atv izleradyo dinle

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Haber Arşiv

NİHAYET AĞA

 

Beko Basketbol Ligi 21. haftası mücadelesinde Aliağa Petkim evinde Erdemir’i 80-75’lik skorla mağlup etti.

Aliağa Belediyesi Enka Spor Salonu’nda oynanan ve büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmada Aliağa Petkim’den Kaspars Kambala 21, Michael James 20 sayı ile yıldızlaşırken ev sahibi ekip 80-75’lik skorla kazanarak rahat bir nefes aldı. Maç sonunda yapılan basın açıklamasında sahada çok iyi mücadele ederek maçı kazandıklarını belirten Aliağa Petkim Antrenörü Burak Bıyıktay “Bizim kesin almamız gereken bir maçtı. Sahada iyi mücadele ederek kazanmasını bildik. Tüm oyuncularımı ve taraftarlarımızı kutluyorum. Daha iyi mücadele eden bir takım olma yolunda çalışmalarımız devam edecek. Önümüzdeki maçlardan da galibiyetler çıkararak üst sıralara doğru yükselişimizi devam ettireceğiz.” dedi. Erdemir Antrenörü Ahmet Çakı ise yedikleri 80 sayının maçı kaybetmelerine neden olduğunu belirterek “Ligin son dönemlerinde oynanan tüm maçlar herkes için büyük önem taşıyor. Bugün sahadan galip ayrılarak Play-Off için ümitlenmek istiyorduk. Maalesef maçı kaybederek tehlikeli bölgeye yaklaştık. Yediğimiz 80 sayı maçı kaybetmemize neden oldu. Aliağa Petkim’i kutluyorum. Gerçekten burada bizleri çok iyi misafir ettiler.” dedi.

İSTİKLAL MARŞI ŞAİRİ ANILDI

 

Aliağa’da İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Ersoy’u anma günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenlendi. Geçtiğimiz gün ilk ve orta dereceli okullar arasında yapılan ‘İstiklal Marşımızı Okuma Yarışması’nın ardından dün de İstiklal Marşımızı’ın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma gününün  90. yılı etkinlikleri düzenlendi.  Aliağa 80. Yıl Cumhuriyet Lisesi öğretmen  ve öğrencileri tarafından hazırlanıp sunulan program katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Aliağa 80. Yıl Cumhuriyet Lisesi  öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanıp ve sunulan Tüpraş Halk Eğitim Merkezi’nde ki 90. yıl kutlama etkinliklerine İlçe Kaymakamı İbrahim Keklik, Aliağa İlçe Jandarma Komutanı Erdem Uslu, İlçe Emniyet Müdürü Ayhan Saygılı, Aliağa Baş Savcısı Ömer Ömeroğlu,Vergi Dairesi Müdürü Zakir Kılıç,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Sadettin Çınar  ve Nasuh Gökdemir’in yanı sıra bazı okul müdürleri, öğretmen, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

2 OYUN ALİAĞALILARLA BULUŞUYOR

 

Aliağa Belediyesi Mart ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında 2 önemli oyunu Aliağalı sanatseverlerle buluşturacak. TÜPRAŞ Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenecek oyunların ilkini ALBET (Aliağa Belediye Tiyatrosu) sahneye taşıyacak. Çek yazar Oldrich Danek’in yazdığı, ALBET Sanat Yönetmeni Demet Saka’nın yöneteceği, “Savaş İkinci Perdede Çıkacak” isimli oyun 16 Mart 2011 Çarşamba günü saat 20.00’de Tüpraş Halk Eğitim Merkezinde ücretsiz olarak sahnelenecek. Aliağa Belediyesi 25 Mart Cuma akşamı da önemli bir oyunu Aliağalı tiyatro severlerin gösterimine sunacak. Nazım Hikmet’in Kuvayi Milliye Destanı’nı konu eden ‘Ateş ve İhanet’ adlı tiyatro oyununu Antalya Bölge Tiyatrosu sahnelenecek. 2009 yılının başında premerini yapan, bugüne kadar Türkiye ve Avrupa'da binlerce kişinin izlediği oyun ücretsiz sahnelenecek. Yönetmenliği Reha Özcan yaptığı Kurtuluş savaşında verilen mücadelenin anlatıldığı 2 perdelik oyun 25 Mart Cuma günü Saat 20.00’de başlayacak

SİGARA YASAĞI TOPLANTISI

Aliağa Kaymakamlığı, Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Aliağa’da esnaf, ticaret erbabı ve kurum kuruluş yöneticilerine yönelik Sigara yasağı bilgilendirme toplantıları düzenlenecek. 10 Mart Perşembe günü Aliağa Ticaret Odası Seminer Salonunda yapılacak olan bilgilendirme toplantısının ilki saat 10.00’da kamu kurum ve kuruluşları yöneticilerine yönelik yapılacak. Sigara yasağı bilgilendirme toplantısının esnaf ve ticaret erbabına dönük oturumu 10 Mart Perşembe Saat 14.00’de yapılacak. Toplantı Aliağa Ticaret Odası ve Esnaf Sanatkârlar Odası üyelerine yönelik gerçekleşecek. Toplantılarda, 4207 Sayılı Tütün Mamullerinin Zararlarının önlenmesine Dair Kanunun esnaf ve ticaret erbabına getirdiği yükümlülükler anlatılacak. Genelge ile restoran, kafe gibi işletmelerin sigara içilen alan yaratmak adına yaptığı işletme içi ve dışı düzenlemeler yasaya aykırı hale geldi.  Yoğunlaşan denetimlerde sigara içildiğinin belirlenmesi halinde işyerine 616 TL ile 6.154 TL arasında para cezası kesiliyor.  Kapalı alanda sigara içenlere de 75 TL para cezası kesiliyor.  Aynı şekilde “Sigara İçilmez” uyarılarını asmayan işletmelere 1.230 TL ceza uygulanıyor.

 

ALİAĞA TİCARET ODASI BASIN BÜLTENİ

HAMZA DAĞ DESTEK İSTEDİ

Ak Parti İzmir Milletvekili Aday Adayı Av. Hamza Dağ,  Ak Parti’nin bu seçimlerde 2023 vizyonunu seçim bildirgesi olarak koyduğunu belirterek, “2023 ve sonrasındaki bu vizyonu uygulayacak kadrolar da partimizin içinden çıkacaktır. Biz bu kadrolara talibiz. Çünkü bu heyecanı içimizde yaşıyoruz” dedi. Dağ, partisinin Aliağa İlçe Yönetim Kurulu toplantısına katılarak, milletvekili aday adaylığı sürecinde destek istedi. Dağ’a Ak Parti Aliağa İlçe Yönetim Kurulu adına başarılar dileyen İlçe Başkanı Kazım Ulaş, aday adaylığı sürecinde Partisinin ilçe yönetiminin tüm aday adaylarına açık olduğunu ifade etti

Diğer Makaleler...

Sayfa 61 / 63

61