atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haber Arşiv

ALİAĞA PETKİM YİNE YENİLDİ

ALİAĞA PETKİM YİNE YENİLDİ

Beko Basketbol Ligi"nin 22.haftasında Pınar Karşıyaka, derbi mücadelesinde Aliağa Petkim"i 115-83"lük skorla 32 sayılık fark atarak geçti. Karşıyaka spor salonunda oynanan maç sonucunda  22. hafta itibariyle Pınar Karşıyaka 37 puanla 5. sırada, Aliağa Petkim de 28 puanla sondan dördüncü olarak 13. sırada yer alıyor. Grubun lideri ise 41 puanla Fenerbahçe Ülker. Maçın periyot skorları ise şöyle

 

1.PERİYOT: 34-18

2.PERİYOT: 29-23

3.PERİYOT: 29-23

4.PERİYOT: 23-20

KENAN YAVUZ DA AK PARTİ DEDİ

KENAN YAVUZ DA AK PARTİ DEDİ

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Üyeliği’nden istifa ederek Adalet ve Kalkınma Partisi’nden İzmir Milletvekili Aday Adaylığı başvurusu yapan SOCAR & TURCAS Enerji Grup Şirketleri Başkanı (CEO) ve PETKİM Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Yavuz, düzenlediği basın toplantısı ile projelerini İzmir’deki basın kuruluşlarının temsilcileri ile paylaştı. EBSO’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptığı süre boyunca İzmir’in sorunlarını, çözümlerini ve potansiyelini çok iyi tanıyarak analiz ettiğini kaydeden Kenan Yavuz, milletvekili aday adayı olma gerekçesini “Projeci, yaratıcı ve çözüm odaklı kimliğimi ve birikimimi siyasete taşıyarak İzmir’e ve ülkeme hizmet etmek” olarak açıkladı. Kenan Yavuz şu değerlendirmeleri yaptı; "Türk sanayisini ve bölgeyi çok iyi tanıyan bir profesyonel yönetici olarak birikimimi, Başbakanımızın belirlediği ve Cumhuriyetimizin 100. yıldönümü olan 2023 yılı Vizyonu çerçevesinde Türkiye’nin dünyanın ilk on ülkesi arasına girme ve 500 milyar dolar ihracat hedefine katkı koymak; ihracat ve istihdam odaklı sanayileşme stratejilerini belirlemek ve desteklemek; ülkemizin yerli üretim kabiliyetini artırmak; haksız rekabetle mücadele etmek; Türk sanayisinin uluslararası pazarlarda rekabet gücü kazanmasını sağlayacak proje ve teşvik mekanizmalarını geliştirmek hedefleri çerçevesinde kullanmak istiyorum. Bölgenin ve İzmir’in rekabet gücünün artırılmasına ve geleceğinin tanımlamasına katkıda bulunmak, kentimizin temel sorunlarının çözülmesinde sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile birlikte yeni çözümler üretilmesinde İzmir’in hizmetinde olmak istiyorum.”

 

HELVACISPOR TAM GAZ

helvacispor_

 

Amatör Küme 1. Grupta sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan Helvacıspor yoluna doludizgin devam ediyor. Mavi-beyazlılar oynadıkları 6 maçı da kazanarak şampiyonluğun en önemli favorisi olduğunu gösterdi. Helvacıspor son olarak deplasmanda Bergama temsilcisi Yeni Kentspor’u Mehmet Özden’in golüyle 1-0 yenerek önemli bir galibiyete imza attı ve puanını 18’e çıkardı. Mavi beyazlılar sırasıyla; Yeni Foçaspor’u 2-1, Seyrek Belediyespor’u (D)2-0,  Bergama Gençler Birliği’ni 2-1, Gerenköyspor’u (D)2-1,  Yeni Bağarasıspor’u 7-0 ve son olarak deplasmanda Yeni Kentspor’u 1-0 yenerek 6. maçında 6. galibiyetini aldı. Grubun tek namağlup takımı Helvacıspor rakip kalelere 16 gol bırakırken kalesinde sadece 3 gol gördü. Helvacıspor Teknik Direktörü Erol Aydın “6. maçımızda da galibiyetle ayrıldık. Kaybetmeden yolumuza devam etmekten mutluyuz. Oyuncularımın performansından son derece memnunum. Hepsini kutluyorum. Şampiyonluk ipini bu sezon göğüslemek istiyoruz.”dedi.

DEVLET BAHÇELİ ALİAĞA YA GELDİ

1

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün MHP'li belediye başkanları tarafından yönetilen Bergama'nın Yenikent ve Kınık'ın Yayakent beldelerini ziyaret etti. Partisinin Bergama ilçe binasının açılışını gerçekleştirdi. Aliağa ve Menemen'i ziyaret ederek İzmir’e dönen bahçeli gezdiği yerlerde halka hitap etti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı konuşmalarda Hükümete yüklenerek "Recep Tayyip Erdoğan, Kiminle yürüyorsa yürüsün; Amerika'yla mı kol kola gezer, AB ile mi her gün görüşür, Ortadoğu'da padişahlık, sultanlık hevesini mi giderir? Ne ediyorsa etsin ama bilsin ki MHP iktidarında, demokratik açılım zırvasının hesabı sorulacak."dedi. Aliağa’ya da gelen Bahçeli’yi mehter takımı ve İzmir Milletvekilleri Oktay Vural, Ahmet Kenan Tanrıkulu, MHP İzmir İl Başkanı Hasan Ali Türkaslan, İlçe Başkanı Abdürrahim Aydemir ve yaklaşık 3 bin kişi karşıladı. Demokrasi meydanında toplanan partililere ve vatandaşlara seslenen Bahçeli tek adamlığa heveslenmenin doğru olmadığını, ‘her şeyi ben bilirim’ anlayışının ne kadar yanlış olduğunu Ortadoğu'da yaşanan olayların gösterdiğini ifade etti. Bahçeli, bu ülkelerdeki bulaşıcı hastalığın Türkiye'ye de yayılmaması için bu uyarıları yaptığını belirtti. Bahçeli, “Bu ülkeyi yönetenlere sesleniyorum. Tek adam rolüne soyunanların halk ayaklanışıyla yıkılışına heveslenerek, bunların yanlışlarını ayaklanma provalarıyla, anarşiyle, terör faaliyetleriyle körükleyerek, Türkiye'de iktidar değişikliği için fırsat kollayanlara fazla iltifat edilmemelidir. Oradaki iktidar değişikliğiyle istenmeyenler giderken, Türkiye'de istenmeyenleri millet iradesiyle götürmenin yolunu bulmalıyız. O ise 12 Haziran seçimleri olmalıdır. Televizyonlardan görüyorsunuz ne kadar doğru bilgi aktığı belli olmayan olayları bir şekilde hepimizin gözleri önünde seyrediyoruz. Yüksekova'da kaymakam yok, Hakkari'de vali yok, odasından dışarı çıkamıyor. Her gün ayaklanma provaları var. Çocuklar, kadınlar, gençler sokaklara dökülüyor. Ankara'da hükümet olayı seyrediyor. Vali hiçbir şey yapamıyor. Aşama aşama ayaklanma projeleri, provaları Türkiye'yi bir felakete götürüyor. İktidar sessiz kalıyor.”dedi. Konuşmalar sonrası MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrehim Aydemir, bir teşekkür plaketi ve gemi dümeni hediye ederek “Sayın genel başkanım sizi Türkiye’nin başında ülkemizin  iyi günlere gitmesi için bu gemi dümenini günün anısına veriyoruz ve  Türkiye’nin dümeninde sizi görmek istiyoruz.”dedi.

 

HABER FOTO: YENİASIR ERDAL ÇARBOĞA

DOMAİN ADRESLERİ DE SERMAYEYE EKLENECEK

 ticaretodas1

Türkiye’de iş ve ticaret dünyasını temelden değiştirecek olan Yeni Türk Ticaret Kanunu Aliağa Ticaret Odası’nda düzenlenen Seminerle iş dünyası, Hukukçular ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlere tanıtıldı.

Seminerde; TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Eğitmeni, İş ve Ticaret Hukuku Uzmanı Avukat Nazmiye Öncel Düvenci, Yeni Türk Ticaret kanunu ile iş yaşamına getirilen önemli yenilikleri katılımcılarla paylaştı. İki oturumda gerçekleşen seminer sabah 09.30’dan 16.30 a kadar 6 saat sürdü. Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun bilişim teknolojilerindeki gelişmelerin iş dünyasında kullanılabilmesine ilişkin hükümleri içerdiğini dile getiren İş ve Ticaret Hukuku Uzmanı Avukat Nazmiye Öncel Düvenci, yeni yasa ile şirketadi.com gibi internet alan adreslerinin de sermaye değeri olarak kabul edileceğini ifade ederek, “Yeni yasayla Elektronik ortamlar, alanlar, adlar ve işaretlerin ticaret şirketlerine sermaye olarak getirilebileceği kabul edilmiştir. Böylece bir şirkete ait alan adının değeri, bilirkişiler tarafından tespit edilerek, değer şirket sermayesine eklenebilecek” dedi. Seminer Sonunda katılımcılara teşekkür eden Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka; Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun 1535 maddeyi içeren bir yasal düzenleme olduğunu ifade ederek yasanın tüm iş yaşamını kökten değiştireceğini söyledi.

 

ALİAĞA TİCARET ODASI

Diğer Makaleler...