aliağa Kaymakamı İbrahim Keklik, Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, Yenişakran Belediye Başkanı İbrahim Etem Yorulmaz, Aliağa Tüpraş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Dikbaş ve Kurs öğretmenleri tarafından kesildi.
Yılsonu sergisinde birbirinden güzel el ürünü işler arasında en büyük ilgiyi ise ipek böceği kozasından yararlanarak yapılan ürünler oldu. 

-Kaymakam İbrahim Keklik: Aliağa Halk Eğitim Müdürlüğü çok iyi çalışmış
Aliağa Kaymakamı İbrahim Keklik, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Aliağa Halk Eğitim Müdürlüğü çok iyi çalışmış. Halk Eğitim Müdürümüz Hasan Dikbaş’a ve eserleriyle sergiye katkı veren herkese başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. El emeği göz nuru eserleri bizlerin beğenisine sunan kursiyerlerimizin de emeklerine sağlık. Hayırlı olsun” diye konuştu.

-Başkan Oğuz: Sizler isteyin her kursu açalım
Yeni Şakran Belediye Başkanı İbrahim Etem Yorulmaz, halk eğitimi faaliyetleriyle Yeni Şakran’da ev hanımları ve genç kızların hem el becerileriyle meslek edindiğini hem de aile bütçelerine katkı sağlayacak donanım kazandığını söyledi.  
Aliağa Tüpraş Halk Eğitimi Merkezi’nin eğitimlerine her zaman destek olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz, “Sizler isteyin bizler her türlü desteği vererek her kursu sizle buluşturalım. Her vatandaşımızın katılabileceği en az bir halk eğitimi faaliyeti mutlaka vardır. Bu faaliyetlere katılma konusunda istekli olmalısınız. Halkın eğitimi demek, gelecek kuşakların eğitimi demektir. Gelecek eğitim döneminde herkesi kurslara bekliyoruz" şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından sergideki birbirinden güzel el emeği göz nuru eserler ziyaretçiler tarafından ilgiyle incelendi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile