atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haber Arşiv

ALİAĞASPORLU TAEKWONDOCULARDAN BÜYÜK BAŞARI

 

ALİAĞASPOR SPORCULARI, BASKETBOL VE FUTBOLDUN DIŞINDAKİ DİĞER BRANŞLARDA DA BAŞARILI SONUÇLAR ALIYOR

tekvando-takim1
Ulusal ve uluslar arası turnuvalarda başarılı sonuçlar alan Aliağaspor Taekwondo takımı gençler ve yıldızlar Türkiye şampiyonu seçmelerinde önemli başarılara imza attı. Bayanlar 33 kiloda yarışan Naime Baydar kategorisinde şampiyon olarak Türkiye Yıldızlar Şampiyonasında forma giymeye hak kazandı.
İzmir Buca’da gerçekleşen genç erkekler seçmelerinde 78 kiloda mücadele eden Şahabettin Dizdar 2. olurken yıldızlar kategorisinde 10 sporcu ile mücadele den Aliağaspor Teakwonda Takımı’nın 5 sporcusu ilk üç arasında yer almayı başardı.  Bayanlar 41 kiloda Seda Özkan ve Emine Kıran 3., olurken erkeklerde +65 kiloda yarışan  Fatih Algan 2. oldu. 10-11 Mart tarihlerinde İzmir’de gerçekleşen şampiyonda bayanlar 33 kiloda mücadele eden Naime Baydar turnuvayı şampiyon olarak tamamlayarak Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda forma giymeye hak kazandı.
Genç ve yıldızlar kategorisinde bölge seçmelerinde Türkiye Şampiyonası’nda mücadele edebilmek için turnuvaya katıldıklarını belirten takımın antrenörü Tahsin Keçeci; “Gençlerde 2, yıldızlarda 10 sporcu ile mücadele ettik. Gençlerde 1,  yıldızlarda 5 sporcumuz dereceye girerek önemli bir başarıya imza attık. Seçmelerde sadece 1. olan sporcular Türkiye Şampiyonasına katılabildiği için sadece Naime Baydar Türkiye Şampiyonasında boy gösterebilecek. Aslında diğer sporcularımız da Türkiye Şampiyonasında forma giyebilecek yeterlilikte. Yaz aylarında yapılacak şampiyonanda Naime Baydar’ın dereceye gireceğine inanıyorum.”dedi.
AliağaSpor kulübü Başkanı Uğur Eren, kulübün farklı branşlarda başarılı bir dönem geçirdiğini ifade ederek genç tekvandocuları kutladı. Eren, “Aliağaspor basketbol ve futbolun dışında bir çok branşta gençlerimize ve çocuklarımıza spor eğitimi ve kultürü veriyor. Tekvandoda yaşadığımız başarılar tesadüfi değil. Uzun dönemli bir çalışmanın sonucu. Tüm sporcularımızı ve teknik heyeti kutluyorum. Türkiye Şampiyonasında da başarılar diliyorum” dedi.
ALİAĞA BLD BSN BLT

SAĞLIK GÖNÜLLÜLERİ, ALİAĞA DA SAĞLIK SEKTÖRÜYLE BİRARAYA GELDİ.

ASGİAD SAĞLIK GÖNÜLLÜLERİNİ, SAĞLIK SEKTÖRÜYLE BİRARAYA GETİRDİ

asgiad3

İzmir’in Aliağa ilçesinde faaliyet gösteren Aliağa Sanayici ve Girişimci İşadamları Derneği (ASGİAD ), Aliağa‘da çalışan sağlık emekçileriyle  Ege Sağlık Gönüllüleri Derneği (EGESADER) yetkililerini akşam yemeğinde bir araya getirdi.

ASGİAD lokalinde düzenlenen yemeğe EGESADER’in İzmir Bornova şubesi gönüllüleri ve doktorları, Kimse Yokmu  yetkilileri, Aliağa ve Foça’dan doktor, veteriner , eczacı ve sağlık sektörü yetkilileriyle ASGİAD  yöneticileri katıldı.

EGESADER’in yurtiçi ve yurtdışı yaptığı çalışmalardan bahseden Ege Üniversitesi Uzman Doktoru ve EGESADER gönüllü üyesi Harun Kozanoğlu derneğin faaliytlerini Aliağalı meslektaşlarına aktardı. Geçtiğimiz yıl Kamerun, Somali ve Tanzanya’ya sağlık çalışması için gittiklerinden bahseden Kozanoğlu, yurt dışına giden doktorların tamamen gönüllülük esasına dayalı çalışmalar yaptığını belirtti.

Özellikle Somali’de halkın içinde bulunduğu kaos ve otoritersizlik ortamındaki  çaresizliğe ve  umutsuzluğu değinen Harun Kozanoğlu şunları ifade etti: “ Zor şartlar altında her türlü olumsuzluğa rağmen Türk halkı ve hükümeti  bölgeye  yaptığı  muazzam yardımlar ve doktorların büyük fedakarlıklarla yöre halkına el uzatmalarının neticesinde  Türk halkına karşı derin bir sevgi  oluştu.  Fakat yapılan bütün yardımlar sadece bir başlangıç olabilir. Somali’nin ve birçok Afrika ülkesinin içinde bulunduğu zor durumdan kurtulabilmesi için hastaneler ,okullar, zirai yapılandırmalar gibi daha  birçok adımın atılması  gerekmektedir.”.

EGESADER’in çalışmalarından etkilendiğini ifade eden ASGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çep , sunumdan dolayı EGESADER  yöneticilerine teşekkür etti. Dernek çalışmalarının daha geniş kitlelere aktarılması gerektiğine değinen Başkan Çep bu yönde çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

TSE DEN ALİAĞA TİCARET ODASI’NA ZİYARET

ALİAĞA TİCARET ODASI KURUMSALLAŞMANIN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

tse-ziyaret

Aliağa Ticaret Odası(ALTO), üyelerine daha kaliteli ve çeşitlenmiş hizmet verebilmek için, üyelerinin eksiklerini tespit ederek çözümler üretmek için çalışmalarına devam ediyor.

ALTO Üyelerinin hızla gelişen rekabet ortamına entegrasyonunu sağlayabilmesi, sektörlerinde tutunabilmeleri için kurumsallaşmaya ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor. Bu kapsamda Türk Standartları Enstitüsü’nden(TSE) Ege Bölge Koordinatörü Topel Gül’ü ve Ürün Belgelendirme Müdürü Melih Özçetin ALTO’da misafir edildiler.

TSE ile eğitimler gerçekleştireceğiz

ALTO’nun da kurumsallaşma çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini belirten ALTO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka tüm üyelerine bu çalışmaların önemini anlatmak gerektiğini, bunun için de TSE yetkilileri ile bir görüşme yaptıklarını ifade etti. TSE yetkilileri ile yaptığı görüşmenin detaylarını aktaran Saka: “TSE kalite günleri adı altında TSE ile bazı eğitimler gerçekleştireceğiz. Kalite belgesinin, kurumsallaşmanın önemini anlatacak. Biz zaten Oda olarak kalite belgesini almış bir kurum olduğumuz için kalite belgesinin önemini iyi biliyoruz. Kalite belgesi olmayan üyelerimize de bu kapsamda bilgileri aktarmak, üyelerimize yönelik sorumluluklarımızı yerine getirmek için gerekenleri yapacağız” dedi.

Haber Fotoğrafları:

ALİAĞA BELEDİYESİ BİLGİSAYAR ÖĞRETİYOR

ALİAĞA BELEDİYESİ BU SEZON 3. KEZ GENÇLERE BİLGİSAYAR EĞİTİMİ VERİYOR.
aliaga-bilgisayar
Aliağa Belediyesi’nin sertifika programlarıyla eğitim ve meslek edindirme çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen bilgisayar kurslarına her yaştan Aliağalı büyük ilgi gösteriyor.
Aliağa Belediyesi’nin, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Sertifikalı Bilgisayar Eğitimi yoğun ilgi üzerine bu sezon üçüncü kez veriliyor. MEB onaylı Sertifikalı Bilgisayar işletmenliği eğitimi sonunda 160 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayan gençler sertifikalandırılacak.
KURS HAFTA İÇİ HER GÜN 18.00–21.00 SAATLERİ ARASINDA
Çeşitli temel bilgisayar programları ve işletim sistemlerini kapsayan sertifikalı eğitim programı hafta içi her gün 18.00–21.00 saatleri arasında Aliağa Belediyesi İnternet Evi’nde veriliyor. Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “Bilgisayar Kullanımı (Bilgisayar İşletmenliği- Operatör) belgesi verilecek.
BAŞKAN OĞUZ; “EĞİTİMLER DEVAM EDECEK”
Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz iş yaşamında bilgisayar kullanımının önemine işaret ederek “Bilgisayarı etkin kullanabilen gençlerin çalıştıkları işte başarılı olma, yeni iş bulma şansları artıyor. Bu sezon üçüncü kez bilgisayar işletmenliği kursuna başladık.  Gençlerimizin sertifikalı eğitimlere katılarak bu eğitimlerin onların iş yaşamına katkı sağlamasını amaçlıyoruz. Kursumuza bu dönem katılmayan gençlerimiz üzülmesin. 160 saatlik kursun sona ermesinden sonra yeni dönem için kurslarımız devam edecek.” dedi.

ALİAĞA DA SANAYİLEŞME VE KİRLİLİK YÜKÜ ENVANTERİ ÇIKARILACAK

BAŞKAN OĞUZ’DAN ÇEVRECİLERE; “BÜTÜN İZMİR AYAĞA KALKMAZSA, BUNDAN SONRAKİ SANTRALLER DE GELİR”
ALİAĞA BELEDİYE MECLİSİNDE TERMİK SANTRALLERİN BÖLGEYE OLASI ETKİLERİNİ ARAŞTIRMAK ÜZERE KOMİSYON KURULDU. MECLİSTE ÇEVRECİLERE SESLENEN BELEDİYE BAŞKANI TURGUT OĞUZ, “1 MİLYON İMZA DİYORSUNUZ, EYLEME 40 KİŞİ GELİYOR. BÖYLE OLMAZ”
aliaga-meclis2
Aliağa Belediye Meclisi’nin Mart ayı olağan toplantısı, kente termik santral kurulmasını istemeyen vatandaşların da katılmasıyla demokratik ve renkli görüntülere sahne oldu. Belediye Meclisi’nin kentin kürsüsü olduğunu vurgulayan Başkan Oğuz, yasal kısıtlamalara rağmen, izleyici vatandaşlara konuşma imkânı sağlayarak sıkıntılarını dinledi. Başkan Oğuz, çevrecilere de seslenerek, “1 Milyon insan ayağa kalkmazsa, termik santralleri önleyemeyiz” dedi.
Aliağa Belediye meclis Üyesi Haydar Karaman, Meclis üyelerince verilecek önergeler bölümünde bir önerge vererek Termik santral konusunu tartışmaya açtı.
SANAYİ VE KİRLİLİĞİN TESPİTİ İÇİN ÇALIŞMA YAPILACAK
2007’den bu yana kentte sanayi taşıma kapasitesinin belirlenmesi için bir çalışma olmadığını belirten Karaman, “Üniversitelerle işbirliği yaparak Aliağa’nın Sanayi envanterinin çıkarılması” önerisini getirdi. Ak Parti meclis Üyesi Mustafa Özkurt, Üniversiteler yanında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Çevre ve şehircilik biriminin imkanlarından faydalanılmasını önerdi.
Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Aliağa’nın mevcut sanayi durumunun ortaya çıkarılması, sanayi kaynaklı kirliliğin boyutlarının araştırılması için çalışmaları yürütecek bir komisyon kurulmasının önemine işaret ederek komisyonun oluşturulması gerektiğini vurguladı. Başkan Oğuz, Üniversiteleri de Aliağa’ya davet ederek bilimsel çalışma yapılmasını sağlayacağını kaydetti. Konunun gündeme alınmasıyla birlikte Yapılan görüşmelerde; meclis Üyeleri Haydar Karaman, Fuat Özer ve Cemil Akıllı’dan oluşan bir komisyon kuruldu. Komisyon, kentte sanayi envanteri, kirlilik ve taşıma kapasitesinin belirlenmesi konusunda çalışmalar yapacak.
TERMİK SANTRAL İSTEMEYEN VATANDAŞLAR MECLİSE KATILDI
Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz, Meclis toplantısının resmi gündeminin tamamlanmasının ardından, toplantıya katılan vatandaşlara söz verdi. Termik Santralin yapılmasını istemeyen Vatandaşlar, ruhsatların iptali için başkan Oğuz’dan yardım istedi.
Başkan Oğuz, termik santrallere karşı verilen mücadeleye destek verdiğini ifade ederek, “Başından beri söylüyorum; Eğer İzmir’i, Ege’yi ayağa kaldıramazsak bu termik santrallerin devamı gelir. Ben açılmış olan ve bundan sonra açılacak tüm davaları destekliyorum. Geçmişte olduğu gibi, bundan sonra da yapılacak tüm eylemlerde çevreci yurttaşlarımla omuz omuza olacağım” dedi.
“BİR MİLYON İNSANI AYAĞA KALDIRIN, BEN ÖNDERLİK EDECEĞİM”
Son dönemde çevreci eylemlerin ancak 40-50 kişiyle yapıldığını söyleyen Başkan Oğuz, “Siz, (1 milyon imza) diyorsunuz, Cumartesi günü yaptığınız eyleme 40 kişi geliyor. Böyle olmaz. Bütün İzmir bağırmazsa, bundan sonraki santraller de gelir. Ben, koltuğa yapışmış bir başkan değilim, yarın istifa ederim. Benim istifam, bu süreci önleyecek olsa istifa ederdim. Siz bir milyon insanı ayağa kaldırın, ben önderlik edeceğim size.” dedi.
ALİAĞA BLD BSN BLT

Diğer Makaleler...

Sayfa 5 / 62

5