atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haber Arşiv

AK PARTİ İLÇE DANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

AK PARTİ İLÇE DANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

 

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay, "Biz kavga siyaseti yapmıyoruz. Biz hiçkimse ile münakaşa etmek istemiyoruz. Biz Hükümetimizin yapmış olduğu icraatları halkımıza anlatmak istiyoruz. Bunları anlatırsak biz inanıyorum ki Türkiye'de başarılı olduğumuz gibi, İzmir'de de başarılı olacağız. Biz hedefimizi İzmir'de 12 Haziran'da yapılacak seçimde 1. Parti olmak olarak tespit ettik" dedi. Ak Parti Aliağa İlçe Teşkilatının TÜPRAŞ Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'ndaki İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na katılan Akay, burada bir konuşma yaparak seçim startını verdi. Şimdiye kadar 25 tane ilçeye gittiğini ve Aliağa'da gördüğü coşkuyu, heyecanı, katılımı şu ana kadar başka hiçbir ilçede görmediğini kaydeden Akay, "İzmir-Ankara hızlı tren projesini hayata geçiriyoruz. İzmir'den Türkiye'nin her tarafına uçakla ulaşım mümkün hale geldi. Geçen hafta Aliağa-Menderes hafif raylı sistemin açılışını yaptık. Anlaşma gereği, TCDD yerel yönetimler ortaklığında yapıldı ve işletmeye açıldı. 240 milyon dolar TCDD bu hatta, İZBAN'a destek sağladı. Hal böyle iken panolarda, biboordlarda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu bir hizmet olarak gösteriliyor. Çok basit bir rakam vereceğim. Ak Parti iktidarı gelmeden evvel İzmir'de 23 tane tiyatro varmış, bu gün 63 tane tiyatro salonu var. Bu tiyatroların hepsini Ak Parti yaptı, kültür bakanlığımız yaptı. Biz Hükümetimizin yapmış olduğu icraatları halkımıza anlatmak istiyoruz. Bunları anlatırsak biz inanıyorum ki Türkiye'de başarılı olduğumuz gibi, İzmir'de de başarılı olacağız. Biz hedefimizi İzmir'de 12 Haziran'da yapılacak seçimde 1. Parti olmak olarak tespit ettik. Bunu ben ve ekibim olarak sizlere bir kez daha arz etmek istedim. Bizler buna yürekten inandık, sizleride bu hedefe varmak konusunda, inanmaya ve heyecanla koşturmaya davet ediyorum. mutlulukta bizim elimizde başarı da bizim elimizde." dedi. Ak Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Ulaş'ta yaptığı konuşmada, Aliağa'da Ak Parti'yi en iyi şekilde temsil ettiklerini belirterek, Ak Parti'nin gücünün ilçedeki her etkinlikte hissedildiğini vurguladı. Aliağa'da 4 bin 700 üyelerinin bulunduğu bilgisini veren Ulaş, Ak Parti'nin 12 Haziran Genel seçimlerinde Aliağa'da da birinci parti olacağına yürekten inandıklarını ifade etti. Konuşmaların ardından İl Başkanı Akay, toplantıya katılan 2. bölgeden 9 milletvekili aday adayı ile 1. bölgeden 2 milletvekili aday adayını partililere tanıttı.

NİHAYET AĞA

 

Beko Basketbol Ligi 21. haftası mücadelesinde Aliağa Petkim evinde Erdemir’i 80-75’lik skorla mağlup etti.

Aliağa Belediyesi Enka Spor Salonu’nda oynanan ve büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmada Aliağa Petkim’den Kaspars Kambala 21, Michael James 20 sayı ile yıldızlaşırken ev sahibi ekip 80-75’lik skorla kazanarak rahat bir nefes aldı. Maç sonunda yapılan basın açıklamasında sahada çok iyi mücadele ederek maçı kazandıklarını belirten Aliağa Petkim Antrenörü Burak Bıyıktay “Bizim kesin almamız gereken bir maçtı. Sahada iyi mücadele ederek kazanmasını bildik. Tüm oyuncularımı ve taraftarlarımızı kutluyorum. Daha iyi mücadele eden bir takım olma yolunda çalışmalarımız devam edecek. Önümüzdeki maçlardan da galibiyetler çıkararak üst sıralara doğru yükselişimizi devam ettireceğiz.” dedi. Erdemir Antrenörü Ahmet Çakı ise yedikleri 80 sayının maçı kaybetmelerine neden olduğunu belirterek “Ligin son dönemlerinde oynanan tüm maçlar herkes için büyük önem taşıyor. Bugün sahadan galip ayrılarak Play-Off için ümitlenmek istiyorduk. Maalesef maçı kaybederek tehlikeli bölgeye yaklaştık. Yediğimiz 80 sayı maçı kaybetmemize neden oldu. Aliağa Petkim’i kutluyorum. Gerçekten burada bizleri çok iyi misafir ettiler.” dedi.

İSTİKLAL MARŞI ŞAİRİ ANILDI

 

Aliağa’da İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Ersoy’u anma günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi. Geçtiğimiz gün ilk ve orta dereceli okullar arasında yapılan ‘İstiklal Marşımızı Okuma Yarışması’nın ardından dün de İstiklal Marşımızı’ın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma gününün  90. yılı etkinlikleri düzenlendi.  Aliağa 80. Yıl Cumhuriyet Lisesi öğretmen  ve öğrencileri tarafından hazırlanıp sunulan program katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Aliağa 80. Yıl Cumhuriyet Lisesi  öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanıp ve sunulan Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nde ki 90. yıl kutlama etkinliklerine İlçe Kaymakamı İbrahim Keklik, Aliağa İlçe Jandarma Komutanı Erdem Uslu, İlçe Emniyet Müdürü Ayhan Saygılı, Aliağa Baş Savcısı Ömer Ömeroğlu,Vergi Dairesi Müdürü Zakir Kılıç,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Sadettin Çınar  ve Nasuh Gökdemir’in yanı sıra bazı okul müdürleri, öğretmen, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

2 OYUN ALİAĞALILARLA BULUŞUYOR

 

Aliağa Belediyesi Mart ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında 2 önemli oyunu Aliağalı sanatseverlerle buluşturacak. TÜPRAŞ Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenecek oyunların ilkini ALBET (Aliağa Belediye Tiyatrosu) sahneye taşıyacak. Çek yazar Oldrich Danek’in yazdığı, ALBET Sanat Yönetmeni Demet Saka’nın yöneteceği, “Savaş İkinci Perdede Çıkacak” isimli oyun 16 Mart 2011 Çarşamba günü saat 20.00’de Tüpraş Halk Eğitim Merkezinde ücretsiz olarak sahnelenecek. Aliağa Belediyesi 25 Mart Cuma akşamı da önemli bir oyunu Aliağalı tiyatro severlerin gösterimine sunacak. Nazım Hikmet’in Kuvayi Milliye Destanı’nı konu eden ‘Ateş ve İhanet’ adlı tiyatro oyununu Antalya Bölge Tiyatrosu sahnelenecek. 2009 yılının başında premerini yapan, bugüne kadar Türkiye ve Avrupa'da binlerce kişinin izlediği oyun ücretsiz sahnelenecek. Yönetmenliği Reha Özcan yaptığı Kurtuluş savaşında verilen mücadelenin anlatıldığı 2 perdelik oyun 25 Mart Cuma günü Saat 20.00’de başlayacak

SİGARA YASAĞI TOPLANTISI

Aliağa Kaymakamlığı, Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Aliağa’da esnaf, ticaret erbabı ve kurum kuruluş yöneticilerine yönelik Sigara yasağı bilgilendirme toplantıları düzenlenecek. 10 Mart Perşembe günü Aliağa Ticaret Odası Seminer Salonunda yapılacak olan bilgilendirme toplantısının ilki saat 10.00’da kamu kurum ve kuruluşları yöneticilerine yönelik yapılacak. Sigara yasağı bilgilendirme toplantısının esnaf ve ticaret erbabına dönük oturumu 10 Mart Perşembe Saat 14.00’de yapılacak. Toplantı Aliağa Ticaret Odası ve Esnaf Sanatkârlar Odası üyelerine yönelik gerçekleşecek. Toplantılarda, 4207 Sayılı Tütün Mamullerinin Zararlarının önlenmesine Dair Kanunun esnaf ve ticaret erbabına getirdiği yükümlülükler anlatılacak. Genelge ile restoran, kafe gibi işletmelerin sigara içilen alan yaratmak adına yaptığı işletme içi ve dışı düzenlemeler yasaya aykırı hale geldi.  Yoğunlaşan denetimlerde sigara içildiğinin belirlenmesi halinde işyerine 616 TL ile 6.154 TL arasında para cezası kesiliyor.  Kapalı alanda sigara içenlere de 75 TL para cezası kesiliyor.  Aynı şekilde “Sigara İçilmez” uyarılarını asmayan işletmelere 1.230 TL ceza uygulanıyor.

 

ALİAĞA TİCARET ODASI BASIN BÜLTENİ

Diğer Makaleler...

Sayfa 61 / 63

61